anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony 75XH9096 ciagłe restarty, zawieszanie sie i problem z dzwiekiem

profile.country.PL.title
Damian88krk
Poszukiwacz

Sony 75XH9096 ciagłe restarty, zawieszanie sie i problem z dzwiekiem

Witam wszystkich. 

 

Kupiłem miesiac temu TV Sony 75XH9096 od poczatku same problemy

- Ciagłe samoistne włączanie sie TV typowym "kliknięciem" ( bez włączania obrazu ) ta sytuacja powoduje u mnie

  wlaczenie amplitunera Sony Str DH 790.

- Restartowanie sie TV przy włączeniu lub konieczność odpiecia TV od prądu by go włączyć 

- Chwilowy zanik dzwieku w głośnikach kina domowego ( przy głosnikach tv jest ok )

Dzwoniłem do Sony NIC nie wiedzą

Jestem w kontakcie meilowym z Sony odpisali mi cytuję:

1. HOME-USTAWIENIA-SIEĆ I INTERNET-KONFIGURACJA SIECI DOMOWEJ-KONTROLA IP-PROSTA KONTROLA IP-WŁĄCZ

2.HOME-USTAWIENIA-OGLĄDANIE TV-WEJŚCIA ZEWNETRZNE-USTAWIENIA ZAAWANSOWANE-KONTROLA RS232-WYŁĄCZ

NIC z tych rzeczy nie pomogło, po kolejnym emailu napisali mi ze nie ma na tą chwile rozwiazania i ze ich technicy nad tym pracują.

Wiem ze nie jestem sam czytając to forum wiele ludzi ma identyczne problemy

Telewizor posiadam miesiac zakupiony w media expert przez internet. 

Próbowałem juz wszystkiego:

- Ustawienia fabryczne kilka razy

- Wyłączanie z prądu 

- Soft reset pilotem 

- Zmiana 3 kabli hdmi w tym 2 x hdmi 2.1 

- Codziennie zmieniałem opcje w ustawieniach i sprawdzałem czy coś przyniesie rezultat. 

Do TV mam tylko podpiete PS4.

Niestety nic nie pomaga i prosze o pomoc.

Jestem na tyle wkurzony ze nie odpuszcze! Dałem za TV ponad 8 tyś zł 

Co polecacie, co robić? Prosze o pomoc i sugestie 

34 ODPOW. 34
profile.country.PL.title
Frustrat
Użytkownik

Albo walczyć ze sklepem o zwrot kasy albo środki uspokajające i czekać na nowe oprogramowanie od producenta...

profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

Ja mam KD-55XH ale wielkość nie ma znaczenia. Chyba ten wynalazek ma problemy w każdej konfiguracji, u mnie soudbar Sony podłączony optycznym i nic więcej. Telewizor zaraz po włączeniu wyłącza się i startuje od androida, już od tych kolorowych kółeczek oczopląsu można dostać. Zdaża się że po włączeniu brak głosu albo pojawia się i zanika. Miejmy nadzieję że to tylko oprogramowanie. Jak można tak nie dopracowany model wypuścić z fabryki.

profile.country.PL.title
Damian88krk
Poszukiwacz

No tak, dla mnie skandal, objawy u mnie identyczne. Czytałem również na forum Sony.uk i mysle ze to jest na wiekszą skale i nawet jakby wymienili TV na nowy byłoby to samo... Gorzej jak nikt nic z tym nie zrobi...

profile.country.PL.title
iwaluk83
Poszukiwacz

Od kilku dni mam 65XH9005. Póki co u mnie działa ok. Pytanie do was czy aktualizowaliście soft na najnowszy? Bo gdzieś wyczytałem, że takie cyrki ludzie zaczęli mieć po aktualizacji, która miała wprowadzić słynne 4k120hz, a które i tak nie działa poprawnie. Teraz strach zaktualizować system.

profile.country.PL.title
Damian88krk
Poszukiwacz

Nie wiem jak było przed aktualizacja. TV kupiłem 15 pazdziernika i chyba od razu zaktualizowałem na najnowszy

profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

Ja też, zaraz po skonfigurowaniu odpaliłem aktualizację i to był błąd, choć nie wiem jak by było gdy bym nie zaktualizował. Następnym razem najpierw poczytam a później zadziałam. 🤔

profile.country.PL.title
iwaluk83
Poszukiwacz

Ja kupiłem 11.11. i nie mam zaktualizowanego softu (brak w ustawieniach hdmi funkcji eARC czy 4k120hz). Wyszukiwanie aktualizacji w tv żadnej nie znajduje, a wiem, że jest nowa i można ją wgrać przez usb. Może wstrzymali automatyczne aktualizacje przez te problemy. Ja na razie nie będę aktualizował i mam nadzieję, że nagle tv nie zacznie mi wariować za tydzień. Mam nadzieję, że to ogarną, bo zamierzam kupić amplituner i podłączyć do tv właśnie przez hdmi eARC.

profile.country.PL.title
rootmaster
Poszukiwacz

Witam,

u mnie problem pojawił się dwa dni temu gdy zainstalowałem aktualizację V6.0384 z 14.10.2020 r. Telewizor 65XH9096 posiadam 2 tygodnie. Przed aktualizacją nie resetował się samoczynnie tylko zdarzało się że nie działało menu androida tj. przycisk Home powodował wejście w menu i po 1 sekundzie wyjście. Obraz działał ze źródła ale nie dało się wejść do menu - ciągle wybijało do odtwarzanego źródła. Pomagał w tym przypadku reset i zdarzyło się to może ze 3 razy przez 2 tygodnie. 

2 dni temu zaktualizowałem telewizor do najnowszej wersji (bo HDMI 2.1 mi nie potrzebne na tą chwilę) licząc że te problemy już ustąpią ale niestety okazało się że od tego czasu telewizor sam się resetuje. Nie ma reguły - dzisiaj rano reset wystąpił po 5 sekundach, kolejny raz po kilku godzinach. Na różnych źródłach, raz na HDMI innym razem aplikacja - tutaj nie ma reguły. Pozmieniałem teraz ustawienia wszystkie jakie koledzy wcześniej doradzali i zobaczymy - będę informował. Zaznaczam że u mnie jest prosta konfiguracja - jeden kabel HDMI + kabel LAN, brak BraviaSync od początku, reszta powyłączana. 

Problem jest ewidentnie z oprogramowaniem - wg mnie jakiś niuans w Androidzie wszystko wysypuje (poprzednia wersja systemu tylko wybijała mnie z możliwości wejścia do menu ale TV działał i dało się załączać aplikacje przez zmianę źródła).

Pozdrawiam i zachęcam Sony do wytężonego działania w tym temacie 

rootmaster_0-1605463010223.png

 

P.S wypuszczanie na szybko aktualizacji bo trzeba uruchomić porty HDMI 2.1 jak widać odbiło się czkawką.

profile.country.PL.title
GrzegorzBus
Poszukiwacz

Witam. Co mogę więcej powiedzieć ...MAM TO SAMO !!!. Zrobiłem już wszystko aby pozbyć się problemu.

Mam jeszcze jeden KD-65XE9005...on miał to samo..POMOGŁA  aktualizacja Firmware, ale długo na odpowiednią wersję czekałem. Szczerze powiem,że mój powrót do produktów Sony to porażka. Ps. Jestem ze Świnoujścia a Konsultant z Sony zasugerował i podał mi adres

Radom Serwis dedykowany:
Centrum Serwisowe MIK
ul. Chrobrego 22
26-600 Radom 

700 km ode mnie...BRAWO