anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

USB port Android TV Series- Sony Player jest bezużyteczny - ALTERNATYWNE OPCJE

profile.country.PL.title
Jacek_O
Poszukiwacz

USB port Android TV Series- Sony Player jest bezużyteczny - ALTERNATYWNE OPCJE

Witam wszystkich użytkowników Android TV. 

Pewnie wielu z Was się spotkało z problemem, ze USB nie czyta (nie widzi) podłączonej pamięci.

Ja przywołuje inny problem tutaj: USB widzi podpięty dysk HDD (albo SSD, albo pendrive) ale przy dużej ilości plików wczytanie tego trwa dosłownie godziny (mam ponad 100 000 fotografii w wielu uporządkowanych folderach).Dzieje się tak, wtedy, kiedy uruchamiamy standardowy Sony Player (mam model XH series z 2020 r).

Formatowanie do NTFS tez nic nie zmienia. Ten Sony player to tandeta i rekomenduje go wyłączyć w ustawieniach aplikacji. Sony....jest 21 wiek, dlaczego instalujecie taka tandetę?!

Rozwiązaniem jest zainstalowanie innego File explorera. Po wielu godzinach spędzonych na forach znalazłem trzy takie aplikacje, godne uwagi  (i instalacji). Sa opcje plate ale kosztuje to grosze.

 

X-explorer (ten jest bardziej odpowiedni do obsługi plików niż samego wyświetlania ale to maja subiektywna ocena)

Solid Explorer

FX explorer

Mozna podlaczac pod nie chmury danych jak. MS OneDrive albo Google Disk.

Jest tez rozwiazanie czytajace dobrze Goodle Zdjecia:

Aplikacja Photo Gallery (nie widzi struktury folderow ale kazdy folder widzi jak Album w zdjeciach....co jest tez problemem, jak takich folderow jest za duzo; za to super dziala opcja wyszukiwania i tak nalezy z tej apki korzystac.

 

Mam nadzieje, ze to pomoże Wam oszczedzic sobie troche nerwow i czasu...

Pozdrawiam.

 

Jacek 

 

 

30 ODPOW. 30
profile.country.PL.title
I.Was_88
Użytkownik

w każdym TV inna wersja aplikacji..  No i sam widzisz że to się nic nie poprawia.. też mam zainstalowaną najnowszą aktualizacje z połowy stycznia v6.5016.. nie wiem czy czekać na kolejną aktualizacje czy już się poddać.. zauważ że na innych TV nie ma tego problemu.. podpinasz dysk czy Pendrive i śmiga po chwili.. w dodatku gdy wyłączysz TV to i dysk jest odcinany od zasilania.. a Tu ? ciągle czekanie.. i do tego jak "wyłączysz" TV czyli wprowadzisz w tryb uśpienia to dysk cały czas chodzi nawet 24/7..  

profile.country.PL.title
Jacek_O
Poszukiwacz

AND.N_11, faktycznie masz racje z tym 4K, ten X-explorer nie wyświetla takiej rozdzielczosci.

Nie wyswietla jej rowniez Solid Explorer, ktory wydaje sie byc doskonalym narzedziem (platna wersja ale tylko kilka zlotych i az 14 dni okresu probnego). Szkoda, bo ta Polska aplikacja jest doskonale ogarnieta (oczywiscie wszystko wymaga przyzwyczajenia).

Natomiast wydaje mi sie, subiektywnie, porownujac to samo zdjecie, ze robi to rownie dobry FX manager, o ktorym nie wiem czy wspomnialem.

Jest nieco wolniejszy niz Solid Explorer ale daje sie niezle konfigurowac. Mozna dodac dysk albo chmure to ulubionych (Bookmarks). 

Bede wdzieczny, jak potwierdzisz moje obserwacje. Tam tez jest kilk adni okresu probnego (tak to zawsze powinno wygladac!) i mozna sie pobawic.ustawieniami.

profile.country.PL.title
Jacek_O
Poszukiwacz

Niestety, mylilem się z tym FX explorerem....

On po prostu jakos lepiej wyswietla HD. Ale ten Twoj obraz testowy (dzieki!) rozwiewa watpliwosci...

Sony Player wyswietla go w 4K.

 

Jest nietety gorzej. Mianowicie w Helpie innej aplikacji (PHOTO Gallery), nawiasem mowiac ciekawej, ale to juz inny temat, napisali, ze zdjecia sa wyswietlane w takiej rozdzielczosci jaka ma TV, czyli u nas 4K.

Z tym, ze nie w przypadku Sony, ktore jako jedyna ogranicza wyswietlanie non-video content do HD!

Jest to Sony Policy. To jest skandal! Ja kupilem taki TV, zeby wlasnie, miedzy innymi,  ogladac na nim fotki w 4K.

Takiej informacji nie ma nigdzie przy zakupie. To jest oszustwo.

Temat bedzie trzeba eskalowac na wyzszy poziom.

profile.country.PL.title
AND.N_11
Użytkownik

Próbowałem z tym FX nie wyświetla w 4K na TV Sony. Jacek_O, dokładnie jak piszesz, wydaje się, że jest to w jakiś sposób blokowane przez Sony. Żeby jeszcze ich aplikacja była funkcjonalna, to można by się z tym pogodzić, ale jak Media Player praktycznie nie do użytku, to już trudniej. Spotkałem głosy, że podłączając np. Xiaomi MI Box S, gdzie jest również system android, zdjęcia są wyświetlane w 4K przez np. Kodi (to pewnie przez inne aplikacje także). Tylko to trochę bez sensu kupno dodatkowego urządzenia z systemem android jeśli takowy mamy już w TV.

Tak nawiasem mówiąc mam takie urządzonko podłączone do starego LCD Samsunga (FHD). Będę musiał kiedyś podłączyć na próbę do soniacza aby się przekonać

profile.country.PL.title
Jacek_O
Poszukiwacz

No tak. Dzieki za potwierdzenie. Zatem mamy "male" oszustwo ze strony Sony.

Wspomniales o Kodi. Akurat to tez testowalem, tyle, ze wlasnie wprost na tym TV Sony i ...znowu max resolution to 1080P (taki tylko tryb pokazuje Kodi). Nic innego nie mozna wybrac.

Zastanawiam sie teraz nad oddaniem TV ale to moze byc dluga walka....bo przeciez Media Player Sony wyswietla 2160.....Nie mam ochoty spedzac czasu na pisaniu reklamacji, odwolan, i znowu...

Moze jeszcze sie uda jakos to obejsc.

 

Pozdrawiam

 

profile.country.PL.title
AND.N_11
Użytkownik

Tu może być taki "problem", że mało komu przeszkadza, że Sony Media Player jest bezużyteczny właściwie jak na dysku jest dużo plików i odczyt trwa w nieskończoność. Ludzie posiłkują się innymi aplikacjami może nie wiedząc nawet, że wyświetlają one zdjęcia tylko w FHD. Zresztą nie każdy przykłada do tego wielką wagę, zwłaszcza jak zdjęcia z telefonu, to czy będzie FHD, czy 4K niewielka różnica w odbiorze. "Ciekawa" była też odpowiedź Sony w tym wątku jaką przytoczył I.Was_88 na problem długiego odczytu danych z USB. Zalecają przywrócenie ustawień fabrycznych, czy zmiany pewnych ustawień, które nic nie dają. Tak jakby nie wiedzieli, że problem jest z samą aplikacją Media Player.

profile.country.PL.title
I.Was_88
Użytkownik

Witajcie odkąd nie działa mi Sony media player.. używam VLC lub Nova Player do podglądu filmów i muzyki... oczywiście denerwuje mnie to że aplikacja nie spełnia moich oczekiwań ale jakoś sobie trzeba radzić..  nie wiem czy w czymś Wam to pomoże i czy wyświetla pełne 4K ale możecie sprawdzić.. oczywiście obie apki nie wyświetlą zdjęć tylko filmy.. ewentualnie muzyka... ja jutro podjadę do sklepu z którego brałem TV i zapytam co z tym mogę zrobić ewentualnie jakiegoś "fachowca" sklepowego który konfiguruje TV wezmę i niech stwierdzi wadę.. 

profile.country.PL.title
AND.N_11
Użytkownik

Podobno filmy idą w 4K poprzez alternatywne aplikacje, ale pewnym na 100% nie jestem. Przyznam nie wiem na tą chwilę jak to rzetelnie sprawdzić. Z sprawdzeniem zdjęć jest łatwiej i mi w sumie bardziej zależy aby zdjęcia były w pełnej natywnej rozdzielczości ekranu TV (nie tylko poprzez Media Player, który wiemy jak "działa"). Filmy głównie oglądam prosto z dekodera kablówki, czy Netflixa.

profile.country.PL.title
Jacek_O
Poszukiwacz

Dzieki za oferte  I.Was_88

VLC wyswietla tez fotki ale juz nie widzi miniaturek (Wersja Androit TV oczywiscie). Dla mnie odpada, nawet jak by wyswietlal 4K.

Gdybym o tym wszystkim wiedzial, nigdy nie kupilbym juz Sony TV.

profile.country.PL.title
AND.N_11
Użytkownik

Może naprawią tego Media Playera, aby szybciej działał i był bardziej funkcjonalny. Bo na to, aby inne alternatywne aplikacje wyświetlały foty w TV Sony w jakości 4K bym nie liczył.