anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony HT-G700 + KD-65XH9005 (dźwięk)

profile.country.PL.title
Bartlomiej1995
Poszukiwacz

Sony HT-G700 + KD-65XH9005 (dźwięk)

Cześć,

 

Tydzień temu zakupiłem soundbar Sony HT-G700 razem z telewizorem Sony KD-65XH9005. Przez pierwszą dobę wszystko śmigało super, później niestety pojawił się jeden mały ale bardzo denerwujący problem.

 

Średnio raz na 2 godziny korzystania znika dźwięk, soundbar milknie na ok. 10 sekund i dźwięk wraca. Gdy znika dźwięk, na soundbarze pojawia się komunikat "LPCM", następnie po prostu "TV" i gdy dźwięk już wraca, pojawia się komunikat "Dolby Audio". Ostatnio nawet pierwszy raz zdarzyło się, że dźwięk nie wrócił i trzeba było włączyć sprzęt ponownie.

Dodam, że korzystając ze standardowych głośników wbudowanych w TV nie ma żadnych problemów.

 

Działania jakie podjąłem to:

* (standardowo) odłączenie z prądu i ponowne podłączenie zarówno TV jak i soundbara

* aktualizacja TV i soundbara

* zakupy nowego kabla HDMI z większą przepustowością (HDMI 2.0 przepustowość ok. 18 Gbps)

* próba podłączenia za pomocą konfiguracji kabel optyczny + HDMI / samo HDMI z eARC

 

Żadne z powyższych nie pomogło.

Czy ktoś z mądrzejszych ode mnie tutaj osób byłby w stanie pomóc? Stawiam największe piwo, serio, bo już brakuje mi pomysłów co może być przyczyną.

 

Z góry dzięki :slight_smile:

 

Bartek

13 ODPOW. 13
profile.country.PL.title
Bartlomiej1995
Poszukiwacz

Cześć,

Niedawno wysyłałem soundbar do serwisu. U nich problem nie występował i - uwaga - "zresetowali do ustawień fabrycznych". Oczywiście problem nadal występuje. Jutro będę dzwonił do Sony i kombinował dalej. Wygląda na to, że to ich wina i nie potrafią tego naprawić. Póki co jeszcze trochę się podenerwuję... 😉

profile.country.PL.title
Bartoszolsk
Użytkownik

Daj znać jestem bardzo ciekawy co powiedzą mi już się oddechciało walczyć wyłączyłem earc zostawiłem arc i działa :tongue: 

profile.country.PL.title
Kici89
Poszukiwacz

Witam,

Jakieś nowe wieści z serwisu? Może jakieś wskazówki co można jeszcze spróbować? Czy niestety jesteśmy skazani przez Sony na cierpliwe czekanie na update softa ktory miejmy nadzieję usunie ten strasznie denerwujący błąd?!

profile.country.PL.title
Bartoszolsk
Użytkownik

Dzisiaj wyszła aktualizacja do tv jak na razie problem z zanikaniem dźwięku minął zobaczymy co będzie dalej