anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

Kupiłem tv XR-55X94J tydzień temu i wszystko byłoby OK ale minusem jest pikselizacja na kanałach kablowych UPC przy korzystaniu z karty CI+. Pojawia się niespodziewanie w różnych sytuacjach. Nawet na kanałach niekodowanych np. TVP1 też jest. Czasami po porannym uruchomieniu (cała noc standby) nic nie można oglądać. Trzeba wyłączyć tv z zasilania. Mam trzy karty w domu, na różnych tv (Samsung full HD, Panasonic 4k) ale w nich pracują OK. Nie pomaga zmiana kart, reset tv do ustawień początkowych, zmiany ustawień. 

Spotkał się ktoś z taką sytuacją w tym tv  i czy jest na to jakaś recepta?

790 ODPOW. 790
profile.country.PL.title
tedy111
Poszukiwacz

U mnie przy wymianie płyty serwisant powiedział że jest wgrane najnowsze i że nie może cofnąć, zresztą mam to już gdzieś bo zglosiłem następną reklamacje z tytułu rękojmi serwis przyjechał porobili zdjęcia i filmiki pikselozy i wysłali do centrali co teraz mają z tym zrobić bo za bardzo nie wiedzą więc czekam mają 14 dni roboczych mam nadzieję że będzie zwrot kasy.

profile.country.PL.title
qset1975
Użytkownik

i bardzo dobrze , u mnie już płytę wymienili i z powrotem to samo ,abonament się płaci za kablówkę i nie idzie tego oglądać , tak samo zgłaszam na rękojmię do sklepu i niech się bujają 

profile.country.PL.title
olik1982
Użytkownik

 

Kiedy miałeś wymieniana płytę?i daj znać jak ci poszło z ta rekąjmia bo pewnie wiele osób będzie zainteresowanych tym tematem

profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

Na obecną chwilę przy kablówce od UPC pozostaje instalacja UPC TV GO

profile.country.PL.title
Karamba
Użytkownik

Czy ktokolwiek pisał do SONY aby udostępnili oprogramowanie sprzed aktualizacji październikowej, jak na razie wyłączyłem aktualizacje zaraz po uruchomieniu i nic się nie dzieję, bo nie chcę szukać następnego TV, tym bardziej że w podobnej cenie ciężko coś znaleźć z podobną jakością obrazu, albo matryca jest IPS, nie ma Dolby Vision,   jest podświetlenie direct LED  itd - jakaś masakra, a TV godne uwagi innych marek to ceny x 1,5 -2  ;(  Oby szybko to ogarnęli !

profile.country.PL.title
Slawomir-M1977
Poszukiwacz

No i tak mam zamiar zrobić . umowę mam do lutego tak że od lutego zostawiam sam Internet . Z Internetem masz gratis pakiet start z chyba 30 programów niekodowanych plus do tego upc-go i tam mam reszte które teraz oglądam i dziękuję . 

Wiem ze to nie tak powinno wyglądać ale co zrobić skoro sony lubi tylko potencjalnych klientów . Użytkowników już mniej 

profile.country.PL.title
Slawomir-M1977
Poszukiwacz

 

Karamba    -   ja napisałem do nich opisując cały problem wraz z filmem i zdjęciami ale na razie cisza  . Ja mam akurat kd-50x85J i zrobiłem taki myk jak ktoś tu opisywał tzn.  USTAWIENIA / KANAŁY&WEJSCIA /PREFERENCJE/APLIKACJA INTERAKTYWNA/ PRIORYTET APLIKACJI -> było "Domyślnie " zmieniłem na "Aplikacja obsługująca moduł CA" ,  i nie wiem czy to przypadek ale częstotliwość pojawiania się pikselozy spadł do raz na godzinę  , a czasem nawet przez cały dzień mam spokój .  Przed tym było co 20,30 sekund . Wiem ze nie u każdego to pomaga ale warto spróbować . Wyłączyłem też blokadę rodzicielską w sposób który opisałem kilka postów wyżej . To natomiast zmniejszyło problem z niewykrywaniem modułu CI . Praktycznie co rano jak włączałem tv dostawałem info ze  program kodowany sprawdź moduł CI itd . pomagała tylko wtyczka z kontaktu . Pozdrawiam  
 
profile.country.PL.title
SLAWMOR-1961.
Użytkownik

Miły Pan serwisant wymienił płytę główną.Jak na razie jest OK ale to dopiero kilka godzin od wymiany.

Jutro TV przez cały dzień sobie popracuje i zobaczę jak będzie działał po przechodzeniu z aplikacji na pracę TV.

Wersja oprogramowania płyty to ta ostatnia PKG6.4285. była już zainstalowana.

Po instalacji aplikacji Google Telewizor wyświetlił komunikat Problem z kartą sprawdź kartę - zrestartowałem TV i jest

OK. Mam nadzieję że tak pozostanie. Jeśli będzie się działo coś niedobrego to napiszę.

 

profile.country.PL.title
Slawomir-M1977
Poszukiwacz

 

Napisałem do Sony opisując problem załączając zdjęcia i filmy przedstawiające problem . Oto odpowiedz:

 

"Szanowny Panie

 

Dziękujemy za kontakt z firmą Sony.

Nawiązując do zgłoszenia, informuje, iż ten problem jest znany firmie Sony.

Nasi technicy aktualnie pracują nad najnowszą aktualizacją która rozwiąże problem z modułem Cam.

Aktualizacja pojawi się w przeciągu kilku tygodni.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności.

Z wyrazami szacunku,

Natalia

SONY SUPPORT TEAM
SUPPORT: http://www.sony.pl/support/pl

"

profile.country.PL.title
tedy111
Poszukiwacz

Hahaha to jest jakiś dramat taką samą odpowiedz dostałem w listopadzie na moje pytanie jaka to miara kilka tygodni no do konca grudnia.