anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony kd 65 xf 9005

profile.country.PL.title
Rafsony2019.
Użytkownik

Sony kd 65 xf 9005

.

19 ODPOW. 19
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Telewizor, który ma 6 dni nie powinien być zgłaszany do serwisu a reklamowany w punkcie zakupu. Jeżeli trafiłeś wadliwą sztukę to warto ją wymienić na nową. Telewizor XF9005 jest jednym z najlepiej ocenianych telewizorów LCD na rynku i jeżeli nie spełnia twoich oczekiwań to być może warto zainteresować się technologią OLED . Ustawienia obrazu potrafią zmienić bardzo wiele i  warto je dostosować do warunków w pomieszczeniu.

profile.country.PL.title
Rafsony2019.
Użytkownik

Telewizor mam od 21 października. I czegoś nie rozumiem polecono mi żeby
telewizor pochodził z dwa tygodnie i to zniknie a teraz że może być wadliwy
i mógłbym go wymienić po 6 dniach. Co z tym serwisem bo robicie sobie ze
mnie żarty. Chce ten telewizor tylko taki jak piszecie. Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Obraz jest ciemny? Nieostry? Ciężko jest stwierdzić czy faktycznie telewizor jest wadliwy, nie znając objawów, pomocne mogą okazać się zdjęcia. Każdy sklep, który sprzedaję produkty Sony posiada politykę zwrotów, zazwyczaj w terminie 14-30 dni w zależności od sklepu. Oznacza to, że jeżeli produkt nie spełnił naszych oczekiwań bądź posiada wadę fabryczną, przysługuję nam możliwość natychmiastowego zwrotu bądź wymiany na nowy. Zgłaszając sprawę w serwisie, musimy czekać na ekspertyzę i diagnostykę, co zajmię sporo czasu.

profile.country.PL.title
Rafsony2019.
Użytkownik

Wysłałem zdjęcia. Obraz przy sadzonym świetle na ciemnych obszarach ma
jasne plamy. Na środku w rogach. Nie będę oglądał wieczorem telewizji przy
zapalonym świetle tak jak zalecacie bo to bez sensu. Prawda jest taka że
jeśli pojade do sklepu i tak odeslą do serwisu bo mi nikt go nie wymieni.
Tylko w Polsce są takie problemy. Ja miałem zaufanie do sony ale straciłem.
Niestety ale zbywacie klienta.

profile.country.PL.title
Lumbagoo
Doradca

Może warto dodać te zdjęcia tutaj? Bez zdjęć, ciężko stwierdzić czy i jaka wada występuje w twoim egzemplarzu. Tak aby każdy mógł zobaczyć w czym problem. Telewizory z pełnym podświetleniem mają określoną liczbę stref wygaszania i na czarnej planszy z jasnymi elementami ma prawo pojawiać się efekt halo czy blooming, pytanie jest czy mieści się on w normach. Bardzo ważne są też ustawienia, przestrzegam przed używaniem trybu "żywego", w ciemnym pomieszczeniu najlepiej sprawdzi się kino pro/kino domowe. Co do wizyty w sklepie, to sklep nie ma prawa odmówić jeżeli posiadamy oryginalne opakowanie i zachowujemy okres zwrotu (14-30 dni w zależności od sklepu). Jeżeli szukamy rady a ktoś jej tutaj udziela to warto się zastosować zanim ją skrytykujemy.

profile.country.PL.title
Rafsony2019.
Użytkownik

Sklep po uruchomieniu tv już Ci nie wymieni. Standardowa procedura. A normy
bliżej nie znane mnie nie obchodzą. Inne tv innych marek tego nie mają.
Sony ma swoje normy poid siebie chyba.
profile.country.PL.title
Lumbagoo
Doradca

Tak, wymieni - Użytkownik ma prawo korzystać ze sprzętu zgodnie z jego przeznaczeniem i zwrócić go jeśli nie posiada trwałych śladów użytkowania. Normy ma każda firma i każdy serwis, nigdy nie będzie 2 telewizorów LED'owych, które świecą identycznie. Produkując setki tysięcy telewizorów, zdażają się sztuki wadliwe i w takim wypadku polityka sklepu pozwala na wymianę na nowy sprzęt.

profile.country.PL.title
Rafsony2019.
Użytkownik

Dziękuję dam znać co zrobili.
profile.country.PL.title
Rafsony2019.
Użytkownik

.