anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony SRS-XB31 - Ładowanie

PSPatricko
Nowicjusz

Sony SRS-XB31 - Ładowanie

Witam.


W styczniu zakupiłem głośnik bluetooth SRS-XB31. Zamówiłem nowy z niemieckiego Amazona.

Mój problem polega na tym, że coś mi nie pasuje podczas ładowania. Gdy podłączam urządzenie do sieci, to oczywiście dioda świeci światłem stałym na pomarańczowo i oznacza to, że urządzenie sie ładuje.

Niestety światło świeci się non-stop, nawet jak zostawię ładowanie na całą noc, to rano nadal się świeci.

 

Jak odłaczę kabel, uruchomię głosnik i sprawdzam stan baterii to owszem, jest naładowana do pełna. Zastanawia mnie, dlaczego światełko ładowania nie gaśnie po pełnym naładowaniu? Używam oryginalnego kabla, który został dodany w zestawie, ale to zwykły kabel miniUSB. Próbowałem również ładować ładowarkami z telefonów Samsung i efekt był podobny. Ostatnio podpiąłem ładowarkę z szybkim ładowaniem to głośnik w ogóle się nie naładował, pomimo że dioda świeciła non-stop na pomarańczowo.

 

Zgłaszałem się do oficjalnego supportu z tym pytanie, ale oczywiście otrzymałem jakąś lakoniczną odpowiedź od małpy, albo automatu, na jedno wychodzi. Nie potrafią przeczytać nawet dokładnie opisu problemu, tylko od razu wrzucają ścianę tekstu, która ogólnie dotyczy tego, żeby postępować wg instrukcji... Nie sądziłem, że włożenie kabla do ładowarki i głosnika wymaga osobnego fakultetu wg Sony...

 

Ktoś miał podobny problem? O co może chodzić? Zgłaszać glośnik na reklamację do Amazonu? Wolałbym najpierw się upewnić, że rzeczywiście jest jakiś problem z baterią w głośniku.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi.

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
filipos123
Nowicjusz

mialem xb10 i jak pamiętam też tak bylo i tak jest po prostu myśle tak teoretycznie powiem że glosnik caly czas sie laduje prąd jest pobierany i sia laduje jak sie naladuje to moze tylko dostarcza energie diodzie,co za roznica gra to dobrze heh chodz lepszy jest tronsmart element force mniejszy i mocniejszy a i tanczy,wlasnie czekam na niego hehe

profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Dzień dobry, zgłosiłam Twój problem do Supportu i oto odpowiedź:

----

Proces ładowania głośnika może trwać nawet ok. 5 godzin i faktycznie, po jego zakończeniu (pełnym naładowaniu) pomarańczowa dioda "Charge" powinna automatycznie się wyłączyć. W tej sytuacji zalecałbym wykonać reset urządzenia, naciskając przycisk RESET, który znajduje się pod klapką z tyłu urządzenia.

-----

Pozdrawiam, Agnieszka_J