anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony KD-55XE8505 po aktualizacji do Android 9.0

profile.country.PL.title
szpieg048
Poszukiwacz

Sony KD-55XE8505 po aktualizacji do Android 9.0

Dzień Dobry

Właśnie jestem świeżo po aktualizacji  do wersji  6.7140, czyli Android 9.0 Pie ...

Jeszce wczoraj miałem napisać hymn pochwalny w podzięce za aktualizację, na którą nawet nie liczyłem, a która po pierwszych pobieżnych spostrzeżeniach, naprawiła poważne jak dla mnie błędy. Dzisiaj niestety, już nie do końca jestem zadowolony. Ale do rzeczy:

Plusy:

1. Wreszcie Netflix z Dolby Atmos - oczywiście po kanale zwrotnym ARC 😀

2. Poprawiony błąd połączenia z amplitunerem Yamaha RXA-1050 Aventage (HDMI ARC) oraz urządzeniami do            niego podpiętymi, który powodował różne objawy np.

 - zawieszanie się kanału zwrotnego (Yamaha przestawała być widoczna w Bravia Sync) pomagało tylko odpięcie        kabla HDMI i to od ... dekodera Canal+ Ultrabox 4k, który miał w opcjach WYŁĄCZONE sterowanie HDMI-CEC 😮

- zawieszanie się gier i dźwięku w konsoli XBOX ONE X podczas gry zdalnej na komputerze z WIN10 😫 przy                  wyłączeniu w tym samym czasie TV Sony i amplitunera. Nie wiem czy to zrozumiałe, ale najprościej to

    Sony podczas wyłączania wysyłał sygnał po HDMI, który docierał jakimś cudem do konsoli z wyłączoną opcja          HDMI-CEC i powodował powyższe objawy.

3. Wyraźnie przyspieszone załączenie z tryby Standby, mam wrażenie że ogólnie też poruszanie po ekranie Home      również, uruchamianie Netflix też.👍

4. Może to złudzenie, ale obraz na który i tak nie narzekałem jest dla mnie jeszcze lepszy, zarówno z tunera DVBT,       jak i z Netflixa ... innych nie sprawdzałem jeszcze. 👍

 

WIELKI MINUS to ogołocenie aplikacji Tidal z możliwości przesyłu dźwięku z Dolby Atmos do amplitunera.😭

      Tidal ma już kilkanaście albumów w tym formacie i muszę przyznać, że była to nieoceniona zaleta mojej Bravii.

      Ponieważ po aktualizacji pierwsze uruchomienie Tidal poprosiło o ponowne logowanie, mam jeszcze małą               nadzieję, że być może nastąpiła aktualizacja aplikacji, która spowodowała ten problem i nie jest to wina po            stronie Sony.

Reinstalacja Tidal, po wcześniejszym czyszczeniu pamięci, nie przyniosła efektu.

Jeżeli macie jakieś rozwiązanie to proszę o podpowiedzi.

Pozdrawiam.

 

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
RafalKL
Użytkownik

a pod jakim względem poprawiła Ci się jakość obrazu? ja po aktualizacji  (mój tv to XF9005) odnoszę wrażenie że obraz się trochę pogorszył pod względem ostrości, tak jakby poprzesuwał ktoś suwak na minus, taką ostrość obrazu jaką miałem przy ustawieniu regulacji na 60 teraz muszę ustawić na 80, tak samo skopane jest lokalne wygaszanie, który i tak nie działało idealnie ale teraz jest kiszka, poświaty się robią nawet na czarnych pasach u góry i dołu ekranu, mam nadzieję, że zostanie to poprawione z następną wersja softu, zgłosiłem do supportu, jedynie co, to odnoszę wrażenie że poprawiły się kolory i kontrast na + , miałem stare oprogramowanie jeszcze na androidzie 7.0 i byłem zadowolony, wstrzymywałem się z aktualizacjami do 8.0 to mnie w końcu coś podkusiło na 9.0 i żałuję...

profile.country.PL.title
szpieg048
Poszukiwacz

Jeśli chodzi o wygaszanie to muszę się temu przyjrzeć, natomiast własnie kolory, kontrast i ostrość według mnie na plus. bardziej zmartwiony jestem Tidalem, choć spodziewałem się pouczających komentarzy odnośnie przekazywania dźwięku DA przez HDMI. Nikt nie napisał, że DA z Tidala nie powinno w ogóle działać ze względu na ograniczenia specyfikacji kanału zwrotnego ARC (bez "e") jak i samego Tidala, który wspiera oczywiście TV SONY, ale z oprogramowaniem Anroid w wersji 9.0. Dlaczego u mnie działało to na 8.0, a po aktualizacji nie działa nigdy chyba się nie dowiem ...

 

czeroo
Nowicjusz

Czy udało Ci się uporać z problemem braku dzięki Dolby Atmos w aplikacji TIDAL? Wina leży po stronie Androida czy Tidala?

U mnie również występuje ten sam problem na tym samym telewizorze. 
Bardzo cieszy sama aktualizacja do Androida 9 i możliwość oglądania Netflixa z Dolby Atmos, bo podobnie jak Ty przestałem już na ten update liczyć ;). 

Nie wiem jednak czemu TIDAL nie puszcza dźwięku Dolby Atmos do mojego Sonos ARC sugerując ze zestaw audio nie obsługuje tego formatu?

Napisałem na support@tidal.com i czekam na odpowiedz z czego wynika problem. 


ps. Zastanawia mnie tylko czemu wcześniej działał u Ciebie Dolby Atmos, skoro dopiero Android 9 obsługuje ten format. 

Pozdrawiam. 

profile.country.PL.title
szpieg48
Użytkownik

Właśnie ... w ps. zadałeś pytanie, którego oczekiwałem po umieszczeniu postu. To miło, że ktoś jeszcze oprócz mnie nie, nie interesuje się samym obrazem, ale tez jakością i możliwościami dźwięku, myślałem że na tym polu zostałem sam.

Jeśli chodzi o pytanie, no cóż ... pozostaje bez odpowiedzi. Smaczku dodaje ponadto fakt, że oprócz wymagań samego Tidala, o których piszesz, czyli wersji Android 9.0, jest jeszcze ograniczenie w postaci kanału zwrotnego ARC (bez e) ... teoretycznie nie powinien działać Atmos przy tych ograniczeniach, ale u mnie przed aktualizacją, na Androidzie 8.0 aplikacja Tidal rozpoznawała poprawnie amplituner (Yamaha RX-A1050) i mogłem się delektować dźwiękiem wielokanałowym w tym formacie. Dokładnie był to najprostszy 5.1.2, ponieważ specyfikacja ampli nie pozwala na więcej, tutaj upatruję po części odpowiedzi na to pytanie - względnie mała ilość kanałów, więc radzi sobie z przepustowością. Żeby było jeszcze śmieszniej to po aktualizacji pojawił się Atmos w aplikacji Netflix, którego na Androidzie 8.0 nie było. 

Myślę, że na próżno oczekiwać rozwiązania problemu przez pomoc techniczną zarówno producenta TV jak i samej aplikacji ... oni błądzą jak dzieci we mgle. Prędzej problem zostanie całkiem przypadkowo rozwiązany przy następnej aktualizacji, jeżeli takowa nastąpi ... oby jednak nie wykastrowała innych przydatnych funkcji, jak to zwykle bywa.

Jeżeli chodzi o próby rozwiązania problemu z mojej strony to przetestowałem wcześniejsze wersje aplikacji TIDAL, niestety bez pozytywnego rezultatu, więc myślę, że problem leży po stronie Androida 9.0 lub jego implementacji przez "programistów" Sony.

Pozdrawiam i proszę o informację, które dostaniesz od suportu Tidala.