anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Zakłócenia w odbiorze Wiadomości 24HD

profile.country.PL.title
AlmostUnreal
Nowicjusz

Zakłócenia w odbiorze Wiadomości 24HD

Dzień dobry wszystkim!

Kupiłem XR - 75X93J kilka dni po Nowym Roku.

Do czasu zmiany formatu nadawania programów tv odbierałem wszystkie kanały tv bez problemu. Po zmianie formatu nadal odbieram wszystkie programy z tą różnicą, że Wydarzenia24HD periodycznie zawieszają mi się, rozmazują, gubią dźwięk by ostatecznie stracić dźwięk i obraz a następnie powrócić do prawidłowego odbioru. W tym samym czasie mam dekoder z supermarketu za 100 zł, podpięty do starego odbiornika i tam nie ma tego problemu, odbieram Wydarzenia bez najmniejszego problemu.

Czy ktoś ma może pomysł co może być przyczyną tego zjawiska i jak temu zaradzić?

Pozdrawiam

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Dzień dobry!  Zanim zgłosi się z odpowiedzią ktoś z forumowiczów, podaję namiary na Sony Support, gdzie można zasięgnąć porady w kwestiach technicznych: 
tel. +48 223060694
E-mail: customersupport.pl@eu.sony.com
albo formularz online:
http://services.sony.pl/supportmvc/pl/contact 
Pozdrawiam, Agnieszka_J

profile.country.PL.title
AlmostUnreal
Nowicjusz

Zgłosiłem zapytanie do supportu również, miałem jednak nadzieję, że problem jest powszchniejszy i ktoś ma już rozwiązanie.

profile.country.PL.title
xmalekox
Poszukiwacz

Problem jest powszechny, wina Polsatu: https://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=256018#p256018

 

Oni bezczelnie winę zwalają na innych, a jest to łatwe, bo mało kto ma tak dobrą instalację antenową jak ja, a nawet do mojej się da przyczepić, bo nie robił jej super-fachowiec na kablach po 7-10 zł.

 

Dodatkowo mało kto się skarży. Polsat też nie oferuje żadnego kontaktu czy wsparcia jak Sony. Już na forum Sony mało kto wejdzie, z 1 na 1000 osób z problemem. Żeby się dopchać do Polsatu to już hardcore. Nawet na dużo lepszych sieciach Xbox LIve czy PSN gdy problem ma 20 milionów osób to raporty składa 20 tys, ten problem z W24 to raczej na 2 tys, ale że trudno się dopchać to te oni "myślą", że problem ma 10 osób.

 

PS. na moim Sony problemu nie ma, ale na wielu urządzeniach jest z winy Polsatu. To, że ten kanał oglądało 10 tys osób to wielki sukces, trzeba wiele wysiłku by osiągnąć tak mało, a celem mux-4 jest blokowanie pasma (przez kilka miesięcy nikt tego nie mógł oglądać), tak by tam nie weszła konkurencja.

profile.country.PL.title
AlmostUnreal
Nowicjusz

Dziękuję za kompleksową prezentację tematu. Myślę jednak, że SONY powinno mieć jakieś rozwiązanie.

Od wczoraj podłączyłem tuner za 100 zł do Sonacza i oglądam programy z tunera przed HDMI. 

Zauwazyłem, że na Wiadomości 24 zdarzają się zakłócenia, ale ich skala nie przeszkadza w oglądaniu, nie zrywa sygnału, nie wyłącza dźwięku czy ekranu. 

Wniosek - to faktycznie wina Polsatu, ale...

Ale tuner w Sony jest (teraz nie jestem pewien jak to sformułować) bardziej czuły? bardziej wrażliwy? bardziej zaawansowany? - niż tuner za 100.

Efekt jest tak, że zakłócenia przez które tuner za 100 przechodzi jak walec, uniemożliwiają oglądanie programu za pośrednictwem SONY.

Próbowałem powyłączać różne filtry zakłóceń, korekcje obrazu itd itp. Jednak to nie pomaga.

Być może można dostroić ten jeden kanał? Ja nie znalazłem takiej opcji, mogę albo nastroić cały zakres, albo konkretne zakresy programować, ale nie mogę wejść w już zapisany kanał i próbować go "dostroić"...

Być może gdzieś są jakieś ustawienia pozwalające na zmianę parametrów tuners DVB... Ja nie znalazlem...

Ma ktoś jakieś pomysły? 

Bo przyznam się, jeśli mam mieć mega, super wypasiony tuner, na którym nie mogę ogladać tego jedynego kanału tv jaki jeszcze czasem włączę, to wolę mieć najprostszy tuner na którym go obejrzę.