anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XG9505 problem ARC

profile.country.PL.title
rozgdka
Użytkownik

XG9505 problem ARC

Witam

Po aktualizacji do Android 9 dźwięk po ARC w formatach innych niż DD jest szarpany, lub jego brak, niezależnie czy to wbudowane aplikacje czy źródła zewnętrzne. Czy ktoś miał styczność z takim przypadkiem, podobno winna jest najnowsza aktualizacja? Trochę słabo bo na starym Panasonicu wszystko było ok. Wykonywałem reset nic nie pomaga. 

138 ODPOW. 138
profile.country.PL.title
matproxjprdl
Poszukiwacz

W formatach innych niż DD tzn bez Dolby, DTS, czy właśnie w DD, DTS itp? Bo u mnie jest tak że właśnie dźwięk bez DD jest normalny a w DD słychać dziwne szumy (niekiedy) zwłaszcza na Netflixie, oraz na wbudowanej aplikacji WIDEO.  Muszę słuchać w Prologic-u czy innych szajsach...

profile.country.PL.title
rozgdka
Użytkownik

W dd jest dobrze, gdy ustawie w menu dd+ żaden format nie jest dobrze obsługiwany jest zanikanie dźwięku lub jego brak. Jeśli przestawie na dd wtedy na tv przez UPC dźwięk idzie w pro logic w miarę ok reszta jest dd inne systemy o wyższej gęstości nie są obsługiwane. Czekam na poprawkę bo to żenada jakaś jest.

profile.country.PL.title
Bolak9
Użytkownik

Mam dokładnie ten sam problem. Do TV podłączony soundbar HT-X8500 kablem HDMI. W ustawieniach TV włączone eARC, Dolby Digital Plus. Podczas oglądania NETFLIX dźwięk potrafi nagle zniknąć - obraz leci dalej. To zdarza się losowo. Czasem przez tydzień nic a czasem kilka razy podczas jednego odcinka serialu. Dodam, że problem występuje tylko na NETFLIX. Na zagranicznych forach Sony wyczytałem, że trzeba przełączyć wyjście audio na Dolby Digital zamiast Dolby Digital Plus ale wtedy nie mam dostępnego dźwięku ATMOS. To nie jest rozwiązanie. Problem jest bardzo powszechny i występuje u wielu użytkowników. Za każdym razem kiedy dźwięk znika pomaga przełączenie na głośniki TV i z powrotem na system audio. Jest to bardzo irytujące. Próbowałem już różnych opcji w TV i soundbar, wymieniałem kable HDMI i nic nie pomaga. Drogie SONY proszę przyjrzyjcie się sprawie i zaproponujcie jakieś rozwiązanie. Każdego, u którego występuje ten problem proszę piszcie tutaj. Czym więcej nas będzie tym lepiej.

profile.country.PL.title
rozgdka
Użytkownik

U mnie nie pomaga przełączenie na głośniki systemowe, tylko zmiana na DD, jest to jakaś porażka. Ostatnio sony przerzuciło moje zapytanie na serwis, dzwoni Pan i chce mi zabrać tv na dwa tygodnie, a we wcześniejszych rozmowach telefonicznych mówili, że znają problem i nad nim pracują. Pomijam czas epidemii ale po co zabierać tv?, żeby pokazać że się coś robi. Lepiej byłoby gdyby Sony popracowało nad oprogramowaniem. 

profile.country.PL.title
Bolak9
Użytkownik

Źle się wyraziłem. Przełączenie na głośniki TV a następnie na system audio przywraca dźwięk na jakiś czas. To oczywiście nie rozwiązuje problemu całkowicie. Po jakimś czasie dźwięk znowu znika. Chwilowo pomaga tylko i wyłącznie przełączenie dźwięku na Dolby Digital ale tak jak pisałem takie rozwiązanie pozbawia mnie dźwięku Dolby ATMOS. Faktycznie jest problem z firmware TV. Na innych forach też są informacje, że Sony zna problem i pracuje nad rozwiązaniem. Oddawanie TV na serwis nie wchodzi w grę. To jakiś absurd!

 

Dzisiaj dostałem odpowiedź z Sony. Proszą o aktualizację oprogramowania TV i przywrócenie ustawień fabrycznych. Najnowszy soft mam od kiedy się pojawił. Spróbuje przywrócić ustawienia fabryczne. Raczej nie zaszkodzi...

Dam znać jaki będzie rezultat.

Jak nie pomoże to mam się ponownie kontaktować z supportem.

profile.country.PL.title
Bigos73
Użytkownik

Mam ten sam problem robiłem wszystko i nic nie pomogło (najnowsza aktualizacja,restart do ustawień fabrycznych) Tyle kasy za tv a tu taki zonk bardzo zabawne podejście do problemu ze strony sony !!!

profile.country.PL.title
Bolak9
Użytkownik

Jedyne połowiczne rozwiązanie na ten moment to przełączenie w ustawieniach Wyjście Audio na Dolby Digital zamiast Dolby Digital Plus. Napisałem właśnie do supporty Sony, że ich zalecenia nie rozwiązały problemu. Ciekawe co dalej. Nie uśmiecha mi się pozbywanie TV na 2 tygodnie. Polecam tak samo zgłosić to do Sony żeby wiedzieli, że problem nie jest jednostkowy.

profile.country.PL.title
rozgdka
Użytkownik

Ja po drugim kontakcie telefonicznym postanowiłem jeszcze raz napisać do support, w odpowiedzi zadzwonił do mnie serwisant. Nie dość że panuje korona to jeszcze chcieli mi zabrać tv na 14 dni, choć gość odrazu powiedział że nic nie poradzą, brak słów. Trudno mi powiedzieć czy polecę markę Sony, na pewno nie ze względu na support, bo do obrazu nie mam zastrzeżeń. Jeszcze raz napisze poproszę o oficjalne stanowisko co do softu. 

profile.country.PL.title
Bolak9
Użytkownik

Właśnie dostałem odpowiedź z supportu, że zostało utworzone zlecenie serwisowe i mam czekać na kontakt serwisanta.

 

Panowie proszę o informację jak to wyglądało z Waszego doświadczenia. Czy serwisant poinformował co zamierzają zrobić? Jaka była Wasza odpowiedź? Oddaliście TV do serwisu?

 

Sam nie wiem czego mogę się spodziewać i jak mam się zachować.

 

z góry dzięki za porady.

 

Ps. Poniżej przesyłam linki do tematów z tym samym problemem na zagranicznych forach.


1. https://www.reddit.com/r/bravia/comments/ee83kr/x950g_and_htz9f_sound_dropout_issues_over_earc/?utm_...

 

2. https://www.reddit.com/r/bravia/comments/ezbdxd/x950g_sound_issue_in_combination_with_htz9f_sound/?s...