anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

szukam sony do biegania

spolsaxo1eresb
Początkujący

szukam sony do biegania

Mam parę starych odtwarzaczy sony oraz 1 dotykowy cowona I9. Niestety odtwarzacze dotykowe nie nadają się do biegania, touchpady się w tym wypadku nie sprawdzają, komplikują sprawę i są dla mnie w ogóle nieporozumieniem, że o telefonach nie wspomnę.
Szukam wśród nowych modeli sony czegoś z dużym potencjałem dźwięku, zwykle na moich starych mp3 dochodzę do poziomu głośności 30 i brakuje mi mocy, dlatego kupiłem tego cowona, ale jego dotykowość.....już opisałem.

Moje dotychczasowe mp3 sony: NWD B103, NWS 705F.

Prawda jest taka, że to są dobre mptrójki, ale jak się zepsują słuchawki, to gleba.
Ponadto z reguły wymieniam słuchawki po zakupie, najczęściej na sennheisera, dobrej klasy i marki.
Podsumowując, chcę mieć tak, że głośność wystarcza mi na poziomie 20-25 , a nie jak dotychczas 30 i ciągle brakuje.
Który model polecacie?
Biorę pod uwagę tylko modele z serii B, bo pozostałe są gadżetami dla małolatów /obrazki, filmiki, itp pierdoły./
Co sądzicie o nowych modelach NWZ B153FB? do biegania są idealne, ale jaka głośność? Jaka jakość dźwięku?

Będę wdzięczny za opinie zarówno posiadaczy tych modeli, jak i kogoś z grona expertów.
Po prostu mam dość robienia bzdurnych zakupów, wolę spytać u źródła.
Proszę też o nie wciskanie ciemnoty, tylko o prawdziwe, klarowne wypowiedzi.
Pozdrawiam serdecznie.

13 ODPOW. 13
spolsaxo1eresb
Początkujący

saxo napisał(a):

pisałem do salonu sony na karmelickiej



Salon na karmelickiej pierwsze utracił autoryzację a potem zniknął z rynku.

saxo napisał(a):

ktoś, kto pracuje w salonie formowym sony



A którym salonie? Druga sprawa prosił bym o nie wydawanie wyroków na kogoś... Może się okazać że to super specjalista od Foto/Video/TV a temat MP3/MP4 nie jest tego "konikiem". Kierownik/Firma takiego pracownika nie zwolni ale to tylko moje zdanie. Proszę jedynie o nie wydawanie takich opinii.

Co do reszty nie czuję się osobą która nie stronniczo mogła by odpowiedzieć na resztę punktów co nie oznacza że się z nimi zgadzam.

Ps. Proszę też zauważyć że tylko firma Sony ma tak rozbudowaną sieć "swoich" punktów sprzedaży/serwisu. Ciekawe gdzie klienci cowona, irivera, nawet ipod mają dostęp do urządzeń, odsłuchu, informacji i serwisu? Ogólnie obsługi klienta?




Skoro salon na karmelickiej nie funkcjonuje, to skąd jego namiary w necie?
Dziwne, to był salon platynowy, super bajer i upadł? Kolejna wtopa.


w drugim temacie mówię o salonie sony w centru manchesteru, zero profesjonalnej obsługi, odsłuchać można jednego grajka i facet mówi, że pozostałe modele, grają tak samo, jak ten, paranoja ! Jak Ty uważasz, że ten gość powinien nadal być zatrudniony to nie chcę mieć z sony nic wspólnego. Takie incydenty i tacy pracownicy świadczą o firmie. Jak on jest tylko pasjonatem tv, to powinien dać gościa od mp3 i dźwięku !!!

Nieważne, że inne firmy nie mają salonów, są niepotrzebne, bo wszystkie marki irivera i cowona grają świetnie ! I jakie słuchawki byś nie podłączył, to będą grały the best, mowa naturalnie o słuchawkach markowych, np sennheisera, itp.
Do marki sony zazwyczaj pasują tylko słuchawki sony i to ten sam model, jaki był przy zakupie, gdy zepsują się słuchawki oryginalne, to bardzo ciężko jest dokupić takie same, a sennheisey lub inne to już losowanie w przypadku odtwarzaczy sony.


Tak więc, w przypadku markowych sprzętów: cowon, iriver salony są absolutnie zbędne. Twoje argumenty są żadne, nie masz ich po prostu, szkoda gadać.

franek-----
Początkujący

saxo napisał(a):


Skoro salon na karmelickiej nie funkcjonuje, to skąd jego namiary w necie?
Dziwne, to był salon platynowy, super bajer i upadł? Kolejna wtopa.



Nie wiem co bierzesz ale weź pół dawki albo zmień dilera...
Pierwsze chcesz dokoła wszystkich zwalniać a jak Sony uznało że salon na karmelickiej nie spełnia standardów i odebrało autoryzację to źle?? Potem ten salon nazywał się Platynowy Sklep Sony (to już było beż żadnej autoryzacji Sony po prostu to był sklep ze sprzętem sony) ale widać nie był taki "bajer" i upadł...


saxo napisał(a):

w drugim temacie mówię o salonie sony w centru manchesteru



No tak... Wyżyć się na forum użytkowników sprzętu Sony bo w Manchesterze źle obsłużyli małolata...

saxo napisał(a):

zero profesjonalnej obsługi, odsłuchać można jednego grajka i facet mówi, że pozostałe modele, grają tak samo



Myślę że jak wyglądasz i mówisz tak jak piszesz to po prostu chciał Cie zbyć bo nie miał ochoty z Tobą gadać.


saxo napisał(a):

Nieważne, że inne firmy nie mają salonów, są niepotrzebne, bo wszystkie marki irivera i cowona grają świetnie ! I jakie słuchawki byś nie podłączył, to będą grały the best, mowa naturalnie o słuchawkach markowych, np sennheisera, itp.



Zejdź na ziemię... Rozejrzyj się po ludziach ja pierwszy raz słyszę takich producentów jak irivera, cowona?? Co to jest?? Jakiś margines sprzedaży. Sennheiser to jeszcze jakaś znana firma ale ta resztą :c7

saxo napisał(a):

Do marki sony zazwyczaj pasują tylko słuchawki sony i to ten sam model, jaki był przy zakupie



Zazwyczaj to właśnie np. iPod ma niestandardowe złącze micro. W Sony od ZAWSZE występuje standardowe złącze mini jack.... Jeśli są odtwarzacze z redukcją zakłuceń to występuje dodatkowy pin od mikrofonu ale:
- można podłączyć zwykłe/standardowe jedynie redukcja zakłóceń nie będzie działać
- można bez problemu zamówić w każdym Sony Centre oryginalne słuchawki

Z tym że te z redukcją zakłóceń to może 5% do reszty pasują bez problemy STANDARDOWE słuchawki każdej firmy nie tylko tych "renomowanych".

Rożnica jest taka że ja wiem o czym pisze a Tobie się tylko wydaje.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Nie jestem moderatorem tego działu, ale przyglądam się tej dyskusji od początku

franek napisał(a):

Nie wiem co bierzesz ale weź pół dawki albo zmień dilera...


W tym momencie przekroczyłeś pewną granicę. Uwagi personalne zachowaj dla siebie. Bardzo proszę byś zaprzestał pisać w ten sposób, bo przez Forum bardzo łatwo jest kogoś obrazić, choć nie taki się miało zamiar. Liczę, że tego typu zachowania się nie powtórzą, w przeciwnym wypadku będę zmuszony do podjęcia konkretnych działań, których wolałbym uniknąć.


Saxo - Ciebie również proszę o mniej zaczepliwy i prowokacyjny ton. Nikomu to nie służy, a może jedynie Tobie przeszkodzić.

Twoja osoba jest potwierdzeniem, że SONY to korporacja międzynarodowa - produkty marki SONY można zakupić w wielu krajach. Przypomnę jedynie, że na chwilę obecną jesteśmy jedynym krajem, który ma firmowe forum - forum użytkowników. Dobrze będzie byś o tym pamiętał. Wiele firm, z którymi Ty masz styczność na co dzień u nas w ogóle nie istnieje. Zwróć zatem proszę większą uwagę na to, że pewne kwestie w naszym kraju mają się inaczej niż w Wielkiej Brytanii.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
tomdm-----
Początkujący

Cześć,
czytam ten wątek i postanowiłem trochę napisać z własnego doświadczenia, jak to wygląda z moimi WALKMAN-ami, z którymi już się "przyjaźnię" od czasów starych kaseciaków z początku lat 90-tych.

Kolego SAXO obecnie do ponad 3 lat używam na zmianę
"zapalniczki" MP3 NW-S703F z 1 GB pamięci oraz
"mydelniczki" MP4 NWZ-S618F z 8GB pamięci
oba modele jak wiadomo nowe dziś już nie do kupienia, chyba że jako używki na aukcjach.

Co do nowości, jeśli już koniecznie chcesz nabyć coś nowego z MP3 to może Serią W - zaprojektowana specjalnie dla biegaczy, tak żeby żadne kable się nie plątały podczas wysiłku :smileyarrow: http://www.sony.pl/product/nws-s-series/nw-s202.

Co do starszej rodziny MP3 S700-tek, jak wiesz dołączone słuchawki dokanałowe MDR-NC022 miały dodatkowy charakterystyczny bolec, który uaktywniał funkcję wygłuszania otoczenia Clear Noise, przez co nie można ich było wykorzystać w innym sprzęcie :c12 i dodatkowo powodowały awaryjność gniazda na co wpadło samo SONY i za darmo usuwało usterkę w serwisach - też byłem tego ofiarą :D - tutaj info
:smileyarrow: http://support.sony-europe.com/dna/hotnews/hotnews.aspx?site=odw_pl_PL&f=HN_NWS_rep&m=NW-S703F
więc, jeśli coś się popsuło w twoim MP3 to może właśnie Jack ???, a jeśli na 100 % słuchawki to nowe OEM-y można tylko za rozsądne pieniądze kupić od chińczyków, którzy mają na ebay-u na nie monopol :smileyevil:
:smileyarrow: http://shop.ebay.pl/i.html?_nkw=sony+mdr-nc022&_sacat=0&_odkw=sony+mdr-nc0222&_osacat=0&bkBtn=&_trks...
kupowałem właśnie tam i towar próżniowo zapakowany z HongKongu bezproblemowo przyleciał w 10 dni.

To co pisał CS Bielsko odnośnie MP4 POTWIERDZAM w 100% :thumbsup: na podstawie codziennego używania swojej starszej "mydelniczki", która nie ma kilku funkcji, jakie pojawiły się teraz z nowych modelach A.D.2009 - uwierz Kolego na słowo :c2 - nowe MP4 Sony mają teraz na prawdę MEGA MOC a poza tym masz w nich aktualnie:
- bardziej rozbudowany equalizer w stosunku do naszych S700-tek, z możliwością zdecydowanie większej możliwości strojenia barwy dźwięku
- nie tylko format MP3 ale też WMA i LPCM,
- dużą pojemność którą możesz wykorzystać na samą muzykę wgrywając ją np. jako bezstratne WAV lub WMA i MP3 o jakości 320kb/s,
- obsługę przez Windows Media Player - dostępnego prawie na każdym PC lub Notebook-u z Windows,
- wbudowane zewnętrzne głośniczki, radio FM oraz rejestrator głosu
- bardziej żywotna baterię
- jako atut w działce AUDIO tego sprzętu, masz upakowany wzmacniacz cyfrowy S-Master

Jeśli zechcesz nabyć któryś z nowych modeli MP4, to obejrzyj je i porównaj w Salonach Sony albo w elektro-marketach, tam, gdzie obecnie przebywasz a dodatkowo ...

OBOWIĄZKOWO zainwestuj w dokanałowe słuchawki serii EX (tańsze OEM-y na ebay lub Allegro) - mam MDR-EX700 OEM które są ekstra (dźwięk i design) i mają takie basy, że ŁEB URYWA :o Zapewniam, że nawet nie zbliżysz się to maximum potencjometru, bo poziom 16-22 wystarczy w zupełności, powyżej tego już boli głowa :slight_smile: .

Więc to nie ściema z MP4 - po prostu minęło kilka lat, wymyślono i opracowano następne technologie w działce AUDIO, które SONY teraz pakuje do nowych MP4 (ja też resztę traktuję jako dodatek), między innymi podejmując próbę konkurencji z "plagą" :c20 IPOD-ów, a jak sam się pewnie orientujesz im wyższy model/seria tym to lepiej GRA i WYGLĄDA .

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem w ukierunkowaniu wykorzystując swoje doświadczenia w codziennym praktycznym używaniu Walkman-ów, życzę udanego zakupu i zadowolenia przez długi czas.

Tomasz