anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Współpraca Sony 65AG9 z modułem CAM Canal+ CI+ ECP

profile.country.PL.title
Navy_1
Poszukiwacz

Współpraca Sony 65AG9 z modułem CAM Canal+ CI+ ECP

Dzień dobry,

kilka dni temu zakupiłem TV Sony 65AG9. Żeby móc odbierać treści 4K wymieniłem też (w punkcie obsługi C+) starą kartę Cameleon na nową kartę Cayman oraz nowy moduł CAM CI+ ECP (zdecydowanie nie chcę mieć zewnętrznego dekodera, podobnie jak w poprzednim TV Loewe).

Okazało się, że 65AG9 nie współpracuje z modułem CAM CI+ ECP. TV nie potrafi zweryfikować modułu, nie mogę odbierać żadnych programów z pakietu C+.

Żeby wyeliminować ewent. błędy poza samym TV dwukrotnie wymieniłem kartę C+ Cayman na nowy egzemplarz, wymieniłem też moduł CI+ ECP na nowy (każdorazowo następowało parowanie tych urządzeń).

Zgłosiłem sprawę do serwisu Sony, kontaktowałem się z Canal+, pytałem na dwóch forach (hdtv.com.pl i satkurier.pl).

TV pochodzi z produkcji 05/2020, oprogramowanie jest aktualne (wersja 6.4758), poziom i jakość sygnału SAT są bardzo dobre, moje uprawnia w Canal+ są aktualne, moduł CAM i karta są włożone poprawnie.

Proszę o pomysły co z tym zrobić, żeby działało.

28 ODPOW. 28
profile.country.PL.title
Cosy-1
Poszukiwacz

Oprogramowanie z 11.2020 wgrałem ręcznie. Pierwsze wrażenia-o niebo lepiej niż poprzednie. Warto chwilę poświecić na przekładanie USB. 

profile.country.PL.title
Navy_1
Poszukiwacz

Dzisiaj próbowałem dwukrotnie wgrać nowy soft.

Ten pier..ny telewizor NIE WIDZI dysku z prawidłowo pobraną aktualizacją i proces aktualizacji nie rozpoczyna się! Żeby się upewnić użyłem ten sam pendrive do edycji kanałów (Sony Channel Editor) - wszystko poszło OK, można było dokonać edycji.

To jest NIEDOPRACOWANY telewizor.

Tagi (1)
profile.country.PL.title
Cosy-1
Poszukiwacz

Jeśli nie widzi dysku, to nie jest wina telewizora. Po pobraniu na pamięć USB i umieszczeniu w porcie telewizora automatycznie bez rozpakowywania zaczął aktualizację. Śmiga aż miło. Poprawa prędkości przełączania programów, zero konfliktów z dekoderem, oraz podłączonym soundbarem. Poprawa zdecydowana.

profile.country.PL.title
Navy_1
Poszukiwacz

Próbowałem na dwóch różnych pendrives. Jednego z nich używam do Sony Channel Editor i wszystko jest w porządku. Ale OK. Spróbuję jeszcze raz.

profile.country.PL.title
Navy_1
Poszukiwacz

Kupiłem nowy pendrive ScanDisk Ultra Luxe 128GB, jeszcze raz pobrałem aktualizację, włożyłem dysk do TV i ... nie działa. Tak, jak napisałem wcześniej: ten pier..ny telewizor nie widzi dysku.

Sony KD65-AG9 to niedopracowane urządzenie.

Podzielę się tym głębokim przemyśleniem na kilku forach. Nie może być tak, że kupując produkt "Master Series" (jak to określa producent) w ciągu niecałych 6 miesięcy użytkowania pojawia się kolejny problem.

Dla przypomnienia:

- fabrycznie wgrany był niewłaściwy soft

- serwis wymienił płytę główną i wgrał poprawny soft (I zgłoszenie serwisowe i wizyta serwisanta, około 3 tygodnie od zakupu tego badziewia)

- serwis wgrał kolejny, nowszy soft (II zgłoszenie serwisowe i kolejna wizyta serwisanta, około 6 tygodni od zakupu tego badziewia)

- po około 4 miesiącach użytkowania zrobiłem III zgłoszenie serwisowe (problemy z funkcją Guide, problemy z głosem, zaniki obrazu). Serwis z Radomia najpierw zaordynował mi, żeby sprawdził jakość sygnału sat (sygnał jest oczywiście OK) a następnie zaproponowali, że zabiorą to pudło na testy do siebie, żeby znaleźć przyczynę problemów. Na zabranie TV oczywiście się nie zgodziłem.

Good job, Sony. Well done.

profile.country.PL.title
Barbara_K
Moderator

Cześć, zgłaszam Twój problem z dyskiem do wsparcia technicznego. Jak tylko pojawi się odpowiedź, dam znać. 

profile.country.PL.title
Navy_1
Poszukiwacz

Dziękuję za zainteresowanie tematem i reakcję.

Tak naprawdę nie chodzi tylko o problem z dyskiem ale o problem z telewizorem, który nie działa poprawnie dwóch mimo interwencji serwisu:

- brak możliwości dekodowania sygnału 4K via moduł Canal+ CI+ ECP

- wadliwe działanie funkcji Guide

- problemy z głosem

- problemy z krótkotrwałym zanikaniem obrazu

- znikanie kanałów zapisanych za pomocą Sony Channel Editor

Do tego doszedł teraz problem z dyskiem, o którym napisałem wcześniej.

 

 

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Oto odpowiedź supportu:


W przypadku działania urządzeń masowych typu pendrive wymagany jest odpowiedni format dysku. Poniżej przekazuję instrukcję jak sformatować pendriva:

https://bit.ly/3atBvad

W celu wykonania aktualizacji oprogramowania należy psotępować według instrukcji zamieszczonej na stronie internetowej:

https://bit.ly/38k3O8x

a ponadto dysk powinien zawierać tylko rozpakowany zip z aktualizacją, a pod innym wejściem USB w telewizorze nie może być podłączony żadne inne urządzenie.

 

W odpowiedzi na kartę CI+ w module CAM, to powinna ona być dopasowana do odpowiedniego telewizora. Informację czy dana karta pasuje do odbiornika można uzyskać u dostawcy telewizji.

 

Nawiązując do pytania dotyczącego przewodnika po programach GUIDE, jest ona dostępny w przypadku podłaczonych dekoderów do telewizora:

https://bit.ly/38jpSAg

 

W przypadku problemów z głosem i zanikaniem obrazu proponujemy poniższe rozwiązanie:

HOME - Ustawienia - Obraz i dźwięk - Wyjście audio - Synchronizacja A/V - Włączone


Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Navy_1
Poszukiwacz

Dzień dobry,

dziękuję za odpowiedź. Jak rozumiem, przygotował ją "support" Sony Polska. Ta odpowiedź jest niestety zupełnie nieprzydatna.

1. Formatowanie dysku to "oczywista oczywistość". Dysk jest nowy, sformatowany, o dużej pojemności i szybkości. Pisałem o tym powyżej

2. Strona internetowa z instrukcją do przeprowadzenia aktualizacji, jest mi znana, oczywiście

3. Temat karty CI+ ECP w module CAM jest mi również znany. Zresztą nie tylko mnie. Na co najmniej dwóch dużych forach jest na ten temat otwarta dyskusja. Telewizor Sony 65AG9 Master Series jest niekompatybilny ze standardem ECP, więc nie można na nim oglądać programów 4K z oferty Canal +. Pragnę dodać, że Canal + to największa w Europie platforma cyfrowa a ECP na najbardziej powszechny w Europie sposób zabezpieczania treści 4K

4. Temat funkcji Guide i dekodera jest chybiony w kontekście tego wątku. Wystarczyło przeczytać ten wątek od początku. Jeżeli chcecie Państwo zobaczyć prawidłowe funkcjonowanie funkcji Guide, to proponuję sprawdzić to np. w TV marki Loewe

4. Informacja co do postepowania z "problemami z głosem" jest cenna jednak nie ma ona zastosowania do problemów, które występują w tym pier...nym Sony 65AG9, który kupiłem z stacjonarnym sklepie Sony Centre w galerii Libero w Katowicach dnia 18.06.2020.

5. Państwa "support", który jest autorem odpowiedzi zamieszczonej przez Pana, jest podobny do tego pier...nego Sony 65AG9: niby działa ale nie działa

6. Proszę nie zamieszczać w tym wątku pozornych działań i niewiele wnoszących odpowiedzi. Jeżeli nie macie (Pan/Państwo) rozwiązania, to proszę żeby po prostu nic nie mówić/pisać

 

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@Navy_1 nie jestem pracownikiem Sony, a zwykłym użytkownikiem (forumowiczem) takim jak Ty i mogę jak Ty wyrażać swoją opinię. Mój status wynika z tego ile czasu już się udzielam na forum oraz ilu osobom już pomogłem (kierując sprawę do supportu bądź też dzieląc się swoja wiedzą). Przekazane przez mnie informację są jak wspomniałem autorstwem supportu. Chciałem pomóc. To jak to zinterpretowałeś to już Twoja sprawa. Jeśli nie są one zadowalające dla Ciebie nie musisz z nich skorzystać.Forum nie jest oficjalnym kanałem kontaktu ze Sony i jeśli nie spełnia Twoich oczekiwania zmień je na inne albo zgłoś sprawę bezpośrednio do pomocy technicznej.

 

Pozdrawiam