anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XG9505 problem ARC

profile.country.PL.title
rozgdka
Użytkownik

XG9505 problem ARC

Witam

Po aktualizacji do Android 9 dźwięk po ARC w formatach innych niż DD jest szarpany, lub jego brak, niezależnie czy to wbudowane aplikacje czy źródła zewnętrzne. Czy ktoś miał styczność z takim przypadkiem, podobno winna jest najnowsza aktualizacja? Trochę słabo bo na starym Panasonicu wszystko było ok. Wykonywałem reset nic nie pomaga. 

138 ODPOW. 138
profile.country.PL.title
Witek5pl
Poszukiwacz

Z problemem braku przekazywania dzwięku przez HDMI i ARC poradziłem sobie, korzystając z kabla optycznego.

Ponieważ mam soundbara i amplituner, kupiłem splitter Toslink z LINDY i rozdzieliłem sygnał optyczny z 1 na 2 kable.

I w ten sposób (być może bez straty jakości dzwięku, tego nie wiem) mogę korzystać z obu systemów bez ręcznego przełączania kabli...

 

A może SONY w końcu zajmie się tym tematem i rozwiąże to w kolejnej aktualizacji. Wszyscy na to liczymy...

profile.country.PL.title
MIRAS546
Poszukiwacz

Witam.Czy aktualizował ktoś do  oprogramowania v6.5016 ,jakieś spostrzeżenia ?

Czy wam też nie przychodzą aktualizacje na telewizor .Ja mam ostatnią 6.3632 a po drodze była jeszcze 6,4...

a już następna wskoczyła.Wszystko mam powłączane na prawdzanie aktualizacji .Sony 55 xg9505.

 

profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Witaj MIRAS546

czy kontaktowałeś się już w tej sprawie z Sony Support? Można to zrobić telefonicznie lub poprzez formularz, dane kontaktowe tutaj: 
tel. +48 223060694
https://bit.ly/2t8AqP9
Pozdrawiam,  Agnieszka_J
 

profile.country.PL.title
Waldik68
Poszukiwacz

Uwaga! Pobrałem na USB najnowszą wersję oprogramowania, wgrałem je do TV i ... znowu wszystko działa! Wrócił dźwięk z aplikacji ( np Spotify) , znowu odtwarza video i audio z Youtube. Jednak coś robią !

profile.country.PL.title
Witek5pl
Poszukiwacz

Wczoraj zaktualizowałem TV 65 XG 9505 do wersji 6.5016 i.... guzik.

Dalej dźwięk np. z Netflix przez podłączony do HDMI ARC jest tylko przez 10 sekund i zanika.

Czyli ten problem nadal istnieje więc nadal korzystam z optyka żeby to obejść.

 

SONY nadal nie widzi w tym problemu...

profile.country.PL.title
Rodrik_AR
Poszukiwacz

Witek5pl, 

To bardzo dziwne, że z amplitunerem działa, a z soudbarem nie działa. 

Rozumie, że próbowałeś resetu do ustawień fabrycznych?

Twój przypadek i inne podobne sprawiają, że wstrzymuję się ze sprzedażą zewnętrznego streamboxa Apple TV

Jak coś znów padnie z tym dziwiękiem poprzez ARC z TV to zawsze będę mógł zapodać Netflix itp. z Apple TV do amplitunera, a z niego do TV 

profile.country.PL.title
MIRAS546
Poszukiwacz

    Ja również zaktualizowałem do wersji 6.5016 swojego 55 xg9505 z pendriva bo automatyczne aktualizacje nie przychodziły od 6.3632.Wszystko poszło gładko i bez problemów.Nie działało u mnie dolby digital plus,czasami zacinało Youtube i niekiedy obraz na netflixie na 1 sek.Po aktualizacji (przynajmniej przez 3 dni do teraz) wszystko śmiga jak należy ,dolby digital plus zadziałał od razu przez co na netflixie mam Dolby Atmosa z kina domowego Onkyo 686.

Zobaczymy jak będzie dalej w miarę upływu czasu.Jedyne co mnie denerwuje to wyskakujący komunikat o oszczędzaniu energii przy przełączaniu na jasności obrazu i trybu obrazu.Czy wie ktoś czy jest możliwość  to wyłączyć  ?

profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

Nie ma takiej możliwości na ten moment, kiepskie to rozwiązanie. Ktoś kto implementował to do systemu bez możliwości wyłączenia chyba bardzo lubi oglądać napisy na ekranie.😆

profile.country.PL.title
MIRAS546
Poszukiwacz

Robił ktoś nową aktualizację  6.5076 dla xg9505 i jakie przynosi korzyści ?