anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Amplituner STRDN1080 i Music Services (radio internetowe)

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
Koriolan_72
Poszukiwacz

Amplituner STRDN1080 i Music Services (radio internetowe)

Witam,

mocno przymierzam się do wymiany amplitunera kina domowego na STRDN 1080, natomiast mam ostatnią wątpliwość .

na liście funkcji nie ma wprost żadnego „ agregatora” stacji internetowych np vTuner czy TuneIn.

chce zaprogramować w amplitunerze kilka stacji ( z poziomu telefonu) a następnie korzystać ze sterowania pilotem jak z pamięci stacji FM . Czy to się da zrobić ?

drugie pytanie czy jest możliwe wpisanie i zapamiętanie dowolnego streamu ?
w moim przedpotopowym Onkyo 609 mogę i jedno i drugie.

Z góry dzięki za pomoc.A7810456-EEF5-4E24-92FD-C0FDBACCD1E6.png

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
Koriolan_72
Poszukiwacz

Dziękuję, natomiast zasadniczo nie jest to odpowiedź na moje pytanie :slight_smile:

 

Jak rozumiem, niezależną usługą wbudowaną w ampli jest Spotify Connect i tu telefon jest "pilotem" , zaś apli samodzielnie jest streamerem. Czyli- mogę z poziomu telefonu uruchomić playlistę na Spotify na amplitunerze, rozłączyć telefon z Wifi i dźwięk dalej będzie. 

natomiast wszystkie pozostałe możliwości to już Chromecast - czyli w uproszczeniu telefon musi być podłączony do amplitunera via WiFi.

A chodzi o to, by radiowe stacje internetowe móc obsługiwać PILOTEM  bez używania telefonu. Tak jakby były to stacje FM.

Natomiast tu jest ciekawy watek 

https://ca.community.sony.com/s/question/0D54O00006fN5V5SAK/strdn1080-why-music-service-always-takes...
i odpowiedź supportu: We do apologize for the inconvenience. Unfortunately, there is no way to turn off the video screen when using the Spotify on your AV receiver.

 

to już w ogóle niestety jest błąd "systemowy". Szkoda. 

Dziękuję za zainteresowanie tematem :slight_smile: i pozdrawiam.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
Karolina_L
Moderator

Witaj, posłałam Twoje pytanie do Supportu, damy znać jak tylko się czegoś dowiemy.

Pozdrawiam, Agnieszka_J

profile.country.PL.title
Koriolan_72
Poszukiwacz

Dziękuję, natomiast przeszukałem światowy internet i jest jeszcze gorzej. Minimum sterowanie a chyba także korzystanie z usług typu Spotify wymaga uruchomienia telewizora!

potwierdzone przez support.

 

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Oto odpowiedź supportu:


Na tym amplitunerze można zaprogramować bezpośrednio na urządzeniu 30 stacji radiowych. Aplikacja mobilna, która wspiera działanie urządzenia to Songpal. Umożliwia ona m.in. 

  • zmianę najczęściej używanych ustawień, wybór wejścia odbiornika i regulację głośności;
  • odtwarzanie za pomocą odbiornika nagrań muzycznych przechowywanych w smartfonie lub na serwerze działającym w sieci domowej;
  • wzbogacanie odtwarzanej muzyki o wizualizacje prezentowane na ekranie smartfonu.

Niestety nie wspiera ona programowania stacji radiowych.

Można korzystać z Spotify Connect, a także można się połączyć z serwisami muzycznych dostępnymi w Internecie.


Ze swojeje strony moge polecić nieoficjalną aplikację StrRemote z GooglePlay. Są dwie wersje darmowa z ograniczeniami i płatna:

https://play.google.com/store/apps/details?id=nz.dietrich.StrRemote.free&hl=pl&gl=US

https://play.google.com/store/apps/details?id=nz.dietrich.StrRemote.pro&hl=pl&gl=US

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Koriolan_72
Poszukiwacz

Dziękuję, natomiast zasadniczo nie jest to odpowiedź na moje pytanie :slight_smile:

 

Jak rozumiem, niezależną usługą wbudowaną w ampli jest Spotify Connect i tu telefon jest "pilotem" , zaś apli samodzielnie jest streamerem. Czyli- mogę z poziomu telefonu uruchomić playlistę na Spotify na amplitunerze, rozłączyć telefon z Wifi i dźwięk dalej będzie. 

natomiast wszystkie pozostałe możliwości to już Chromecast - czyli w uproszczeniu telefon musi być podłączony do amplitunera via WiFi.

A chodzi o to, by radiowe stacje internetowe móc obsługiwać PILOTEM  bez używania telefonu. Tak jakby były to stacje FM.

Natomiast tu jest ciekawy watek 

https://ca.community.sony.com/s/question/0D54O00006fN5V5SAK/strdn1080-why-music-service-always-takes...
i odpowiedź supportu: We do apologize for the inconvenience. Unfortunately, there is no way to turn off the video screen when using the Spotify on your AV receiver.

 

to już w ogóle niestety jest błąd "systemowy". Szkoda. 

Dziękuję za zainteresowanie tematem :slight_smile: i pozdrawiam.