anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony XR 55x90j plus dekoder Orange - problem.

profile.country.PL.title
czesiek85
Poszukiwacz

Sony XR 55x90j plus dekoder Orange - problem.

Cześć Wam,

 

posiadam TV jak w temacie. Wcześniej Samsung z 2012 roku.  Problem jest taki , że po konfiguracji TV z dekoderem z ORANGE model ICU 100 (światłowód)  Samsunga działa wszystko fajnie, dekoder jest sterowany pilotem. Wystarczy wyłączyć TV i włączyć po 10 h i dekoder kompletnie nie reaguje ani na pilota SONY ani na pilota od dekodera. Musze zrestartować dekoder i w wtedy dopiero wszystko działa jak należy ale oczywiście po jakimś czasie problem znowu się pojawia. Podsumowując po dłuższym nie oglądaniu TV, żeby załapać komunikacje dekodera z pilotem muszę restartować dekoder co jest mega frapujące. 

Co zrobiłem ??  Przepinałem kabel HDMI do innych wejść - efekt ? ten sam. Wymieniłem dekoder na nowy - ten sam model - sytuacja ta sama. W ofercie ORANGE jest inny dekoder SAGEMCOM IWU 200 wziąłem go na testy - to było niemalże to samo (tutaj nie działa pilot SONY jako pilot dekodera), sterując pilotem z ORANGE również występują problemy ze sterowaniem - polegające na bardzo dużym opóźnieniu na reakcje pilota dekodera ale są momenty kiedy pilot działa prawidłowo. Przy przymulaniu - jedynym ratunkiem jest restart dekodera. Problem na forach ORANGE nie jest znany a więc domyślam się, że nie występuje u innych abonentów. W starym TV śmigało wszystko jak należy.. 

Uważam że problem leży po stronie TV..

Pomóżcie proszę .

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
Karolina_L
Moderator

Cześć czesiek85,  

czy kontaktowałeś się już w tej sprawie z Sony Support? Można to zrobić telefonicznie lub poprzez formularz, dane kontaktowe tutaj: 
tel. +48 223060694
https://services.sony.pl/supportmvc/pl/Contact/Email
Pozdrawiam,  Agnieszka_J
 

profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Cześć czesiek85,  

czy kontaktowałeś się już w tej sprawie z Sony Support? Można to zrobić telefonicznie lub poprzez formularz, dane kontaktowe tutaj: 
tel. +48 223060694
https://services.sony.pl/supportmvc/pl/Contact/Email
Pozdrawiam,  Agnieszka_J

profile.country.PL.title
czesiek85
Poszukiwacz

Tak kontaktowałem się i narazie  e-mailowo nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.

profile.country.PL.title
leszek109
Poszukiwacz

Cześć,

 

Mam to samo - nie mogę włączyć dekodera po losowym okresie czasu.

Orange zna problem i pracuje nad nim, jak długo będziemy czekać na rozwiązanie - nie wiadomo :slight_smile:

Możesz już więc nie kombinować z różnymi ustawieniami tylko czekać na update, który ten problem rozwiąże.

Wg mnie problem leży w obsłudze sterowania sygnału po HDMI dekoder <-> Sony.