anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR 65 X 90J - jakość dźwięku fabrycznych głośników

profile.country.PL.title
sirVincent
Poszukiwacz

XR 65 X 90J - jakość dźwięku fabrycznych głośników

Szanowni forumowicze.

 

Mam pytanie do posiadaczy w/w modelu.

Wybierając ten konkretny model telewizora kierowałem się różnymi kryteriami, m.in. jakością dźwięku głośników telewizora.

Mam świadomość, że głośniki telewizora nigdy nie oddadzą tej głębi dźwięku co m.in. pełnoprawny zestaw stereo i też tego nie oczekuję. Oczekuję natomiast (tym bardziej po modelu telewizora w którym to jakość na wielu forach określana była jako wyjątkowo dobra) że (słuchając audycji informacyjnych i codziennych programów) dźwięk będzie poprawny i w najgorszym wypadku neutralny dla ucha.

 

Niestety, dźwięk który wypływa z głośników tego modelu jest mega spłaszczony ale przede wszystkim mocno rozjaśniony i w zależności od lektora, potrafi mocno przykłuć sybilantami w uszy (próbowałem ustawień korektora). Obcowanie z dźwiękiem tego telewizora jest z mojej perspektywy bardzo rozczarowujące i zabiera przyjemność oglądania. Oczywiście dysponuję stosownym sprzętem audio, który wykorzystuję w np. filmach, czy słuchaniu muzyki ale nie o to w tym chodzi.

 

Pytanie moje do posiadaczy tego modelu brzmi. Czy wyżej opisana przypadłość to cecha fabryczna tego modelu telewizora, czy może dotyczy ona tylko mojego egzemplarza.

Dziękuję.

13 ODPOW. 13
profile.country.PL.title
Karamba
Użytkownik

Niestety SONY chwali się mega nowoczesnymi systemami nagłośnienia, kalibracją, dekoderami dźwięku jednocześnie maksymalnie przycięli koszty samego układu dźwiękowego (karty dźwiękowej ) który jest tragiczny !!! Przypuszczam gdyby był zaimplementowany lepszy układ dźwiękowy, to głośniki zagrałyby znaczeni lepiej. Skąd to wiem ? Po podłączeniu optykiem TV ze wzmacniaczem YAMAHA , który odtwarza dokładnie to co jest na wejściu z TV w kolumnach dźwięk nadal jest tragiczny  jak z głośników TV !!! Taka prawda ! 

profile.country.PL.title
Karamba
Użytkownik

Pożałowali   dwóch wzmacniaczy operacyjnych  nawet tanich za 25 zł szt. np. OPA 1612 który dźwięk zmienił na +

profile.country.PL.title
beniuasia0
Użytkownik

Ja po podłączeniu TV optykiem do kina domowego mam zdecydowanie lepszy dźwięk zarówno z konsoli, serwisów filmowych i samego TV.

profile.country.PL.title
Karamba
Użytkownik

Dźwięk jest jest lepszy bo Kino Domowe obrabia -polepsza sygnał 

profile.country.PL.title
sirVincent
Poszukiwacz

Popyt na soundbary sam się  nie wykreuje :slight_smile:

profile.country.PL.title
Karamba
Użytkownik

No właśnie !!! trafna uwaga.  Z dzwiękiem w SONY jest tak jak z opisywaną opcją w niektórych TV 

XR Contrast Booster - niby jest ale nikt nie może sprawdzić co to, gdzie jest ten CB lub mega dźwięk ,  a klient który kupuje  TV (płaci  tylko za cyferki na papierze ), W tym roku XR CB wzrósł  z 5  do 20 , za pięć lat będzie pewnie z oznaczeniem 100, różnicy nie widać. 

profile.country.PL.title
beniuasia0
Użytkownik

Tak jest w każdej marce. Pewne jest to, że by mieć naprawdę dobry obraz trzeba zapłacić więcej nić kiedyś.

Mój TV Sony z średniej półki z 2013 roku ma lepszy dźwięk i obraz, ma matrycę 12 bit czyli jest lepszy niż średniopółkowce z tego roku i ostatnich lat.

profile.country.PL.title
w26rysiek
Użytkownik

Niestety im cieńszy tv tym gorsza jakość dźwięku, nie może być inaczej bo głośniki mniejsze nie przeniosą dobrze niskich i średnich tonów, nie pomoże nawet najlepszy procesor dźwięku. Ciekawe jak poradzi sobie TCL, najnowszy ich model micro led ma tylko 10mm grubości .....?

profile.country.PL.title
beniuasia0
Użytkownik

Akurat seria x90j do najcieńszych nie należy. Sony z 2013 roku mam zdecydowanie cieńszy a dźwięk i obraz lepszy,