anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony kd-65xh9005 samoczynny restart tv parę razy dziennie

profile.country.PL.title
Kamil89
Użytkownik

Sony kd-65xh9005 samoczynny restart tv parę razy dziennie

Witam, od prawie dwóch tygodni posiadam telewizor android tv sony kd-65xh9005 i prawdopodobnie (nie jestem pewien czy to występowało wcześniej bo zacząło to dopiero po ostatniej aktualizacji zwracać moją uwagę) od momentu ostatniej aktualizacji gdzie dodawane jest miedzy innymi hdmi 2.1 zaczął mi się pojawiać następujący błąd:

co jakiś czas, godzine do trzech ale praktycznie po każdym włączeniu telewizora gdy trochę "pochodzi" samoczynnie restartuje mi się po czym automaczynie włącza od nowa (trwa to około 30 sekund, pojawia się napis android tv itd jak przy zwyklym wlączeniu tv). Problem występuje zarówno podczas ogladania tv,netflixa  jak i pracy na PC, który jest do niego podłączony. Dodatkowo w dniu dzisiejszym rano nie chciał się włączyć z pilota pomimo kilkukrotnej próby. Musiałem odłączyć kabel zasilający w tv i włożyć go ponownie, wtedy tv dopiero się włączył.

W związku z tymi restartami telewizora wertowałem już trochę internet i podjąłem parę prób które nic nie dały mianowicie:

-podłączyłem listwę antyprzepięciową do innego gniazdka

-przywracałem ustawienia fabryczne poprzez wybór odpowiedniej opcji w ustawieniach

-robiłem reset trzymając zielony przycisk na pilocie przez 7 sekund

-wyczyszczałem pamięć podręczną poprzez ustawienia

-sprawdzałem i pokazuje mi w info o tv iż wersja oprogramowania jest aktualna, pojawiło się też apple tv itd

- dioda nie świeci się na czerwono, w ustawieniach opcje sprawdzenia tv wybierałem - błędów nie znajduje.

-powyłączałem timery wyłączenia i właczenia w tv, nawet bluetootch wyłączony jak i automatyczne aktualizacje, wyłączone też opcje zdalnego uruchamiania.

 

Czy ktoś ma inne pomysły jak te uciązliwe restarty naprawić? Czy jest możliwość jakość cofnąć aktualizacje by później wgrać ją na nowo? mogło pójsc cos nie tak z aktualizacja nawet jeśli miałem informacje iż procedura przebiegła pomyślnie ? po wgraniu aktualizacji przez pendrive i podłączeniu pokazuje mi informację iż mam wgraną najnowszą

28 ODPOW. 28
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@Michal_1988 pytasz o informacje których żaden użytkownik nie zna, nawet taki z dopiskiem "ekspert" (nie myl mnie z pracownikiem Sony). Aktualizacje są wydawane wg jakiegoś harmonogramu który przygotowuje najprawdopodobniej centrala w Japonii. Niestety życie pokazuje, że terminarz jest często zmieniany np. ze względu na błędy - wówczas aktualizacja jest wycofywana. Dlatego nikt nie podaje konkretnej daty.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Michal_1988
Użytkownik

Nie mam przecież pretensji do Ciebie. Po prostu jestem poirytowany to chyba oczywist? Ide do sklepu wszyscy mi mowią że  to najlepszy led na rynku, czytam opinie w necie podobnie, a jak przychodzi co do czego, żałuję że wydałem 5k na tv, który poza niezlym obrazem nie jest wstanie zaoferować nic więcej niż poprzedni tv ktory miałam, i zaczynam żalować że sprzedałem rocznego samsunga bo miała być tak kolosalna różnica... 

profile.country.PL.title
Kamil89
Użytkownik

Dokładnie teraz pytanie czy Japończycy też problem z restartem mają? Jeśli to problem na skalę globalną to naprawia pewnie , gorzej jak nie doszła do nich informacja o tym problemie i tylko nasze tv są takie felerne

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@Michal_1988 nie odebrałem to jako pretensji i rozumiem Twoją frustrację.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
poprostushadi
Poszukiwacz

Hej,

Mam podobny problem. 
Na początku mój telewizor restartował się sam przy przechodzeniu przez menu/między programami. Zastosowałem jedno z rozwiązań - wyłączenie go z prądu na jakiś czas. Na chwilę była poprawa. Ale później pojawiła się problem z zawieszaniem totalnym telewizora. Mianowicie podczas oglądania telewizji/vod ekran i dźwięk po prostu stają. Telewizor nie reaguje na pilota i jedynym rozwiązaniem jest odłączenie z prądu. Miał ktoś może podobne doświadczenie? 

Mam podłączone wifi i tv przez kabel antenowy. Jakoś sygnału/połączenia 100%.

profile.country.PL.title
Kamil89
Użytkownik

No to masz tak jak u mnie dodatkowo mi ekran w takich przypadkach chwilę przed restartem a po zawieszeniu się  potrafi się zrobić taki jak w załączniku 

IMG_20201026_162523.jpg

profile.country.PL.title
Damian2509
Poszukiwacz

Witam,

Zapoznałem się z postami i zastosowałem wszelkie zalecenia, które znalazłem w tym temacie aby rozwiązać problem samoczynnych restartów i zawieszania się telewizora jednak bez skutku. Zgłosiłem problem do serwisu, pan serwisant przyjechał, wymienił płytę główną i niby powinno być dobrze....  Jednak po dwóch tygodniach (płyta została wymieniona ok 19 listopada) samoczynny restart powrócił, jedynie zniknął problem zawieszania się ale dodatkowo pojawił się nowy problem z wifi, które samoczynnie się wyłącza i trzeba wejść w ustawienia tv i ponownie załączyć.

 

Ponownie skonsultowałem się z panem serwisantem i usłyszałem, że pozostaje odesłanie tv do serwisu, gdzie nie jest powiedziane, że podczas testów problem restartów uda się uchwycić, ponieważ nikt stale nie będzie go obserwować. 

Bardzo proszę o pomoc czy można w jakiś sposób zarejestrować usterkę bo przeraża mnie wizja kilkukrotnego wysyłania telewizora do serwisu  ( o ile szczęście dopisze i problem wystąpi podczas testów).

 

 

profile.country.PL.title
Persu87
Użytkownik

zapraszam do grupy na fb każdego kto ma problem z telewizorami Sony 

https://www.facebook.com/groups/sonypl

 

profile.country.PL.title
Konrad
Poszukiwacz

Czy udało Ci się znaleźć rozwiązanie problemu z ciągłym restartowaniem telewizora?  Mam dokładnie ten sam problem, ale nie zawsze tak było nie wiem czy jakaś ostatnia aktualizacje oprogramowania w telewizorze tego nie spowodowała.