anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kto dodał ten temat do Ja też

profile.country.PL.title
MillerekTA
Poszukiwacz

X90J uruchamia się na czuwaniu ,w tle.

Witam, mój nowo kupiony Sony Bravia 55X90J, w trybie czuwania włącza się samoczynnie. Włączanie objawia się uruchomieniem wszystkich gniazd USB, gniazda podczerwieni (świeci się na czerwono) i chyba uruchamia gniazda HDMI.

To nie jest tak że TV włącza się sam i wyświetla obraz czy wydaje jakieś dźwięki czy programy. 

On uaktywnia się w tle, na czuwaniu i tak pozostaje. 

Próbowałem wszystkich ustawień, TV jest ustawiony tak że nie ma na nic zgody, wszystkie aplikacje które nie są mi potrzebne są wyłączone. Apki które pozostały w ilości kilku sztuk, mają wyłączone wszelkie akceptacje, powiadomienia dostęp itp. 

Wszelkie ustawienia jak aktualizacje oprogramowania TV, zegarka, czy mikrofon są wyłączone. Jakiekolwiek wysyłanie danych diagnostycznych z do Sony czy z pozostałych aplikacji są wyłączone. TV ma wyłączone WiFi, podłączony jest po Ethernet kabelkiem do UPC Compal. 

Próbowałem nawet odłączenie całkowite wszelkich przewodów HDMI i połączeń WiFi czy ethernet, zostawiając tylko przewód zasilania, nie pomaga. 

TV ma konfigurację jako Google TV, nie próbowałem uruchomienia go jako zwykły odbiornik TV bez konta Google, ponieważ wtedy nie działa Netflix. 

Samoczynne włączanie objawia się konsumpcją Energi z sieci w ilości około 35W. 

Gdy uruchamia się sam w tle, pobiera energię z sieci 230V na którą niechętnie się godzę, ponieważ tv jak złodziej pobiera energię elektryczną w ilości przekraczającej tryb Standby. 

Nie godziłem się i nie zostałem poinformowany że pobieranie Energi w momencie nieużywania TV będzie na tak wysokim poziomie. 

Uruchomienie w tle trwa różnie. Od 5 minut do kilku godzin łącznie na dobę. Włączanie się pojawia się o każdej porze dnia, w nocy również. 

Przewertowałem wszystkie ustawienia, wyłączyłem co się da bądź co mogłoby mieć związek z włączaniem się automatycznym w tle, przypomnę że wyświetlacz niczego nie wyświetla, nic nie wskazuje na to aby w jakikolwiek sposób było widoczne to włączenie się w tle (poza miernikiem emergi i uruchomienie się gniazd USB czy gniazda światłowodowego połączenia dźwięku)

Wpięty mam miernik Energi, widzę dokładnie na ile czasu i o której godzinie włącza się i pobiera 35W Energi z sieci. 

Tygodniowo wychodzi około 190Wh, to sporo jak na pobór prądu wtedy gdy TV nikt nie włącza aby coś obejrzeć. 

Dodam jeszcze, że TV kupiłem około dwa tygodnie temu, dostał już dwie aktualizacje, i ten ów problem jest od początku posiadania tego TV. 

 

Proszę o pomoc jak temu zaradzić. 

 

 

Kto dodał ten temat do Ja też