anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony KE-65XH9096 parę pytań

profile.country.PL.title
Damiano94
Poszukiwacz

Sony KE-65XH9096 parę pytań

Witam,

Mam parę pytań po paru miesiącach użytkowania.

1. Sterowanie dekoderem Cyfrowego Polsatu pilotem od tv. Udało mi się skonfigurować, jednak brakuje dwóch ważnych funkcji. Nie można wywołać akcji która jest pod przyciskiem "i" i "menu" na oryginalnym pilocie od dekodera. Przycisk "i" wyświetla informacje o programie i kolejne naciśnięcia powodują przewijanie opisu. Mogę wyświetlić informacje naciskając strzałkę w dół jednak opisu już przewinąć nie mogę w żaden sposób. Z kolorowych przycisków tylko żółty włącza menu ustawień w dekoderze więc któryś pozostały mógłby działać jak "i".

2. Mam wpiętą klawiaturę bezprzewodową logitech. W niektórych aplikacjach (np. przeglądarka internetowa) gdzie jest używana systemowa klawiatura ekranowa nie mam możliwości wpisania tekstu pilotem bo klawiatura nie pojawia się, chyba że odepnę odbiornik klawiatury od telewizora. Powinna być możliwość wywołania klawiatury ekranowej nawet jak jest podłączona klawiatura fizyczna bo przecież nie zawsze jest pod ręką.

3. Do jednego z wejść mam podłączony komputer. Od początku walczyłem z dość dużym opóźnieniem w obrazie pomimo ustawionego trybu gra. Dopiero ustawienie odświeżania na 120hz rozwiązało problem jednak musiałem obniżyć rozdzielczość do full HD bo przy 4k mogę maksymalnie 30hz ustawić. Teraz wstrzymuje się z kupnem konsoli do gier bo niekoniecznie będzie się dało na niej ustawić 120hz tak jak na komputerze a to spowoduje opóźnienie w obrazie.

4. Mam taki dekoder dźwięku 5.1 do którego podłączam zwykłe głośniki analogowe. Ma on hdmi arc. Problem w tym że tv wymusza po podłączeniu tego dekodera dźwięk z systemu audio. Nawet jak dam z powrotem głośniki tv to przełącza od razu na system audio. Piorytem systemu audio jest wyłączony. Rozwiązałem to w ten sposób że przekaźnikiem rozłączam w kablu hdmi łączącym dekoder dźwięku z tv sygnał hdmi cec jednak to mało eleganckie rozwiązanie. Czemu tv usilnie przełącza na system audio po wykryciu urządzenia? W telewizorze samsunga nie miałem takiego problemu.

 

 

16 ODPOW. 16
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Sporo tego :slight_smile:

Może spróbuje na pkt. 4

Poszukaj w ustawieniach Bravia Sync. Tam powinno dać się wyłączyć sterowanie przez HDMI. Wtedy będziesz mógł przechodzić na system audio manualnie

profile.country.PL.title
Damiano94
Poszukiwacz

Bravia sync to ładna nazwa hdmi cec a bez tego nie będzie działać hdmi arc.

 

Co do punktu 2 to udało mi się rozwiązać ten problem przypadkiem. Miałem zainstalowany program keymapper i chciałem sobie zrobić żeby środkowy przycisk dpada pauzował film w firefoxie. Normalnie nic nie robił, bo w takich internetowych odtwarzaczach pauzuje się zwykle spacją. Ustawiłem w programie keymapper aby ten przycisk dpada działał jak spacja gdy włączony jest firefox. Wyskoczyło że trzeba zainstalować jakąś klawiaturę, zainstalowałem, wróciłem do keymapper, wyskoczyło że trzeba przestawić klawiature, kliknąłem i pojawiło się okienko w którym na samej górze była opcja pokaż klawiaturę ekranową gdy jest podpięta fizyczna, poniżej można było wybrać klawiaturę. Tej opcji w ustawieniach tv nie ma, można tylko klawiature inna wybrać. I teraz normalnie pojawia się klawiatura ekranowa pomimo że mam podpiętą fizyczną. 

profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

HDMI arc będzie działać. Nie wyłączasz funkcji wysyłania audio przez HDMI (zwrotnego) tylko TV przestaje reagować na sygnał z systemu audio do włączenia. 

profile.country.PL.title
Damiano94
Poszukiwacz

  • Jak wyłączę sterowanie bravia sync to w ogóle hdmi arc przestaje działać. Jak mam dźwięk przez zewnętrzne głośniki to ta opcja sterowanie bravia sync jest na szaro i nie mogę wyłączyć. Reszta opcji w sekcji ustawienia bravia sync w ogóle nic nie daje. 
profile.country.PL.title
barros07
Poszukiwacz

Pkt.3 nie powinienies mieć problemy z ustawieniem 4k 120 hz na kompie lub konsoli ale używanie tego trybu mija sie z celem ponieważ telewizor wyświetla połowę pionowej rozdzielczośći przez co obraz jest nie ostry.Sony oczywiście sie do tego nie przyzna ale raczej pełnego 120 hz nigdy nie dostaniemy,zresztą temat był juz wałkowany setki razy,poczytaj zagraniczne fora.Ja mam series x i nie używam trybu gra o vrr już nawet nie chce mi się pisać,pewnie dlatego ps5 nie ma vrr bo nie wiem czy jakiś tv sony obsługuje takie cuda :wink: 

profile.country.PL.title
Damiano94
Poszukiwacz

Może trochę za mało dokładnie opisałem problem. Nie zależy mi na 4k 120hz. Mi tylko zależy na tym aby obraz nie był opóźniony. Tzn idę gostkiem w prawo i nagle skręcam w lewo i widzę jak jest opóźnienie pomiędzy padem a obrazem. Na monitorze komputerowym tego nie ma. Po prostu współczesne telewizory mają różne filtry i upiększacze obrazu które zajmują czas procesorowi i stąd te opóźnienia. Tylko te upiększacze powinny być wyłączone jak ustawiam tryb gry. Pomaga jedynie ustawienie 120hz. Jak ustawie mniej np 60hz to opóźnienie wraca. Nie wiem może brakujące klatki tv dorabia i stąd to opóźnienie? A może bug i tryb gra nie działa gdy nie dostaje natywnego odświeżania ekranu? Sprawdzę jeszcze na laptopie czy jest to samo może to od karty graficznej ale jak mówiłem na monitorze w 60hz nie ma opóźnień. 

profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

no OK, w sumie nie wiem co to za system, ale być może nie do końca zgodny ze specyfikacja sterowania przez HDMI. 

profile.country.PL.title
Damiano94
Poszukiwacz

Z telewizorem samsunga nie było problemu. Wyszukując w Google można znaleźć że nie tylko ja mam taki problem. Po prostu tv po wykryciu systemu hdmi arc przełącza na zewnętrzne głośniki chociaż ustawia mu się wewnętrzne a priorytet systemu audio jest wyłączony. Wygląda na bug w oprogramowaniu. 

profile.country.PL.title
Damiano94
Poszukiwacz

Sprawdziłem dokładnie jak częstotliwość odświeżania wpływa na opóźnienie i im mniejsza częstotliwość tym większe opóźnienie. Na 24hz już jest bardzo widoczne, na 60 Hz mniej ale wciąż nie do zaakceptowania i na 100hz już jest ok praktycznie ciężko widzieć różnice między 100hz a 120hz. Podłączyłem laptopa do tv, niestety max mogę ustawić 60hz ale opóźnienie tak samo jest i zwiększa się jak ustawie częstotliwość odświeżania na 24hz.

 

Po prostu efekt taki ze jak jeździmy kursorem myszki lewo prawo to przy odpowiedniej prędkości poruszania kursorem jest wrażenie jakby myszka jechał w lewo a kursor jedzie w prawo. Na monitorze tego nie ma.