anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-77AG9

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

KD-77AG9

Witam !

Mam kilka problemów ze wspomnianym TV.
Pierwszy zgłoszony do serwisu występuje pasek na górze ekranu okresowo czasami po kilku minutach, później znika. Występuje tylko na wbudowanych tunerach w TV: UPC, Astra, DVB-T, czy ktoś na oledzie ma podobny problem jak w linkach poniżej:

https://photos.app.goo.gl/v1Dkz4rVTjXwxjHr6

https://photos.google.com/u/1/share/AF1QipOmX6WKp-YY6_vZ0FpV4qXaUT1gEZu21U3KiJlQ0CI010QpfJkF1fO0ZTtK...

Pasek jest na górze ekranu najbardziej widoczny przy zmianie kanałów lub przy zmianie sceny z jasnej na ciemną.


Kolejne problemy zaobserwowałem w aplikach: Youtube i Player od TVN. Okresowo przerywa na ułamek sekundy dźwięk i na kinie domowym i na głośnikach TV. W innych aplikacjach dźwięk jest ok, dźwięk z tunera TV (satelita, upc) na kinie domowych też ok.
Oprogramowanie zainstalowane jest najnowsze z 24 lutego.
Czy ktoś z osób które posiadają wersję OLED AF8 lub AG9 ma podobne problemy ?
Proszę też o wypowiedź eksperta SONY.

 

Pozdrawiam

 

 

17 ODPOW. 17
profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

zdj1.png

profile.country.PL.title
maxrev1
Użytkownik

No to dostaleś diagnozę kopiuj/wklej, tajemna specyfikacja dala o sobie znać ponownie. Brawo SONY tak ordynarnie mieć w poważaniu swojego klienta to chyba jako nieliczni potraficie... Fachowość serwisu aż bije z tego kwitka, wiem bo mam takie same w domu, czuć powagę sytuacji jak się to czyta, widać ten wysiłek który włożyli w jakże fachową, analityczną diagnozę.

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

Zgadza się tylko są pewne granice przyzwoitości i też są pewne ograniczenia technologii. Przykładowo banding i clouding występuję w każdym TV OLED czy LCD i nie da się zrobić idealnie równomiernego ekranu i każdy otrzymuje inny i jest to loteria, jedni to widzą inni nie. Natomiast jeśli na ekranie generuje się pasek linia i nie jest to błędem sygnału wideo, mówiąc inaczej telewizor przetwarza sygnał w inny sposób niż w materiale wideo to jest to problem producenta i w mojej ocenie duży problem. Jeszcze większy jest problem gdy cała seria odbiorników AG9 ma ten problem. Problem SONY jest niestety taki, że nikt nad tym nie panuje, nie ma fachowców, specjalistów, którzy by zgłaszali takie problemy i je eliminowali. Dodatkowo oprogramowanie jest robione przez Google, ale to producent wybrał dostawcę oprogramowania. Często opisywane problemy po aktualizacjach są w mojej ocenie niedopuszczalne.

profile.country.PL.title
maria1003
Użytkownik

Witam,posiadam Sony AG9 65 z końca 2019 roku kupiony w DE i u mnie te rzeczy nie występują,mam podłączony dekoder C+,korzystam z kanałów satelitarnycAstry i naziemnej TVBT.Jestem naprawdę zadowolony z tego odbiornika.A tak na marginesie jestem z tą marką związany już od początku lat 90-tych i jeszcze nigdy nie miałem żadnych problemów z ich sprzętem.Pozdrawiam

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

Ten problem występuje tylko na wbudowanych głowicach telewizora, nie na HDMI i dekoderach zewnętrznych. Problem występuję przy "ustawieniu ekranu" w opcjach telewizora - "pole wyświetlania" - "normalne" i "-1". Na "+1" inaczej wszystkie piksele problem nie występuje. Problem na tych ustawieniach pojawia się po kilku lub kilkunastu minutach po włączeniu TV.

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

U mnie sytuacja wygląda w taki sposób, że serwis centralny ani SONY nie uznaje zgłoszonego zjawiska jako usterki. Nie zaprzeczają, że taki pasek występuję w odbiornikach serii AG9 przy oglądaniu telewizji bezpośrednio na TV bez dekodera zewnętrznego, lecz odrzucają problem jako zgłoszenie gwarancyjne. Czekam na wypuszczenie kolejnego oprogramowania. Jeśli problem nie zostanie rozwiązany w kolejnym sofcie zgłoszę problem ponownie do supportu SONY i do znanego serwisu MIK-RADOM. Czasu na szczęście mam dużo, bo gwarancja kończy się w grudniu 2022.

profile.country.PL.title
maria1003
Użytkownik

Witam,nadal będę twierdził,że na moim AG9 ten problem nie występuje,testowałem go na Astrze i na DVB-T po kilka godzin, żeby się przekonać czy u mnie to też występuje.

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

Być może, chociaż ja testowałem na 2 egzemplarzach i specjalnie do tego celu zakupiłem z możliwością zwrotu drugi odbiornik. A jakie ustawienie ma Pan w ustawieniach ekranu w polu wyświetlania?  Dodatkowo w ustawieniu panela - ekspert przesunięcie pikseli musi być ustawione na włączone. Proszę o sprawdzenie.