anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XG9505 problem ARC

profile.country.PL.title
rozgdka
Użytkownik

XG9505 problem ARC

Witam

Po aktualizacji do Android 9 dźwięk po ARC w formatach innych niż DD jest szarpany, lub jego brak, niezależnie czy to wbudowane aplikacje czy źródła zewnętrzne. Czy ktoś miał styczność z takim przypadkiem, podobno winna jest najnowsza aktualizacja? Trochę słabo bo na starym Panasonicu wszystko było ok. Wykonywałem reset nic nie pomaga. 

138 ODPOW. 138
profile.country.PL.title
Bigos73
Użytkownik

Wyżej macie co  napisałem do supportu, a tu co odpisali:

Szanowny Panie,
dziękujemy za kontakt z firmą Sony.

Uprzejmie prosimy czy zgłoszony problem występuje w przypadku, gdy z aplikacji Netflix odtwarzany materiał wideo ustawiony jest w opcji oryginalnej ścieżki dźwiękowej, czy tylko w przypadku wybrania opcji z językiem polskim (lektor)?

W przypadku jakichkolwiek pytań proszę o informację zwrotną mailem lub telefon pod podanymi poniżej danymi kontaktowymi  (Brak słów profesjonalna pomoc z ich strony )

profile.country.PL.title
Bolak9
Użytkownik

Ja oglądam tylko z lektorem lub dubbingiem. Może ktoś ogląda z oryginalną ścieżką i może się wypowiedzieć. Z drugiej strony to kompletnie bezsensowne pytanie bo użytkownicy zza oceanu nagminnie zgłaszają problem do Sony a raczej wątpię żeby oglądali filmy na Netflix z Polskim lektorem :/.

profile.country.PL.title
Bigos73
Użytkownik

problem jest z tv po podłączeniu przez arc do amplitunera (ustawienie w tv  dźwięku na dd+ wtedy tylko mamy atmos,na dd działa ale brak atmos) .Ma być ustawione na dd+ przy podłączeniu przez arc,przy podłączeniu optycznym dd i tyle. Oni znają problem tylko odpowiadają na maile niby z wielkim z zaangażowaniem(ale wypisują bzdury)

profile.country.PL.title
Bigos73
Użytkownik

Proszę tu macie odpowiedz supportu :

 

Szanowny Panie,

dziękuję za kontakt z firmą Sony.

Nawiązując do korespondencji, pragnę Pana poinformować, iż w tej sytuacji polecam zapoznanie się z poniższymi artykułami:

https://www.sony.pl/electronics/support/televisions-projectors-lcd-tvs-android-/kd-85xg9505/articles...

https://helpguide.sony.net/tv/gaep2/v1/pl/04-04_03.html

Brawo konkretna pomoc ze strony supportu opadam z sił.

profile.country.PL.title
Bolak9
Użytkownik

Rzeczywiście pomoc jak na takiego giganta, jak Sony bardzo rzeczowa i fachowa. Zdziwiłbym się gdyby było inaczej. Trzeba odpisać, że zastosowałeś się do powyższych artykułów i niestety bez zmian w związku z czym co jeszcze zaproponują w celu rozwiązania problemu. Sugeruje podesłać też link do tego tematu. Może kolejna rada będzie mniej kompromitująca.

profile.country.PL.title
Bigos73
Użytkownik

Dostałem odpowiedź z supportu :

Szanowny Panie,
dziękuję za kontakt z firmą Sony.
Nawiązując do korespondencji, pragnę Pana poinformować, iż techniczny pracują nad nową aktualizacją, która najprawdopodobniej rozwiąże daną niedogodność.

profile.country.PL.title
Bolak9
Użytkownik

Własnym oczom nie wierze!

I to jest dobra wiadomość! Pytanie kiedy ta aktualizacja nastąpi i czy faktycznie rozwiąże problem. Bigos73 gratuluje wytrwałości w kontaktach z supportem. Mam wielką nadzieję, że nasze problemy niebawem się skończą. Pozostałych użytkowników proszę o zgłaszanie sprawy do supportu. Jest szansa że to przyspieszy prace nad aktualizacją.

profile.country.PL.title
jarek2008
Użytkownik

Ja oglądam 95% w oryginale. 

Połączenie earc - rwie i cichnie całkiem, arc trochę stabilniej ale potrafi zamilknąć, zawsze mam włączone dd+ i synchronizacje AV, wyłączona reszta czyli synchronizacja pola dźwiękowego, earc, przekazywanie dźwięku. 

Ogólnie tv bardzo kapryśny, zanim złapie dźwięk po włączeniu to mija 30 sekund, potem kilka razy przerywa, a po jakiejś minucie jest ok zazwyczaj przez długi czas, ale czasem milknie sam z siebie i muszę zmienić na głośniki tv.

profile.country.PL.title
jarek2008
Użytkownik

Ps. Na Netflixie milknie często, ale potrafi zamilknąć na tv czy aplikacjach

profile.country.PL.title
Bigos73
Użytkownik

jarek2008 napisz do supportu o tych problemach,czym więcej ludzi napisze tym szybciej i pewniej zadziałają nad 
 
 nową aktualizacją