anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

Kupiłem tv XR-55X94J tydzień temu i wszystko byłoby OK ale minusem jest pikselizacja na kanałach kablowych UPC przy korzystaniu z karty CI+. Pojawia się niespodziewanie w różnych sytuacjach. Nawet na kanałach niekodowanych np. TVP1 też jest. Czasami po porannym uruchomieniu (cała noc standby) nic nie można oglądać. Trzeba wyłączyć tv z zasilania. Mam trzy karty w domu, na różnych tv (Samsung full HD, Panasonic 4k) ale w nich pracują OK. Nie pomaga zmiana kart, reset tv do ustawień początkowych, zmiany ustawień. 

Spotkał się ktoś z taką sytuacją w tym tv  i czy jest na to jakaś recepta?

788 ODPOW. 788
profile.country.PL.title
Karamba
Użytkownik

Kompilacja systemu operacyjnego   4.19.75 z czerwca 2021,  BRAVIA VH2 M EU ....... S53637901 

 

 

profile.country.PL.title
SLAWMOR-1961.
Użytkownik

Dzięki za chęci,ale nie o to chodzi.

Na pilocie naciśnij HELP ( mały przycisk pod głośniej - ciszej ) pojawi się plansza - na dole w lewym rogu masz model TV i wersję oprogramowania

PKG........coś tam i o te cyferki z literkami chodzi.

profile.country.PL.title
Karamba
Użytkownik

SONY XR 75X93J  oprogramowanie PKG6.3790.0473EUA  takie oprogramowanie jest wgrane w TV, nie robiłem aktualizacji, nie mam żadnych zakłóceń w odbiorze.

Jak na razie przez moduł CAM CI+ odbieram UPC + kanały kodowane np: HBO, Polsat Premium ( karta CI+ bez opisu 4K, ale działa z 4K -  odbiera kanały 4K)

profile.country.PL.title
olik1982
Użytkownik

umnie sony xr55x90j oprogromawanie PKG6.3640.0455EUA  ,oczywiscie aktualizacje wyłaczone oczywiscie praca na module CI + bez problemowo

profile.country.PL.title
johnnoo
Użytkownik

To skoro ze starszym oprogramowaniem nie ma problemów z modułem CAM to nie rozumiem dlaczego Sony nie wróci do tego starszego oprogramowania właśnie chociażby do czasu rozwiązania problemu, a tak każą czekać nie wiadomo do kiedy a ludzie się tylko wkurzają że wydali dużo pieniędzy na coś co nie działa. Szkoda że jak u mnie wymieniali płytę nie poprosiłem serwisanta aby nie aktualizował oprogramowania.

profile.country.PL.title
johnnoo
Użytkownik

Ma ktoś może starszą wersję oprogramowania na pendrive?

profile.country.PL.title
olik1982
Użytkownik

starszej chyba nie wgrasz do tv

profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

Już gdzieś były wątki na temat powrotu do starszej wersji i ponoć nie ma takiej możliwości, bo ja byłem zainteresowany powrotem do starszej wersji, miałem i nadal mam wszystkie wersje jakie wyszły od momentu kupna na kompie, tylko że akurat do xh9096 i nie znalazłem informacji na wielu forach. U mnie akurat serwisant wymienił płytę, wprowadził dane do TV i resztę zostawił do mojej dyspozycji.

profile.country.PL.title
johnnoo
Użytkownik

gdzieś tu czytałem że jest jakaś możliwość wgrania starszego softu

profile.country.PL.title
Karamba
Użytkownik

starszej wersji nie da się w grać, ale dla programisty  który tworzył oprogramowanie czyli firmy SONY to żaden problem, wystarczy nadać starszej wersji oprogramowania nowy opis - nową datę pliku aby mógł TV wgrać ten plik, ale widać że SONY ma to gdzieś i olewa problem.