anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

WF-1000XM3 jak zmusć aby odtwarzały dźwięk z Windows 10

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
gienek_pa
Użytkownik

WF-1000XM3 jak zmusć aby odtwarzały dźwięk z Windows 10

Witam

Mam laptop wyposażony w bluetooth i system operacyjny Windows 10 2019. Laptop wyszukał i sparował się ze słuchawkami bez najmniejszego problemu

 

Niestety Windows nie rozpoznaje słuchawek jako urządzenia audio i nie mam możliwości odtwarzania dźwięku na słuchawkach Sony. Co robię nie tak?

 

słuchawki.JPG

 

Mam inną pojedynczą słuchawkę bluetooth którą kupiłem za drobną kwotę w porównaniu ze słuchawkami SONY do rozmów przez telefon bez zajmowania rąk. Gdy sparowałem tą słuchawkę z laptopem, to laptop od razu wykrył ją jako urządzenie dźwiękowe i bez problemu mogę na niej odtwarzać dźwięk. Czemu Windows 10 nie wykrywa słuchawek Sony jako urządzenia Audio?

słuchawka mala.JPG

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
gienek_pa
Użytkownik

Słuchawki działają z laptopami wyposażonymi w Windows 10

Jeśli włączymy normalnie słuchawki to są one wykrywane jako LE_WH-1000XM3 i na tak wykrytych słuchawkach windows nie chce odtwarzać dźwięku. Gdy włączymy słuchawki przetrzymując długo przycisk do włączania (trzymamy jeszcze przez kilka sekund po tym jak usłyszymy Power ON) to poza wyżej wymienioną nazwą słuchawki są również wykrywane jako WH-1000XM3 Gdy sparujemy WH-1000XM3 to wtedy na tym urządzeniu prawidłowo jest odtwarzany dźwięk.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Witam,

W takich sytuacjach problem zwykle leży po stronie systemu operacyjnego. Może to wynikać z tego, że WF-1000XM3 łączą się po BT dwoma kanałami oddzielnie (L i P).

Warto też zwrócić uwagę w ustawieniach dla systemu audio komputera, czy słuchawki połączyły się w dwóch protokołach:

- Dla rozmów i połączeń z mikrofonem – Headset

- Dla odtwarzania multimedialnego – Headphones

Dziwna jest również nazwa w ustawieniach: LE_WH1000XM3

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
gienek_pa
Użytkownik

Jeśli system operacyjny działa ze słuchawkami innych producentów a nie działa ze słuchawkami sony to chyba raczej trudno doszukiwać się przyczyny w systemie operacyjnym. Może brak jakiegoś sterownika który powinien dostarczyć producent sprzętu?

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Podobny problem ostatnio był na forum z innym modelem słuchawek:

https://community.sony.pl/t5/sprzet-audio/wh-1000xm3-win-10-paruje-urzadzenie-jako-quot-inne-quot-a-...

Trudno powiedzieć co jest przyczyną. Czy wersja kompilacji Windows, typ układu Bluetooth w PC czy problem oprogramowania słuchawek.

Co do tego ostatniego czy masz w słuchawkach wgraną ostatnią wersję oprogramowania ze strony?

https://www.sony.pl/electronics/support/wireless-headphones-bluetooth-headphones/wf-1000xm3/articles...

 

Pozdrawiam

 

profile.country.PL.title
gienek_pa
Użytkownik

Słuchawki działają z laptopami wyposażonymi w Windows 10

Jeśli włączymy normalnie słuchawki to są one wykrywane jako LE_WH-1000XM3 i na tak wykrytych słuchawkach windows nie chce odtwarzać dźwięku. Gdy włączymy słuchawki przetrzymując długo przycisk do włączania (trzymamy jeszcze przez kilka sekund po tym jak usłyszymy Power ON) to poza wyżej wymienioną nazwą słuchawki są również wykrywane jako WH-1000XM3 Gdy sparujemy WH-1000XM3 to wtedy na tym urządzeniu prawidłowo jest odtwarzany dźwięk.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

To co piszesz ma potwierdzenie z tym co jest w instrukcji. Domyślnie słuchawki WF-1000XM3 po zakupie i włączeniu są w trybie parowania dla pierwszego urządzenia. W przypadku gdy parujesz z kolejnym urządzeniem musisz przytrzymać przez 7 sekund aby wejść w tryb parowania:

https://helpguide.sony.net/mdr/wf1000xm3/v1/pl/contents/TP0002394577.html?search=parowanie

 

Pozdrawiam