anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony XR-65X90J - problem z motionflow

profile.country.PL.title
MariuszSGA
Poszukiwacz

Sony XR-65X90J - problem z motionflow

Witam,

od kilku dni posiadam tv jak w temacie. Niby do filmów obraz wydaje się ok ale włączając mecz piłki nożnej rozmyciu ulega murawa, jakośc zawodników słaba i nie idzie rozpoznać twarzy. Jak ruch jest zastopowany (np. rzut wolny) to  obraz się wyostrza. Jeszcze gorzej jest z meczami tenisa ziemnego- za piłeczką rozciąga się smuga jak ogon za kometą. Wypróbowałem juz chyba wszelkie możliwe opcje ustawienia motion flow i chyba oddam ten tv póki mam jeszcze czas na to. Czy ktos miał podobny problem? dekoder 4k polsatu (ale sygnał 2k, 1080i), sprawdzany na 2 kablach HDMI (1,4 i 2.1). prośba o pomoc.

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
Karolina_L
Moderator

Witaj Mariusz,  

czy kontaktowałeś się już w tej sprawie z Sony Support? Można to zrobić telefonicznie lub poprzez formularz, dane kontaktowe tutaj: 
tel. +48 223060694
https://services.sony.pl/supportmvc/pl/Contact/Email
Pozdrawiam,  Agnieszka_J

profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Witaj Mariusz,  

czy kontaktowałeś się już w tej sprawie z Sony Support? Można to zrobić telefonicznie lub poprzez formularz, dane kontaktowe tutaj: 
tel. +48 223060694
https://services.sony.pl/supportmvc/pl/Contact/Email
Pozdrawiam,  Agnieszka_J

profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Zresetuj ustawienia obrazu w trybie który używasz (dla pewności żeby wszystko było ok) i włącz tryb kliszy.

profile.country.PL.title
MariuszSGA
Poszukiwacz

Obraz restartowany 2-3 razy, zrobiony soft reset tv, tryb kliszy włączony - przetestowany na mały i duży.

Wszystkie możliwości motionflow przetestowane, tryb realistyczny włączany i wyłączany.

Problem nadal wystepuje. Zastanawiam się czy kwestia ustawień rozdzielczości obrazu w dekoderze ma tutaj wpływ.

TV jest 4k, dekoder jest 4 k, obraz z tv jest 2k- jakie własciwe powinny byc ustawienia dekodera dla obrazu:

1080i, 1080p, 2160p?

profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Na odległość trudno cos podpowiedzieć, ale zwyczajnie sprawdź na każdym i zostaw to co wygląda najlepiej

profile.country.PL.title
MariuszSGA
Poszukiwacz

ostatecznie wysłałem maila do Sony Support