anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XG9505 problem ARC

profile.country.PL.title
rozgdka
Użytkownik

XG9505 problem ARC

Witam

Po aktualizacji do Android 9 dźwięk po ARC w formatach innych niż DD jest szarpany, lub jego brak, niezależnie czy to wbudowane aplikacje czy źródła zewnętrzne. Czy ktoś miał styczność z takim przypadkiem, podobno winna jest najnowsza aktualizacja? Trochę słabo bo na starym Panasonicu wszystko było ok. Wykonywałem reset nic nie pomaga. 

138 ODPOW. 138
profile.country.PL.title
Bigos73
Użytkownik

Panowie, zauważyłem jeszcze taki błąd, gdy w tv  mam ustawione na dolby digital, filmy z netflixa,  które mają stereo na amplitunerze zawsze jest dźwięk tylko w kanałach z przodu( lewy prawy ) nawet po zmianie na Dolby Surroud ( a powinien być wtedy dźwięk na każdym kanale). Najlepsze jest to, że na wyświetlaczu amplitunera wyświetla się, że dźwięk wchodzi dd 5.1, czary. HBO GO ma stereo DD+ i wszystko jest ok (na wyświetlaczu i po przełączeniu na Dolby Surroud działają wszystkie kanały). Posprawdzajcie i dajcie znać jak u was.Nie pamiętam, ale chyba na DD+ też tak miałem.

 

profile.country.PL.title
teosmt1
Poszukiwacz

Panowie a po aktualizacji poprawia się jakość obrazu? Może coś się poprawiło a nie popsuło :---)))

profile.country.PL.title
ewaldus70
Poszukiwacz

  • Kilka dni temu kupiłem 65xg9505 i po obejrzeniu fragmentów filmów na Netflix nie zauważyłem zaniku dźwięku. Może, to jeszcze przede mną. Tv podłączony do Sony HT-ZF9. Wszystko fajnie tylko drażnią mnie ciemniejsze rogi ekranu widoczne na jasnym tle. Też macie w swoich egzemplarzach ciemniejsze rogi? Mam jeszcze czas na zwrot i zastanawiam się czy nie oddać i dołożyć do serii XH

 

 

profile.country.PL.title
piotom70
Poszukiwacz

Tak maja nic nie zrobisz , mam dwa ten i starszy model i trzeba z tym zyc a najlepiej wes cos wrzuc material :slight_smile: na usb  jedz do sklepu i sprawdz ten XH

profile.country.PL.title
pikulis
Poszukiwacz

Witam wszystkich użytkowników mających problem z nagłym zanikiem dźwięku podczas odtwarzania treścci Netflix.

Postaram się w szczegółowy sposób opisać to co dzieje się u mnie chociaż wiele z tych rzeczy o których już pisaliście wyzej pokrywają sie, i nie będę ich powielał, ale mam jeszcze swoje dodatkowe spostrzezenia na ten temat.

Temat jest u mnie świeży jak poranne bułki w sklepie z piekarni. Problem ewidentnie zaobserowowałem dzisiaj, a korzystajac z tego, że mam wiecej czasu w pracy teraz o tym chce napisać.

Tv Sony Bravia XG95 55" posiadam od 2 tygodni Soundbara Sony HT ZF9 odpaliłem w niedziele. 

Oglądam dzisiaj Netflixa i po 10 min ciach obraz sobie leci, a dzwieku brak. Poczekałem jakąś minutę,  nagle dźwiek wrócił i odziwo bez zadnego opoznienia idealnie pasował do sceny, która w danym momencie była. Mineły jakieś 2 minuty i znowu ciach obraz jest, dźwięku brak, wtedy juz nie wytrzymałem i pomyślałem "co jest grane?"

Pokombinowałem i teraz co zauważyłem.

 

Kiedy na Netflixie zostaje ucięty dzwięk cofając się do pozycji HOME wybrałem youtube i tutaj sytuacja ta sama z tym, ze dzwieku nie ma od poczatku. Teraz słuchajcie bez zadnych zmian ustawien czyli DD+, ARC itd przełączam z pozycji pilota tv zrodlo HDMI 2 gdzie mam podłączone ultabox premium 4k canal+ a tutaj dzwiek hula w najlepsze.

Pomyslałem ide dalej pod HDMI 4 mam podłaczoną konsole PS4 PRO z pozycji pilota tv wybieram źrodło odpalam PS4 dzwiek żyleta, fifa, meu wszystko hula w najlepsze. No to poszedłem jeszcze dalej i z pozycji PS4 odpalam w aplikacjach Netflixa i You Tube soundbar gra w najlepsze, właczyłem na netflixie cały odcinek o Jordanie i ani razu nic nie przerwało. Po obejżeniu wyłączyłem netflixa wróciłem do menu ps4, jeszcze cos na you tubie, wszystko grało jak należy. Wyłączyłem ps4 i znowu włączam netflixa, ale już z pozycji pilota tv no i tak jak myślałem dzwieku brak.

 

 

 

profile.country.PL.title
pikulis
Poszukiwacz

Według mnie ewidentny problem systemowy, ktoś coś chciał poprawić  i zrobił to, ale kosztem tego powstał mniej więcej taki skutek uboczny i bubel. Według  mnie troche cierpliwości i myśle, że coś z tym zrobią, tymbardziej ze nie jest to pojedynczy przypadek, ale spory problem przez wielu juz zglaszanych. Jestem użytkownikiem Sony już od jakiś 15 lat nie jeden problem przezyłem i nie mówcie ze trzeba było kupić samsunga, bo wieszcie mi tam tez maja swoje problemy, nie ma rzeczy idealnych, wiem jest to denerwujące i nie o to chodzi, żeby teraz z DD+ przechodzić na DD i tracić to za co się tak naprawde wydało pieniądze. Będe dalej kombinował i pisał co zauważyłem, czekam też na Wasz odzew, może ktoś coś innego wykombinował. 

Aha znalazłem jeszcze jedną notkę w instrukcji obsługi do soundbara, temat do dyskusji, sami ocencie

 

DŹWIĘK JEST PRZERYWANY PODCZAS OGLADANIA PROGRAMU NA TELEWIZORZE:

"Jeżeli tryb dźwieku jest ustawiony na AUTO SOUND, dzwiek moze byc przerywany, gdy tryb dzwieku zmieni sie automatycznie zgodnie z informacjami o odtwarzanym programie. Jeżeli nie chcesz, aby tryb dzwieku zmienuial sie automatycznie ustaw tryb dzwieku na inne niz Auto Sound.

 

profile.country.PL.title
jarek2008
Użytkownik

Było zgłoszenie do serwisu i TV pojechał sobie do Radomia.

Oficjalnie serwis potestował u siebie i wszystko jest ok, a ja mam słaby wzmacniacz... i jutro TV wraca nietknięty. 

Wszelkie usterki i odchyły zanim zrobicie reset róbcie filmiki, ale i tak może być, że psu na budę!

Mam filmiki na których dźwięk zrywa i co i nic wszystko OK zły wzmacniacz .

Reszty usterek które zgłosiłem nie nagrałem, ale wiem, że wrócą bo zawsze wracają nagram i zgłoszę jeszcze raz. 

I tyle.

 

 

profile.country.PL.title
Bolak9
Użytkownik

Ja myślę, że najważniejsze żeby wszyscy to zgłaszali do supportu. Wysyłanie TV nie ma sensu, gdyż nie jest to wina sprzętu za samego oprogramowania. Smutne jest to co serwisy robią z klientami. Jeszcze smutniejsze, że problem powtarza się na forach od jakiegoś roku i nic. Jeden z użytkowników tego forum dostał w miarę sensowną odpowiedź z Sony, że pracują nad aktualizacją ale co z tego jak kolejnemu biorą TV do serwisu i mówią, że wszystko jest ok. Wygląda na to, że Sony zna problem ale jednocześnie nie zna bo serwisy robią ze swoich klientów debili. Ja cały czas jadę na DD ponieważ nie chce się stresować ciągłym przerywaniem dźwięku. Mój soundbar to HT-X8500 ale dla serwisu z Radomia pewnie też okazałby się za słaby. Szczerze coraz bardziej wątpię w tą aktualizację. Współczuję Nam wszystkim a jeszcze bardziej klientom, którzy właśnie zaopatrują się w serie XH gdzie ten problem również występuje 😛

profile.country.PL.title
Piotr.Kummer
Użytkownik

Miałem też problem z brakiem dźwięku na Netflix i innych aplikacjach wideo. Od trzech tygodni dźwięk jest cały czas. Jedyne co zmieniłem to w ustawieniach dźwięku włączyłem dźwięk przestrzenny i zaawansowaną automatyczna głośność ustawiłem na automat. Wiem że to trochę bez sensu ale pomogło i to już drugi raz. Wcześniej po przywróceniu ustawień fabrycznych znowu brak dźwięku na Netflix, zmieniłem te ustawienia i od trzech tygodni działa bezbłędnie. Mam podłączony amplituner Pioneer przez HDMI arc. Mam ustawione DD+

profile.country.PL.title
jarek2008
Użytkownik

@Piotr.Kummer  ciekawe, faktycznie jakieś trochę bez sensu, ale jak działa to OK. Jak TV wróci to przetestuję 🙂 Też mam Pioneera