anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony KE-65XH9096 parę pytań

profile.country.PL.title
Damiano94
Poszukiwacz

Sony KE-65XH9096 parę pytań

Witam,

Mam parę pytań po paru miesiącach użytkowania.

1. Sterowanie dekoderem Cyfrowego Polsatu pilotem od tv. Udało mi się skonfigurować, jednak brakuje dwóch ważnych funkcji. Nie można wywołać akcji która jest pod przyciskiem "i" i "menu" na oryginalnym pilocie od dekodera. Przycisk "i" wyświetla informacje o programie i kolejne naciśnięcia powodują przewijanie opisu. Mogę wyświetlić informacje naciskając strzałkę w dół jednak opisu już przewinąć nie mogę w żaden sposób. Z kolorowych przycisków tylko żółty włącza menu ustawień w dekoderze więc któryś pozostały mógłby działać jak "i".

2. Mam wpiętą klawiaturę bezprzewodową logitech. W niektórych aplikacjach (np. przeglądarka internetowa) gdzie jest używana systemowa klawiatura ekranowa nie mam możliwości wpisania tekstu pilotem bo klawiatura nie pojawia się, chyba że odepnę odbiornik klawiatury od telewizora. Powinna być możliwość wywołania klawiatury ekranowej nawet jak jest podłączona klawiatura fizyczna bo przecież nie zawsze jest pod ręką.

3. Do jednego z wejść mam podłączony komputer. Od początku walczyłem z dość dużym opóźnieniem w obrazie pomimo ustawionego trybu gra. Dopiero ustawienie odświeżania na 120hz rozwiązało problem jednak musiałem obniżyć rozdzielczość do full HD bo przy 4k mogę maksymalnie 30hz ustawić. Teraz wstrzymuje się z kupnem konsoli do gier bo niekoniecznie będzie się dało na niej ustawić 120hz tak jak na komputerze a to spowoduje opóźnienie w obrazie.

4. Mam taki dekoder dźwięku 5.1 do którego podłączam zwykłe głośniki analogowe. Ma on hdmi arc. Problem w tym że tv wymusza po podłączeniu tego dekodera dźwięk z systemu audio. Nawet jak dam z powrotem głośniki tv to przełącza od razu na system audio. Piorytem systemu audio jest wyłączony. Rozwiązałem to w ten sposób że przekaźnikiem rozłączam w kablu hdmi łączącym dekoder dźwięku z tv sygnał hdmi cec jednak to mało eleganckie rozwiązanie. Czemu tv usilnie przełącza na system audio po wykryciu urządzenia? W telewizorze samsunga nie miałem takiego problemu.

 

 

16 ODPOW. 16
profile.country.PL.title
Damiano94
Poszukiwacz

Pkt 1 powiedzmy że rozwiązany, w Ustawieniach>Kanały & Wejścia >Zewnętrzne wejścia >Konfiguracja dekodera>Konfiguracja sterowania dekoderem wyłączyłem opcje Steruj za pomocą pilota TV i dałem resetowanie. Potem skonfigurowałem od nowa (opcja Konfiguracja sterowania dekoderem), przeszedłem przez wszystkie kroki przewodnika i teraz pod i+ mam opcje Wyświetl która działa jak przycisk "i" na pilocie dekodera, i opcje Główne (menu) która działa jak przycisk menu na pilocie dekodera, wcześniej ta opcja włączała ustawienia dekodera, ale na szczęście ustawienia mogę też włączyć żółtym przyciskiem. Resetowanie przyszło mi do głowy bo od paru dni pilot przestawał sterować dekoderem i musiałem od nowa konfigurować tylko w menu Konfiguracja dekodera używałem opcji Skonfiguruj według numeru modelu co było błędem jak widać. 

profile.country.PL.title
Sebol74
Użytkownik

Tez mam x-box1 x series i wszystko śmiga w 4K 120f aż miło. Obraz czysty, ostry i bardzo płynny. Granie w FH 5 lub FIFA 22 to czysta przyjemność. Może coś z ustawieniami masz nie halo. Pozdr.

profile.country.PL.title
Damiano94
Poszukiwacz

@Sebol74

Jaki masz telewizor i co ustawiałeś żeby nie było input laga? Możesz podłączyć np laptopa do tego wejścia co konsola i poruszać kursorem prawo lewo czy masz opóźnienie?

 

Po drugie jak rzeczywiście konsola daje 120hz to nie masz opóźnień tak jak ja nie mam przy takiej częstotliwości odświeżania. Problem zaczyna się np. przy 60hz. Ja chciałem kupić Ps4 które mi nie da 120hz. Wystarczy mi 60hz ale pewnie będą opóźnienia tak jak na komputerze.

 

Po trzecie jaką masz konsole, czwartej generacji xbox one x czy piątej xbox series x bo czegoś takiego jak x-box1 x series nie ma

profile.country.PL.title
Sebol74
Użytkownik

Czesc. Z rozpedu napisalem xbox1 bo taka mialem do niedawna. Teraz mam x-series. TV mam 75XH9096. Laptopa nie uzywam pod tv wiec sie nie wypowiem w tej kwestii. Podłączylem po prostu kabel hdmi ktory byl wraz z nabyta konsolą pod hdmi 4, tryb "gra" ustawiony defaultowo po ostatniej aktualizacji i tyle. I śmiga że hej. Pozdr.

profile.country.PL.title
barros07
Poszukiwacz

Forza 5 lub fifa 22 nie obsługuje 120 hz. Włącz jakąś grę ktora ma która ma taką rozdzielczość i odświeżanie i dopiero wtedy sie udzielaj.

Pozdrawiam.

profile.country.PL.title
Sebol74
Użytkownik

Nie napisalem ze gra ma 120 hz tylko, ze mam ustawienia konsoli i tv pod 120 hz i chodzi płynnie. Po co ten hejt od razu? Strach gdziekolwiek sie udzielać. No over.

profile.country.PL.title
Damiano94
Poszukiwacz

Pkt3 rozwiązany, format sygnału hdmi trzeba ustawić na Ulepszony (VRR). Przy 60 Hz nie mam opóźnienia na komputerze stacjonarnym i laptopie. I komputer i laptop nie obsługują vrr ale widocznie taki format sygnału hdmi powstrzymuje tv przed generowanie brakujących klatek i opóźnianiem obrazu. Przy 24hz już jest opóźnienie, ale od 60 w górę jest super.

 

Pkt1 niestety po rozwiązaniu tego problemu pojawił się inny, pilot tv co chwilę przestaje sterować dekoderem, dzieje się to losowo po wyjściu z uśpienia i za każdym razem jak uruchomię ponownie tv poprzez przytrzymanie przycisku power. Szerzej opisałem to na grupie na fb: https://www.facebook.com/groups/sonypl/permalink/1694315704237997/