anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

SONY Oled KD-77AG9 problem z łączami hdmi

profile.country.PL.title
jacek-1970.
Poszukiwacz

SONY Oled KD-77AG9 problem z łączami hdmi

Witam ! Od m-ca posiadam w/w tv sony. Wszystko było ok, do przedwczoraj. Nie można od tego czasu oglądać tv z dekodera canal plus. Dotyczy to wszystkich hdmi. Próbowałem: resetu, powrotu do ust fabrycznych, odłączania tv z sieci itd....Czy ktoś miał podobne problemy ? 

13 ODPOW. 13
profile.country.PL.title
Barbara_K
Moderator

Cześć, zgłaszam Twój problem do wsparcia technicznego. Jak tylko pojawi się odpowiedź, dam znać.

profile.country.PL.title
maria1003
Użytkownik

  • Witaj mam też taki model i korzystam z dekodera c+ i nie mam takich problemów.Zaczął bym od odpięcia od prądu dekodera na chwilę i ponowne podłączenie.Jeszcze co mi na myśl przychodzi to coś może być z przewodem HDMI,dobrze by było podłączyć inny jeśli po wyłączeniu i włączeniu dekodera problem nie zniknie.Pozdrawiam
profile.country.PL.title
jacek-1970.
Poszukiwacz

Witam ! Dzieki za informacje. Jednak Twoje propozycje wykorzystałem jako jedne z pierwszych - włącznie z 3 nowymi kablami, stosując później bardziej ,,wyrafinowane” próby tj. łączne wciskanie - polecanej na stronie Sony metody- przycisków pilota itd…Jak dotąd nie pomogło. Oczekuję na reakcję serwisu Sony ,,door to door”. Mam nadzieję, że szybko zapomnę o tym falstarcie… Mam go ok 1 m-ca…..Bo tv jest super. Pozdrawiam
profile.country.PL.title
pgrzesp
Użytkownik

Podejrzewam że to wina najnowszej aktualizacji, jaką masz? 

profile.country.PL.title
acwikiel
Poszukiwacz

Dzień dobry, podłączam się do tematu ponieważ mam obecnie identyczny problem z telewizorem KD-65AG9. Też dekoder cyfry plus. Po podłączeniu dekodera złącze HDMI przestaje działać (wyskakuje informacja „brak sygnału”). Reset do ustawień fabrycznych ani zabawa z ustawieniami nic nie daje. Dodam, że przed podłączeniem dekodera testowałam konsolę Nintendo Switch, która działała bezproblemowo. Niestety kiedy w ten sam port HDMI podlaczylam potem dekoder zostało ono permanentnie zablokowane (brak sygnału). Ponowna proba podłączenia konsoli Nintendo Switch w to złącze już niestety nie dawała żadnego obrazu. Gdy spróbowałam podłączyć w kolejny port HDMI, znów ta sama sytuacja -

 

1. podłączam konsolę Switch - działa

2. podłączam dekoder - przestaje działać

3. podłączam znów konsole Switch, tym razem konsola już nie działa. Reset do ustawień fabrycznych nic nie daje!

 

Coś jest ewidentnie nie tak, podejrzewam ze ma to związek z ustawieniami antypirackimi. Nie chciałabym oddawać telewizora do sklepu, ale w wypadku braku rozwiązania będę zmuszona to zrobić.

Tagi (4)
profile.country.PL.title
pgrzesp
Użytkownik

Najlepiej oddać do sklepu i niech oddadzą kasę za zszarpane nerwy i stracony czas. Użerać się z serwisami i być bez tv miesiąc to też nie hallo zwłaszcza że tu obija tam przerysuja. Niech sklepy się uzeraja z firmą sony i ta ich aktualizacja. Trzeba zrobić masowy pozew bo to są kpiny. Mało tego sprawdźcie sobie ze jak się włącza aplikacje you tube czy inne obraz mruga przez parę sekund , ciekawe co jeszcze narobili. 

profile.country.PL.title
Adam-mis
Poszukiwacz

Coś się wyjaśniło?

Ja miałem podobny przypadek ale w KD-49XH9505 ale serwis stwierdził uszkodzenie pory HDMI (wepchnięte piny) i odrzucił naprawę gwarancyjną.

A według mnie Sony zaczęło używać jakiś lipnych portów HDMI które uszkadzają się po podłączeniu kabli.

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

Być może problem jest z kompatybilnością dekodera albo z zabezpieczeniem HDCP dekodera. Jeśli dwie osoby mają taki sam problem z dekoderem od Canal plus, może aktualizacja dekodera lub telewizora pomoże.
Można sprawdzić czy włączony jest dla HDMI "ulepszony format"

Mam taki sam telewizor, ale nie posiadam dekodera Canal Plus tylko UPC. Inne urządzenia HDMI działają u mnie ok, mam najnowszy soft z lutego 2021.

profile.country.PL.title
jacek-1970.
Poszukiwacz

Witam ! Zgadza sie. Jestem tego samego zdania. W moim przypadku wymieniono pkyte z hdmi na gwarancji. Bez zastrzezen....

Pozdrawiam, Jacek Wrodarczyk