anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Odtwarzacz mp3 NWZ - 252 - Pytania

skalak27
Początkujący

Odtwarzacz mp3 NWZ - 252 - Pytania

Witam serdecznie. Pierwsze pytania:

Posiadam odwarzacz mp3 NWZ - 252 . W instrukcji obsługi jest napisane, że ładowanie akumulatorka musi być w temperaturze od 5 + do 35 + . W związku z tym mam zasadnicze pytanie.. Odtwarzacz służy mi generalnie do słuchania muzyki podczas biegania i jestem ciekaw jaki ma wpływ na elektronikę jak i akumulatorek - temperatura poniżej 5 + ?. Zimą niestety zdarza się temp. ok 0 stopni. i niżej. Czy nie jest poprawne używanie urządzenia w takich warunkach?. z góry dziękuje za odpowiedź..

12 ODPOW. 12
profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

W temp powyżej 5stopni akumulatorek będzie zachowywał parametry znamionowe, w niższej może nastąpić spadek jego pojemności, czyli będzie grał nieco krócej.

skalak27
Początkujący

Dzięki. Ale czy sam akumulatorek może się uszkodzić?....nie mowie tutaj o temp -20, ale max -5 . Czy spadek pojemności może już być nieodwracalny ?

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Raczej nie.
Nie używałem tego walkmana, ale wielokrotnie robiłem zdjęcia różnymi aparatami przy dużo niższych temperaturach i nic się nie działo. A w ich instrukcjach też jest napisane, że zakres pracy to od zera stopni.

skalak27
Początkujący

wlasnie wrocilem z treningu i chyba jest ok. sprzet sie spisal. temperatura -1.

na razie mam jeszcze jedno pytanie. moj odtwarzacz posiada 2gb pamieci flash i mi to spokojnie starcza.. ale czy istnieje mozliwosc dokupienia pamieci?

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Nie ma możliwości rozbudowy pamięci.

skalak27
Początkujący

a jak jest z akumulatorkiem?. można 'doładowywać' w dowolnym czasie.. czy lepiej czekać aż się całkiem rozładuje?

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

W tym Walkmanie jest użyty akumulator litowo-jonowy. Podobne akumulatory są stosowane w wielu urządzeniach. Akumulatorów tych nie powinno się rozładowywać, ponieważ dużo szybciej się zużywają. Najlepiej jest ładować je dosyć często. Czas ładowania dla tego modelu jest dosyć krótki, ładowanie ok 3 minuty to ok 90 min odtwarzania. Baterii tej nie trzeba i nie zaleca się formatować. Działanie na mrozie lub w bardzo wysokich temperaturach może skrócić jego żywotność...
Też planuję kupić Walkmana do biegania. Nie miałem jeszcze okazji dłużej korzystać z NWZ-W252. Jak go oceniasz? Z rzeczy które liczą się dla mnie i ten model je posiada to łatwość obsługi (w czasie biegania jedna z ważniejszych cech), brak okablowania, szybkość ładowania, brak osobnych słuchawek. Dźwięk wydawał się OK. Tylko pytanie, jak zachowuje się w czasie biegania, bo nie miałem okazji tego sprawdzić.

skalak27
Początkujący

Szczerze mogę polecić i nawet wziąć odpowiedzialność za to :-).
Podczas biegu zachowuję sie rewelacyjnie. Nie spada, nie przeszkadza , jest leciutki, doskonale trzyma się głowy. Bardzo łatwa i szybka obsługa. Nic się nie zacina ani nie wiesza. Codziennie biegam po 10-15 kilometrów , więc w tym teście sprawuje się doskonale. Bateria trzyma bardzo długo!. 2GB wbudowane w zupełności mi starcza...a nawet jest to dla mnie odrobinę za dużo. :)

Jakość muzyki?. Czysta...naturalna .. na wysokim poziomie! Basy idealnie dostosowane do potrzeb danej piosenki. Gdyby były mocniejsze mam wrażenie że by mi to przeszkadzało. Nie lubie nachalności a jak chcę bas to włączam innego rozmiaru głośniki z odpowiednią tubę basową a wtedy sąsiedzi mają się dobrze :-).

Jednym słowem polecam.. dla sportowców - idealne rozwiązanie.
Zawsze biegam z towarzyszem który pulta się z kablami i ze swoim odtwarzaczem . Więcej czasu spędza na konfigurowaniu muzyki niż na samym biegu. Więc kablom i wszelkim mini odtwarzaczom mówię stanowczo nie!. I współczuje użytkownikom :-)

skalak27
Początkujący

Minęło kilka miesięcy użytkowania odtwarzacza i nadal podtrzymuje powyższe zdania :]
trochę staniał ale cena nadal się utrzymuje....ale co tam. zakup na lata.