anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

USB port Android TV Series- Sony Player jest bezużyteczny - ALTERNATYWNE OPCJE

profile.country.PL.title
Jacek_O
Poszukiwacz

USB port Android TV Series- Sony Player jest bezużyteczny - ALTERNATYWNE OPCJE

Witam wszystkich użytkowników Android TV. 

Pewnie wielu z Was się spotkało z problemem, ze USB nie czyta (nie widzi) podłączonej pamięci.

Ja przywołuje inny problem tutaj: USB widzi podpięty dysk HDD (albo SSD, albo pendrive) ale przy dużej ilości plików wczytanie tego trwa dosłownie godziny (mam ponad 100 000 fotografii w wielu uporządkowanych folderach).Dzieje się tak, wtedy, kiedy uruchamiamy standardowy Sony Player (mam model XH series z 2020 r).

Formatowanie do NTFS tez nic nie zmienia. Ten Sony player to tandeta i rekomenduje go wyłączyć w ustawieniach aplikacji. Sony....jest 21 wiek, dlaczego instalujecie taka tandetę?!

Rozwiązaniem jest zainstalowanie innego File explorera. Po wielu godzinach spędzonych na forach znalazłem trzy takie aplikacje, godne uwagi  (i instalacji). Sa opcje plate ale kosztuje to grosze.

 

X-explorer (ten jest bardziej odpowiedni do obsługi plików niż samego wyświetlania ale to maja subiektywna ocena)

Solid Explorer

FX explorer

Mozna podlaczac pod nie chmury danych jak. MS OneDrive albo Google Disk.

Jest tez rozwiazanie czytajace dobrze Goodle Zdjecia:

Aplikacja Photo Gallery (nie widzi struktury folderow ale kazdy folder widzi jak Album w zdjeciach....co jest tez problemem, jak takich folderow jest za duzo; za to super dziala opcja wyszukiwania i tak nalezy z tej apki korzystac.

 

Mam nadzieje, ze to pomoże Wam oszczedzic sobie troche nerwow i czasu...

Pozdrawiam.

 

Jacek 

 

 

30 ODPOW. 30
profile.country.PL.title
Lumbagoo
Doradca

Generalnie to po to mamy ten Android, żeby móc obejść ograniczenia fabrycznego softu :slight_smile: Zewnętrzne eksploratory/odtwarzacze biją na głowę fabryczne w wielu aspektach, wybór w sklepie Play jest szeroki, takze każdy może wybrać coś odpowiedniego dla siebie.

profile.country.PL.title
AND.N_11
Użytkownik

Jest tylko jeden mały szkopuł, te inne alternatywne aplikacje nie wyświetlają zdjęć w rozdzielczości 4K. Bynajmniej nie spotkałem takiej, która by wyświetlała.

Druga sprawa, na prędkość wczytania zdjęć z dysku, czy pendrive, raczej nie ma wpływu dana aplikacja, a po prostu taka "uroda" systemu Android. Najdłużej trwa gdy po raz pierwszy podłączymy jakieś nowe źródło danych.

PS.

Też byłem zdziwiony po podpięciu zewnętrznego dysku do TV Sony xf9005, dane wczytywał bodajże ok. 40 minut. Ten sam dysk po podpięciu do 11-letniego TV LCD Samsung, dostęp do danych zdaje się po 1 minucie. Fakt, że wówczas miałem jeszcze w Sonym Androida 8, teraz po aktualizacji do 9 wydaje się, że trochę szybciej odczytuje. Z drugiej strony używanie HDD talerzowego mija się z celem, bo dysk cały czas pracuje, nawet po wyłączeniu TV.

profile.country.PL.title
Bobrow
Użytkownik

To lipa z tym playerem...

Czytałem o tym problemie już przy wyborze TV (rozgrywka między Qledem Q95) -dlatego podłączyłem zewnętrzny dysk z fotkami rodzinnymi pod dekoder 4K canal+.Jest to jakieś rozwiązanie, jednak dość kulawe przy TV podobno klasy Premium...

 

profile.country.PL.title
Jacek_O
Poszukiwacz

Co to braku różnicy w szybkości wczytywania pomiędzy oryginalna aplikacją Sony a tymi alternatywnymi, to kompletnie się nie zgadzam. 

Na sok Sony to trwa nieskończoność (przypominam, mam ponad 100tys. Fotek), na tych playerach alternatywnych dzieje się to w zasadzie natychmiastowo. Oczywiście nie wczytuję całych zdjęć od razu się natychmiast widać strukturę folderów oraz same ikonki zdjęć. Oryginalny soft Sony nawet na pokazanie folderów potrzebuje ponad godzinę. I to nie tylko pierwszy raz!

Nie ma tu znaczenia rodzaj dysku. HDD czy SSD, nawet ten ostatni nie pomaga w przypadku Sony.

Co do jakości 4k. Tutaj nie jestem pewien. Teoretycznie te explorery na to pozwalają ale wyczytałem, że to Sony policy ogranicza tzw. Non video content to HD.....

Jednak wydaje mi się, że Xplorer daje obraz 4K.

 

profile.country.PL.title
AND.N_11
Użytkownik

Jacek_O, przyznaję rację z tym długim czasem odczytu w Sony Media Player w porównaniu do innych aplikacji. Ostatnio używam tylko pendrive 128 GB (zajęty w połowie), ale mam tam tylko ok. 1 tyś. plików i ten dostęp do zdjęć miałem w Media Player całkowicie akceptowalny.

Jeśli chodzi o aplikację X-plore (tą chyba miałeś na myśli), przyznaje fajna apka i nawet ma pokaz slajdów. Nie sądziłem, że w menadżerze plików takie coś będzie.

Niestety X-plore nie wyświetla w jakości 4K. Możesz sprawdzić ściągając zdjęcie testowe przykładowo z tej strony:

http://hifi-writer.com/wpblog/?p=4400&cpage=1 

Jest tam pokazane jak wyświetla się to foto w 4K i jak w FHD. Jak pisałem wcześniej, jeszcze nie spotkałem aplikacji, która potrafiłaby wyświetlić zdjęcia w jakości 4K, oprócz tej firmowej Media Player.

PS.

Przy okazji apel do Sony, kiedy wyjdzie jakaś aktualizacja Sony Media Player powodująca, że ta aplikacja będzie nadawała się do użytku ?

profile.country.PL.title
I.Was_88
Użytkownik

Widzę że nie jestem sam z tym problemem.. u mnie wygląda to tak... XH8505

https://youtu.be/aEG6l3yDOpc

"miliony" kombinacji z przerobieniem dysku na exFat.. Fat32.. NTFS i nic nie pomogło.. w końcu zostałem przy NTFS.. ponieważ powinno obsłużyć do 16 TB bez problemu wg. ich tabeli.. 

 

poddałem się.. po kontakcie z sony support który ciągle zalecał uruchomianie tv ponownie lub przywrócenie ustawień fabrycznych.. w końcu odpisali tak..

Screenshot_20210206-145337_Gmail.jpg

 Niestety po sprawdzeniu tego u mnie nadal nie można poprawnie wyświetlić zawartości dysku..  wiec po następnym mailu ze nic nie daje rady wysłałem film jak wygląda ładowanie dysku na 10 letnim samsungu.. trwa to mniej niż 20 sekund... kazali TV oddać do naprawy.. także ja w poniedziałek jadę do Media Expertów i zgłaszam że TV niezgodny z opisem i reklamacja.. może się coś uda wywalczyć bo nie powiem strasznie mnie irytuje jak coś mam mi działać a nie działa..  Pozdrawiam;)

profile.country.PL.title
AND.N_11
Użytkownik

I.Was_88, ale chyba sam zauważasz, że problem jest z aplikacją Media Player, a nie z telewizorem jako takim. Inne aplikacje mają szybki dostęp do plików poprzez USB. Fakt, że wówczas nie ma pełnej rozdzielczości 4K przy wyświetlaniu zdjęć (bynajmniej nie znalazłem takiej aplikacji). To oczywiście Twoja decyzja czy z tego powodu reklamować TV. Wydaje mi się, że każdy TV Sony ma taką przypadłość i dopóki nie poprawią Media Playera to nic się w tym względzie nie zmieni.

profile.country.PL.title
I.Was_88
Użytkownik

Oczywiście że tak, problem jest z aplikacją ale jakoś mam odczucie że nic kompletnie się nie dzieje w tym kierunku aby to naprawić.. a skoro biorę produkt, który jak twierdzi producent ma wszystko działać, z łatwością obsługiwać to ja tego oczekuje a nie instalować kilka aplikacji odzielnych którymi będę "żonglował" aby cokolwiek włączyć.. ;)lub irytował się po każdym podpięciu dysku czy dam rade zobaczyć zawartość, a ten problem jak czytam juz istnieje od długiego czasu i nic się nie poprawia.. nie tylko w modelach XH ale i w starszych... :slight_smile: sam Sony w ostatnim mailu się poddał i napisał że ewentualnie mam wysłać tv do naprawy.. a tak na koniec jaką macie wersje tego Sony Media Player.. ja próbowałem zaktualizować swoja ale jak widać nie da się.. 

20210128_151001.jpg

profile.country.PL.title
AND.N_11
Użytkownik

U mnie jeszcze starsza wersja: 1.1.A.1.22

TV XF9005 wersja oprogramowania PKG6.7140.0358EUA.