anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XH90 oraz HDR

profile.country.PL.title
Domell1
Użytkownik

XH90 oraz HDR

Witam

Chciałbym się zapytać o kwestie HDR w Naszym telewizorze.

Jakie macie odczucia po seansie w HDR10 (lub DV) porównując te same filmy w SDR (blu-ray)? 

Jako fan filmów na blu-ray jestem zaskoczony in minus odnośnie efektu HDR. Testowałem kilka filmów i z nowych filmów to jedynie Gemini Man oraz Bumblebee robi u mnie na telewizorze różnice chodź przyznam się szczerze niewielką (może ostrość i kontrast ciut lepszy ale to przecież UHD). Tonacja kolorów w HDR czy też DV jest dużo bardziej stonowana mimo ustawienia nawet na maxa intensywności koloru (dla sdr w ogóle mam wzmocnienie wyłączone). Nadmieniam że korzystam ze swojego serwera plików na który mam zgrane swoje  filmy w UHD i na TV oglądam je przez Plexa. Nie posiadam jeszcze niestety odtwarzacza UHD by porównać bezpośrednio po HDMI. Testował ktoś HDR  po hdmi i bezpośrednio z dysku twardego na TV?

Efekt HDR powinien działać w zasadzie  obraz dużo ciemniejszy i mniej nasycone kolory (albo całkowicie zmieniona tonacja filmu) ale jak jest słońce to oślepiać?? W Gemini Man na blu-ray praktycznie mam to samo a kolorki dużo bardziej intensywne.

Jestem troszkę zaskoczony bo dużo hałasu o ten HDR (w tym DV) a w zasadzie jeśli tak ma wyglądać jak u mnie to dziękuje zostanę przy normalnym blu-ray.

 

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
Lumbagoo
Doradca

Może przetestuj jakąś platformę streamingową/blu-ray. Może aplikacja Plexa ma jakiś problem z Dolby Vision? Generalnie filmy w HDR mają prezentować większy realizm, ja jestem zwolennikiem tego formatu, ale jeżeli ktoś dotychczas oglądał, np. w trybie "żywy" to odbiór HDR jest zupełnie czymś innym.

 

profile.country.PL.title
Domell1
Użytkownik

Nigdy nie używam/łem presetu żywe itp dla mnie to nonsens. Film ma wyglądać naturalnie kontrast oraz kolory mają być naturalne więc jestem uczulony na wyprane kolory albo znów na zbyt pastelowe kolory. Jak dotąd żaden film w UHD nie zrobił na mnie efektu WOW, wręcz jest tak że odkrywam na nowo jakość swoich filmów blu-ray. Nie ukrywam że może sytuacja ma się inaczej w przypadku gdyby podpiąć odtwarzacz UHD po hdmi ale na tą chwilę odtwarzanie bezpośrednio w telewizorze jak i streaming w UHD nie robią na mnie wrażenia. Mam nieodparte wrażenie że lokalne przygaszanie jest zbyt agresywne w tym telewizorze i nawet jeśli je wyłączę to detale w ciemnych scenach w UHD nie widać a telewizor "wydobywa" jedynie detale z jasnych partii.