anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Słuchawki WH-1000XM3

profile.country.PL.title
SP--72
Poszukiwacz

Słuchawki WH-1000XM3

Dzień Dobry

 

Chciałem podzielić się wrażeniami z zakupu słuchawek.

         Nie ukrywam, że dość długo zastanawiałem się nad wyborem i już miałem kupić Dali IO6 gdy zwróciłem uwagę na słuchawki Sony WH-1000XM3. które w zasadzie spełniały to co chciałem. Docelowo miało być zakupione 12 szt słuchawek dla pracowników w firmie.  Zamówiona została jedna szt. aby upewnić się, że faktycznie sprawdzi się. Niestety. słuchawki zakupione w dość znanym sklepie internetowym przyszły uszkodzone ( jedna ze słuchawek była "głucha"). Nie mogłem jej zwrócić , odmówiono mi ponieważ zakup był do firmy - na fakturę. Zgodnie z poleceniem słuchawki zostały wysłane do serwisu. Po kilku dniach z serwisu otrzymałem oświadczenie, że produkt nie jest naprawialny i że podlega wymianie na wolny od wad.  Dokument wysłałem do sklepu i  otrzymałem informację, że sklep przekazał tę informację do dystrybutora i... cisza.

Podsumowując:  potrzebowałem szybko dobrej klasy sprzęt ( przynajmniej tak mi się wydawało) do tej pory byłem zadowolony z produktów marki Sony ( mam ich kilka prywatnie) i to Ja zdecydowałem o ich wyborze.

Niestety to najprawdopodobniej był błąd a o konsekwencjach ze strony zarządu- nie wspomnę.

 

 

8 ODPOW. 8
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Witam,

 

podaj proszę nr zgłoszenia lub nr seryjny słuchawek, tylko wtedy będziemy mogli sprawdzić konkretny przypadek.

Możesz również skontaktować się z infolinią, gdzie również mogą sprawdzić status reklamacji oraz wytłumaczą proces, zgodnie z którym powinieneś teraz postępować.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
SP--72
Poszukiwacz

Numer seryjny 6998777 zlec. 312969.

 

Serwis oddał słuchawki i napisał rekomendację, że produkt jest nienaprawialny ( jeżeli tak jest to ja nie mam nic do tego) . Natomiast sklep Intenetowy  Morele.Net   kazał je znów odesłać do siebie aby sprawdzić zasadność. 

 

Z prostego zakupu zrobił się duży niesmak

 

 

 

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witaj, tak się niestety kończy robienie zakupów w tym sklepie, lepiej wydać 50-100 zł więcej i zrobić zakup w sklepie, który posiada swoje salony. Myślę, że przy tak dużym zakupie nawet w Sony Center dostałbyś dobrą cenę (może nawet lepszą niż w morele, a miałbyś pewność, że sprzęt jest nowy i z Polskiej dystrybucji).

profile.country.PL.title
SP--72
Poszukiwacz

Co do ceny, sklep był nieugięty.

Co do Morele- jakość ich obsługi niestety bije też w Wasz wizerunek

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Po pierwsze nie w nasz, ja tylko forumowiczem jestem w Sony nie pracuję 😉, po drugie na tyle na ile się orientuje duże sklepy jak Komputronik, X-kom, czy właśnie Morele zamawiają towar pomijając Sony Polska (dlatego dosyć często mają lepsze ceny, bo kupują towar w tysiącach sztuk bezpośrednio, albo zakupują towar z dystrybucji na inny kraj i wtedy gw w pl nie obowiązuje i za wszystko odpowiada sklep, co w praktyce przekłada się na 30 dni naprawy albo dłużej). Nie wiem jak Ty, ale ja nie potrafię sobie wyobrazić żeby producent sprzętu mógł w jakiś sposób zmusić sklep do lepszej obsługi klientów (od tego są Państwowe służby). Nawet Sony Center nie są sklepami Sony tylko franczyzą.

profile.country.PL.title
SP--72
Poszukiwacz

Sorki za " Wasz"

 

co do sieci dystrybucji. Paradoksalnie producent ma dużą możliwość wpływu na to co się dzieje  na rynku i kto oferuje Jego produkty.  Nie piszemy tutaj   o rzeczach  masowych jakiegoś tam bliżej nieznanego producenta tylko o produkcie  znanej i dobrej marki. 

Jak widzisz, nie piszę o tym ,ze słuchawki są złe- bo nie miałem okazji tak naprawdę z nich korzystać.

 

Piszę o swoich spostrzeżeniach i o kłopotach związanych z zakupem- i przestrzegam.  Poza tym nie powinienem otrzymać słuchawek uszkodzonych a jeżeli już to w moim przekonaniu powinienem mieć je pilnie wymienione.

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Nie ma 100% pewności w sprawie morele, ale jest taki sklep na S, który np produkty Samsunga ma z dystrybucji czeskiej (nie chwali się tym oczywiście) i wtedy Samsung Polska nie ma nic do powiedzenia (gw jest w Czechach i przez sklep tylko realizowana).

Ale wracając do początku jesteś przedsiębiorcą, a nie znasz kompletnie swoich praw, wcisnęli Ci wysyłkę do serwisu, a ja bym zwrócił produkt z tytułu rękojmi z adnotacją, że chcesz nowy produkt wolny od wad lub zwrot pieniędzy. Zakup był dokonany przez internet więc wadę mogłeś stwierdzić dopiero po odbiorze paczki naładowaniu słuchawek i połączeniu ich z telefonem, morele najzwyczajniej w świecie wykorzystało Twoją niewiedzę.

profile.country.PL.title
SP--72
Poszukiwacz

Pewnie masz rację.

 

Niemniej przestrzegam przed Moirele