anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

USB port Android TV Series- Sony Player jest bezużyteczny - ALTERNATYWNE OPCJE

profile.country.PL.title
Jacek_O
Poszukiwacz

USB port Android TV Series- Sony Player jest bezużyteczny - ALTERNATYWNE OPCJE

Witam wszystkich użytkowników Android TV. 

Pewnie wielu z Was się spotkało z problemem, ze USB nie czyta (nie widzi) podłączonej pamięci.

Ja przywołuje inny problem tutaj: USB widzi podpięty dysk HDD (albo SSD, albo pendrive) ale przy dużej ilości plików wczytanie tego trwa dosłownie godziny (mam ponad 100 000 fotografii w wielu uporządkowanych folderach).Dzieje się tak, wtedy, kiedy uruchamiamy standardowy Sony Player (mam model XH series z 2020 r).

Formatowanie do NTFS tez nic nie zmienia. Ten Sony player to tandeta i rekomenduje go wyłączyć w ustawieniach aplikacji. Sony....jest 21 wiek, dlaczego instalujecie taka tandetę?!

Rozwiązaniem jest zainstalowanie innego File explorera. Po wielu godzinach spędzonych na forach znalazłem trzy takie aplikacje, godne uwagi  (i instalacji). Sa opcje plate ale kosztuje to grosze.

 

X-explorer (ten jest bardziej odpowiedni do obsługi plików niż samego wyświetlania ale to maja subiektywna ocena)

Solid Explorer

FX explorer

Mozna podlaczac pod nie chmury danych jak. MS OneDrive albo Google Disk.

Jest tez rozwiazanie czytajace dobrze Goodle Zdjecia:

Aplikacja Photo Gallery (nie widzi struktury folderow ale kazdy folder widzi jak Album w zdjeciach....co jest tez problemem, jak takich folderow jest za duzo; za to super dziala opcja wyszukiwania i tak nalezy z tej apki korzystac.

 

Mam nadzieje, ze to pomoże Wam oszczedzic sobie troche nerwow i czasu...

Pozdrawiam.

 

Jacek 

 

 

30 ODPOW. 30
profile.country.PL.title
AND.N_11
Użytkownik

I.Was_88, jestem ciekawy co uzyskałeś w związku z tym:

... ja jutro podjadę do sklepu z którego brałem TV i zapytam co z tym mogę zrobić ewentualnie jakiegoś "fachowca" sklepowego który konfiguruje TV wezmę i niech stwierdzi wadę.."

Wada jest oczywista, z tym chyba wszyscy się zgadzamy. Co powiedział "fachowiec", podziel się z nami :slight_smile:

profile.country.PL.title
I.Was_88
Użytkownik

dziś niestety nie po drodze mi było ale jak tylko będę miał jakiekolwiek informacje to napewno się odezwę :wink: 

profile.country.PL.title
szpieg48
Użytkownik

jeśli chodzi o Kodi to rozdzielczość FHD (zablokowana), którą pokazuje dotyczy podobno GUI samego Kodi - taką wiadomość mam z forum. Nie powinno być problemu z odtwarzaniem materiału w 4k. Sam jeszcze nie sprawdzałem, natomiast następną kastrację jakiej doświadczyłem po aktualizacji do Android 9.0 mojego KD-55XE8505, jest brak materiałów w 4k w aplikacji Player (TVN). Nie było z tym problemów w Antku 8.0. Czy ktoś to potwierdzi w Waszych modelech - u mnie ewidentnie aplikacja błędnie rozpoznaje TV jakby był FHD. Widać to w danych diagnostycznych aplikacji.  

profile.country.PL.title
I.Was_88
Użytkownik

Witam:) dniu dzisiejszym dałem jeszcze raz szanse Sony Support i znowu ta sama rozmowa czyli jedyne wyjścia... 
1. Przywrócenie ustawień fabrycznych.. 
2.Ponowne uruchomienie telewizora poprzez przytrzymanie przycisku POWER
3. HOME - USTAWIENIA - SIEĆ I INTERNET - KONFIGURACJA SIECI DOMOWEJ - KONTROLA IP - PROSTA KONTROLA IP - WŁĄCZ

HOME - USTAWIENIA - OGLĄDANIE TELEWIZJI - ZEWNĘTRZNE WEJŚCIA - ZAAWANSOWANE USTAWIENIA - STEROWANIE RS232C - WYŁĄCZ

Telewizor zresetuje się i uruchomi ponownie.
Niestety żadne z powyższych wyjść nie pomogło z moim problemem.. może u Was pomoże w co wątpię. Program odtwarzacz multimedialny dalej jest "zamulony" widzi dysk i brak plików do wyświetlenia czasem coś załapie i po 3 godzinach potrafi odczytać cały dysk ale nie zawsze... 
Pojechałem do sklepu z którego kupowałem TV i tam skierowałem go na naprawę gwarancyjną.. na szczęście mam u siebie autoryzowany serwis który zajmuje się telewizorami SONY.. 

Na razie zobaczę co zrobi z tym problemem serwis jeżeli nie poradzi sobie, to oczywiście będę nalegał na rękojmie z powodu niezgodności towaru z tym co zapewnia producent.. i wymiana bądź zwrot pieniędzy.. Pozdrawiam serdecznie i jak tylko TV wróci do mnie, lub będę posiadał jakiekolwiek informacje na ten temat na pewno tu opiszę...  Pozdrawiam :wink:

profile.country.PL.title
AND.N_11
Użytkownik

Dzięki za info. Będę przyznam zdziwiony, jeśliby serwis sobie poradził z tym problemem. Dla mnie ewidentnie winna jest sama aplikacja Media Player.

profile.country.PL.title
Jacek_O
Poszukiwacz

Ja przykladam sie do opinii, ze problemm jest aplikacja Sony Media Player. Inne aplikacje czytaja moje USB bez najmniejszego problemu i bardzo szybko. I tylko ten limit z brakiem mozliwosci wyswietlania 4K trzyma mnie jeszcze w tym sledzctwie :slight_smile:

profile.country.PL.title
I.Was_88
Użytkownik

Witam.. wczoraj serwis odebrał ode mnie telewizor do sprawdzenia oczywiście nie obyło się bez "walki"  ale od początku. 
Zanim telewizor trafił do serwisu dostałem telefon od technika co tam w ogóle się dzieje:
Więc tłumacze Panu że podczas podłączenia dysku do TV nie widać zawartości na systemowej aplikacji, ponieważ program długo ładuje dane lub w ogóle nie widzi nic.
To co usłyszałem mnie troszeczkę rozśmieszyło ponieważ Pan powiedział że tak ma być :grin:  że telewizor doczytuje dane i musi sobie poukładać wszystko. 
- na co ja zatwierdziłem, że ok może niech doczytuje, ale niech potrwa to chwile a nie 3 godziny.. bo nie po to kupowałem TV żeby to trwało tyle czasu i bez jakiegokolwiek rezultatu (tak jestem upierdliwy :D)

- no i ruszyły kwestie techniczne a że dysk zepsuty na co ja Panu odpowiedziałem że ten sam dysk na 7 letnim telewizorze otwiera się w 20s.. i na każdym innym urządzeniu na co mam dowody w postaci filmów i mogę dołączyć do reklamacji..

- teraz poszło cudowne stwierdzenie ze strony Pana że te telewizory SONY potrzebują specjalnych dysków firmowych a nie byle jakich, na co mój komentarz był taki że proszę mi pokazać na stronie producenta jaki powinien być dysk i czy tam jest taki zapis, który mówi mi jakiej firmy kupić dysk żeby wszystko działało. Oczywiście nie ma tam takiej informacji za to stwierdziłem że, jest informacja tylko taka jaki system plików obsługuje telewizor i do ilu GB w moim przypadku obsłuży do 16TB przy systemie plików NTFS (odtwarzanie)Screenshot_20210209-182305_Chrome.jpg

  I teraz najlepsze: to proszę przyjechać my podłączymy swojego "Pendraka" i będzie wszystko działało.. na co ja ok ja przyjadę ze swoim dyskiem i sprawdzimy obie teorie.
Na miejscu podszedł do mnie młody technik (nie ten co z nim rozmawiałem) podłączył swojego pendraka i pyk.. 1 folder się pokazał.. za chwilę drugi i trzeci.. co chwile doczytywał pliki nie mogł odpalić filmu który sprawdza szybkość danych przez usb a jak już to były zacinki w obrazie .. ja wrzuciłem swój dysk i zobaczyli o co chodzi... brak folderów.. reset aplikacji.. brak jakichkolwiek opcji.. powiedzieli że telewizor zostaje. 

 Także oni wiedzą chyba o tym i specjalnie nie chętnie przyjmują takie reklamacje. Niestety nie interesuje mnie to, ja chce produktu zgodnego takiego jak prezentują albo zwrot gotówki :slight_smile: Teraz czekam na jakieś informacje co się w tym temacie dzieje. Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Frustrat
Użytkownik

Faktem jest, że tv powinien bez zająknięcia odczytać sprawny dysk i to w jakimś normalnym czasie... Na obronę Sony może służyć fakt, że systemowy odtwarzacz pokazuje miniaturki filmów i zdjęć, co przynajmniej dla mnie jest bardzo pomocne. Alternatywne apki, które sprawdzałem pokazywały miniaturki dopiero jak sam otwierałem jakiś plik i dodawałem do obejrzanych (biblioteki), czy jak to tam nazwać. Takie wczytywanie musi siłą rzeczy zapewne trwać dłużej. Trochę racji ma gość z serwisu, że tv po jakimś czasie tv wszystko sam poukłada i potem już otwiera szybciej. Tak jest przynajmniej u mnie. Fakt, że plików mam niewiele bo mieszczą się na 128 GB pendraku ale folderów i plików dość sporo i jak już się " uleży" to wyszukiwanie czy odtwarzanie od poprzednio pozostawionego miejsca działa gładko. Fakt, że po odpięciu czy dograniu czegoś na kompie potrafi na początku znowu zamulić ale potem znów jest spoko. Aha. Chyba w CDA coś poprawili, bo znowu da się przewijać filmy suwakiem na odtwarzaczu...

profile.country.PL.title
AND.N_11
Użytkownik

I.Was_88, dzięki za podzielenie się informacjami z serwisu. W sumie spodziewałem się takiego scenariusza.

Frustrat, alternatywne apki jak np. Kodi, czy X-plore, pokazują także miniatury po kliknięciu na folder z zdjęciami. Tylko jak już pisałem, dla mnie odpadają bo nie wyświetlają zdjęć w jakości 4K. Wygląda na to, że Sony jakoś blokuje wyświetlanie zdjęć w 4K z tych alternatywnych aplikacji.

profile.country.PL.title
ZambrzyckiZ
Poszukiwacz

Problemem jest totalnie skopana aplikacja - pisał to jakiś hindus nie mający zielonego pojęcia o UI.

A teraz konkrety - aplikacja jest źle napisana bo skanuje i buforuje CAŁE PLIKI dlatego przy wysokiej jakości zdjęć i dużej ilości plików będzie trwało to wieczność. NIKT TAK NIE ROBI!!!!! 

Ta aplikacja nadaje się wyłącznie do usunięcia bo jest wadliwa. Jak ludzie wspominają - aplikacja ma wczytać dosłownie tyle by wyświetlić miniaturkę czyli spokojnie wystarczy rozdzielczość 300x300 - tym bardziej że to funkcja wbudowana w JPEG właśnie w celu błyskawicznego wyświetlania listy zdjęć - pełne jest wczytywane dopiero do wyświetlenia.

Pozostaje cisnąć sony by wydali poprawnie działającą aplikację ale to może być problem skoro od lat robią najlepsze matryce foto do telefonów a nie potrafią ich oprogramować i każda xperia od lat to kupa a nie robienie zdjęć. Nawet tanie złomy biją ich telefony pod tym względem....