anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR 65 X 90J - jakość dźwięku fabrycznych głośników

profile.country.PL.title
sirVincent
Poszukiwacz

XR 65 X 90J - jakość dźwięku fabrycznych głośników

Szanowni forumowicze.

 

Mam pytanie do posiadaczy w/w modelu.

Wybierając ten konkretny model telewizora kierowałem się różnymi kryteriami, m.in. jakością dźwięku głośników telewizora.

Mam świadomość, że głośniki telewizora nigdy nie oddadzą tej głębi dźwięku co m.in. pełnoprawny zestaw stereo i też tego nie oczekuję. Oczekuję natomiast (tym bardziej po modelu telewizora w którym to jakość na wielu forach określana była jako wyjątkowo dobra) że (słuchając audycji informacyjnych i codziennych programów) dźwięk będzie poprawny i w najgorszym wypadku neutralny dla ucha.

 

Niestety, dźwięk który wypływa z głośników tego modelu jest mega spłaszczony ale przede wszystkim mocno rozjaśniony i w zależności od lektora, potrafi mocno przykłuć sybilantami w uszy (próbowałem ustawień korektora). Obcowanie z dźwiękiem tego telewizora jest z mojej perspektywy bardzo rozczarowujące i zabiera przyjemność oglądania. Oczywiście dysponuję stosownym sprzętem audio, który wykorzystuję w np. filmach, czy słuchaniu muzyki ale nie o to w tym chodzi.

 

Pytanie moje do posiadaczy tego modelu brzmi. Czy wyżej opisana przypadłość to cecha fabryczna tego modelu telewizora, czy może dotyczy ona tylko mojego egzemplarza.

Dziękuję.

13 ODPOW. 13
profile.country.PL.title
beniuasia0
Użytkownik

Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego ten TV nie wszędzie daje dźwięk 5.1?

Mam podpięte PS4 do TV po HDMI a TV do kina domowego po optyku i jest 5.1. Puszczając filmy np. z Netflix jest 5.1 ale puszczając filmy np. z HDD już nie ma 5.1 tak samo oglądając filmy np. z dekodera Canal+. Dlaczego tak jest?

profile.country.PL.title
czesiek85
Poszukiwacz

mam to samo, dźwięk z fabrycznych głośników to tragedia, jeden wielki sybilant...

profile.country.PL.title
Piotr.Kummer
Użytkownik

Na dekoderze canal+ trzeba ustawić dolby digital w ustawieniach dźwięku 

profile.country.PL.title
czesiek85
Poszukiwacz

U mnie po podłączeniu kablem optycznym do systemu stereo (DAC i wzmacniacz), dźwięk jest o wiele lepszy. To, że głośniki wbudowane nie generują prawie basu to jest do zaakceptowania, ale ten dźwięk jest przeraźliwie cyfrowy i przepełniony sybilantami. Czy macie jakieś ustawienia, które trochę zniwelują ten efekt ???  Czy jakiś niedrogi soundbar pomoże w tym wypadku ??