anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony 75XH9096 ciagłe restarty, zawieszanie sie i problem z dzwiekiem

profile.country.PL.title
Damian88krk
Poszukiwacz

Sony 75XH9096 ciagłe restarty, zawieszanie sie i problem z dzwiekiem

Witam wszystkich. 

 

Kupiłem miesiac temu TV Sony 75XH9096 od poczatku same problemy

- Ciagłe samoistne włączanie sie TV typowym "kliknięciem" ( bez włączania obrazu ) ta sytuacja powoduje u mnie

  wlaczenie amplitunera Sony Str DH 790.

- Restartowanie sie TV przy włączeniu lub konieczność odpiecia TV od prądu by go włączyć 

- Chwilowy zanik dzwieku w głośnikach kina domowego ( przy głosnikach tv jest ok )

Dzwoniłem do Sony NIC nie wiedzą

Jestem w kontakcie meilowym z Sony odpisali mi cytuję:

1. HOME-USTAWIENIA-SIEĆ I INTERNET-KONFIGURACJA SIECI DOMOWEJ-KONTROLA IP-PROSTA KONTROLA IP-WŁĄCZ

2.HOME-USTAWIENIA-OGLĄDANIE TV-WEJŚCIA ZEWNETRZNE-USTAWIENIA ZAAWANSOWANE-KONTROLA RS232-WYŁĄCZ

NIC z tych rzeczy nie pomogło, po kolejnym emailu napisali mi ze nie ma na tą chwile rozwiazania i ze ich technicy nad tym pracują.

Wiem ze nie jestem sam czytając to forum wiele ludzi ma identyczne problemy

Telewizor posiadam miesiac zakupiony w media expert przez internet. 

Próbowałem juz wszystkiego:

- Ustawienia fabryczne kilka razy

- Wyłączanie z prądu 

- Soft reset pilotem 

- Zmiana 3 kabli hdmi w tym 2 x hdmi 2.1 

- Codziennie zmieniałem opcje w ustawieniach i sprawdzałem czy coś przyniesie rezultat. 

Do TV mam tylko podpiete PS4.

Niestety nic nie pomaga i prosze o pomoc.

Jestem na tyle wkurzony ze nie odpuszcze! Dałem za TV ponad 8 tyś zł 

Co polecacie, co robić? Prosze o pomoc i sugestie 

34 ODPOW. 34
profile.country.PL.title
dejwid86
Poszukiwacz

Ja również kilka dni temu  kupiłem ten tv ale w wersji 55  calowej. Do tej pory 0 restartów i problemów. Nie mam dostępnej nowej  aktualizacji i brak dostępności 4k 120Hz. Mam podłączony amplituner Pionier  pod hdmi arc i działa prawidłowo. 

profile.country.PL.title
GrzegorzBus
Poszukiwacz

Witam

Aktualizacja do TV 55 cali jest dostępna na stronie Sony. 

Jeśli nie chcesz problemów ...NIE INSTALUJ JEJ !!!

Pozdrawiam

 

profile.country.PL.title
dejwid86
Poszukiwacz

Wiem, wiem. Puki sam sobie nie zainstaluje to nie będę kombinował. I tak
nie mam nic co obsługuje HDMI 2.1. Mój xbox one x wyciąga (chyba) max co
może z tego tv
profile.country.PL.title
rootmaster
Poszukiwacz

Ustawiłem wszystko w taki sposób jak wyczytałem tutaj na forum w różnych wątkach i niestety u mnie nie pomogło.

Testowałem cały tydzień. Dziennie przynajmniej 1 reset 😕

Dzisiaj rano po uruchomieniu od razu się zresetował, a tak to w ciągu tygodnia jak obserwowałem to dopiero po kilku godzinach pracy.

Nie mam już niestety co zmienić w ustawieniach bo praktycznie wszystko jest wyłączone co się dało. Brak podpiętych anten - tylko jedno HDMI z dekodera UPC. Strach pomyśleć co by było gdybym miał jeszcze podpięte kino domowe jak niektórzy koledzy...

Zaczynam tęsknić za poprzednią wersją oprogramowania - tam miałem mniej dokuczliwe problemy.

Czy ktoś ma wiedzę w jaki sposób to przywrócić bo wiem że Sony naturalnie pisze i mówi - NIE.

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
pczerniej
Użytkownik

Tez mam ten problem, TV odebrałem 4 dni temu i czy na starym czy ma nowym sofcie jest to samo 😕 Sony powinno jak najszybciej zareagować na ten problem bo widać ze to jest na grubsza skale , jeżeli problem się nie rozwiąże w kilku najbliższych dniach rozważam opcje zwrotu TV nie tak to wszystko miało wyglądać 😞

profile.country.PL.title
SpawNiaK82
Doradca

Dokładnie tak samo wiele problemów, po jakimś pobraniu z konta google play jakiś plików systemowych zaczęło się sypać wszystko wchodziłem do jakieś aplikacji to mi cofało do androida albo nawet odpalało port HDMI z np z konsolą, i pomogło reset TV plus nie logujemy się do google play lub wyłączamy upgrade  w google play by nic nie pobierał.

profile.country.PL.title
DjPutin
Użytkownik

U mnie podobnie, po aktualizacji same problemy z restartami. W dodatku wyraźnie gorzej chodzi Android, nie tak płynnie, tylko szarpie. Generalnie porażka. Czy naprawdę nie da się wrócić do poprzedniego softu?

Mam jeszcze 7 dni na zwrot TV i poważnie to rozważam.

profile.country.PL.title
SpawNiaK82
Doradca

Android działa jak najbardziej pozytywnie, jak i w konsolach, jak i w całej reszcie, tylko pobierze coś nie właściwego z Google Play i ma problemy. Mówiąc szczerzę telewizor super, tylko właśnie te problemy. Ale już zapasem prace trwają nad aktualizacjami wiec będą naprawiać dodawać zaległości.

profile.country.PL.title
DjPutin
Użytkownik

Ten TV ma już parę dobrych miesięcy, więc takie rzeczy powinny być już dopracowane. Poza tym moim zdaniem brak nowego softu przez OTA w TV jest celowy. To wygląda, jakby Sony wiedziało, że ten soft jest zrypany i jednak instalacja przez USB wymaga jakieś tam wiedzy i wysiłku dla mniej technicznych. Mówiąc szczerze gdybym był na miejscu Sony i był w głębokiej ...  z aktualizacją, która dobrze działa i nie generuje takich problemów jednocześnie wspiera oczekiwane HDMI 2.1, to pewnie też bym tak zrobił. Sony wypuściło bubla w postaci softu do HDMI2.1 ze względu na premiery konsol nowej generacji, bo cały ten marketing stałby się jednym wielkim kłamstwem. Ogólnie słabo ze strony Sony za takie zagrywki!

profile.country.PL.title
SpawNiaK82
Doradca

Zgadzam się do tego SONY taki cyrk odwala. Kto by się spodziewał co z SONY wyrosło.