anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XG9505 problem ARC

profile.country.PL.title
rozgdka
Użytkownik

XG9505 problem ARC

Witam

Po aktualizacji do Android 9 dźwięk po ARC w formatach innych niż DD jest szarpany, lub jego brak, niezależnie czy to wbudowane aplikacje czy źródła zewnętrzne. Czy ktoś miał styczność z takim przypadkiem, podobno winna jest najnowsza aktualizacja? Trochę słabo bo na starym Panasonicu wszystko było ok. Wykonywałem reset nic nie pomaga. 

138 ODPOW. 138
profile.country.PL.title
Bolak9
Użytkownik

Dobrze wiedzieć. Ja też w takim razie spróbuje wyczyścić pamięć i zobaczymy jaki będzie efekt.

 

Wczoraj z kolei dzwonił do mnie Pan serwisant. Muszę przyznać, że to pierwszy pozytywny kontakt z serwisem. Pan był bardzo rzeczowy. Konsultował temat z centralą Sony i póki co polecił przełączyć dźwięk na Dolby Digital o czym już wiemy lub obniżyć jakość w ustawieniach Netflix w przeglądarce. Ta druga opcja oczywiście nie wchodzi w grę. Nie po to wydaliśmy tyle kasy żeby teraz pogarszać sobie jakość. Poinformowałem go o moich spostrzeżeniach oraz o tym, że problem jest bardzo powszechny. Poprosił o przesłanie linków do tematów, w których użytkownicy zgłaszają ten sam problem. Obiecał przesłać wszystkie informacje do Sony żeby zajęli się problemem. Stwierdził też, że nie będzie zabierał mi TV bo to kompletnie bez sensu skoro problem leży po stronie oprogramowania. Ogólnie problem dalej jest nierozwiązany ale przynajmniej jest szansa, że coś się w tym temacie ruszy.

profile.country.PL.title
rozgdka
Użytkownik

Cześć

Czy to znaczy że po wyczyszczeniu pamięci zaczęło u was działać dd+,DTS i inne gęste formaty, czy tylko działa dd na poziomie akceptowalnym. Wcześniej robiłem reset i tak samo dd jest ok wszystko inne bez zmian. Teraz jestem na ustawieniu earc auto, przekazywanie dźwięku auto, ale tylko dd. Zmiana na dd+ powoduje wywalenie dźwięku.

profile.country.PL.title
Bigos73
Użytkownik

lipa działa tylko po włączeniu dźwięku dd w tv(ale brak Atmos) ,jak przestawię na dd+ dalej przerywa ,zrywa,wyłącza się dźwięk na netflixie (Atmos jest)

profile.country.PL.title
Bolak9
Użytkownik

Czyli czyszczenie pamięci nic nie daje. To nawet nie ma co próbować.
Najlepsze jest to, że na którymś forum wyczytałem, że jeden z użytkowników wkurzył się na TV (XG9505) do tego stopnia, że się go pozbył i kupił nowy model XH9505. Zgadnijcie co. Dalej ma ten sam problem co z XG.

Z jednej strony to dobra wiadomość bo jest większa szansa, że Sony łaskawie pochyli się nad problemem.
Póki co jak większość z Was muszę zadowolić się dźwiękiem DD bez Atmos.
Nie wiem jak Wy ale ja bardzo żałuje, że zdecydowałem się na markę Sony. A mogłem kupić Samsunga i cieszyć się życiem :slight_smile:

profile.country.PL.title
Bigos73
Użytkownik

Bolak9 ja mam podobne zdanie jak ty jeżeli chodzi o kupno tv trzeba
było brać samsung mniej problemów i kasa zaoszczędzona. Ja wydałem na
to "cudo" 20tysięcy plus kino do atmosa i cztery otwory do głośników
sufitowych a tu taka lipa z tym sprzętem.Napiszcie wszyscy do
supportu, że macie taki problem może wtedy coś zadziałają z tym
oprogramowaniem i zrobią łatę, która to naprawi. Wysłałem ponownego
meila do supportu tu macie treść:

(telewizor posiada oprogramowanie w wersji PKG.6.3598.Zrobiłem zgodnie
z pana zaleceniami nic to nie pomogło, pomaga tylko na ustawienie
dźwięku w tv na dolby digital zamiast dolby digital plus ale wtedy
brak dźwięku atmos z netflixa mam system dźwięku 5.4.2(atmos) to
rozwiązanie jest żadne to wina oprogramowania które w nowej wersji
miało to naprawić a nie naprawia (ostatnia pozycja).
Ta aktualizacja wprowadza system Android™ 9 Pie. Zawiera on ważne
funkcje, polepsza działanie telewizora, zwiększa poziom zgodności ze
standardami i wprowadza udoskonalenia obecnych funkcji:

- Obecnie obsługiwane są technologie Apple AirPlay / HomeKit*
- Obsługa systemu Dolby Atmos przez głośniki wbudowane w telewizor
- Przeorganizowane menu Szybkie ustawienia i zoptymalizowane menu Ustawienia
- Rozwiązano problem z odtwarzaniem materiałów 4K (UHD) z serwisu
Netflix lub materiałów Dolby Vision przez podłączone słuchawki
Bluetooth A2DP
- Rozwiązano problemy z dźwiękiem przy odtwarzaniu określonych
formatów przez ARC; poprawiono ogólną zgodność z pewnymi urządzeniami
ARC.)

profile.country.PL.title
piotom70
Poszukiwacz

Tv mam od kilku dni tez występuje ten problem ,Kodi i Netflix na DD jest dobrze ale jak przełączę na DD+  to potrafi wywalić głos i trzeba przełączyć na głośnik TV i z powrotem system audio nie zawsze załapie trzeba z kilka razy przełączać wiec ustawiłem DD i zobaczę co będzie dalej . 

profile.country.PL.title
Bolak9
Użytkownik

Piotom70 pisz do supportu i zgłaszaj problem.

tylko tak możemy coś zdziałać.

Na DD nie powinno być problemów ale jak chcesz cieszyć się dźwiękiem w standardzie ATMOS to niestety ale musisz kupić TV innej marki 😕

profile.country.PL.title
piotom70
Poszukiwacz

Nie używam atmos jadę na 5,1 ,wczoraj testowałem kodi  zassane ze sklepu i lipa nie wszystko mi przechodziło przycinał się dźwięk ,znalazłem inna wersje i wszystko działa jak na razie kodi-20200407-ac3dbb41-fritschfiretv-armeabi-v7a.

profile.country.PL.title
rozgdka
Użytkownik

A DTS 5.1 odtwarza prawidłowo?

profile.country.PL.title
piotom70
Poszukiwacz

DTS idzie na wszystkie głośniki wcześniej przez 3 przednie, surround były głuche .

dts-hd 5 1 speker assistant download -to tez chodzi a wczesniej tylko 3 glosniki