anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony Bravia XR

profile.country.PL.title
Artur-73
Użytkownik

Sony Bravia XR

Ktoś wie jak uruchomić mikrofon TV Sony Bravia xr.

Znalazłem przełącznik do uruchomienia diody pod ekranem ale niestety to nic nie daje zastanawiam się czy nie jest uwaga jak ktoś ma taki telewizor to proszę o pomoc

15 ODPOW. 15
profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

Jeżeli telewizor jest ustawiony na Polski to to nie zadziała. My zawsze w tyle, trzeba ustawić na Angielski i zadziała.

https://www.sony.pl/electronics/support/articles/00201367

profile.country.PL.title
Artur-73
Użytkownik

Witam ustawiłem na język angielski i dalej nic😒

profile.country.PL.title
Janwikto
Użytkownik

Tak generalnie to dla serii Bravia XR do uruchomienia mikrofonu trzeba trzymać wciśnięty na pilocie przycisk mikrofonu i mówić. W przypadku niektórych aplikacji np. You Tube można wybrać ikonkę mikrofonu i wtedy mikrofon załączy się a jeżeli nic nie będziemy mówić to po jakimś czasie sam się wyłączy

profile.country.PL.title
Artur-73
Użytkownik

No tak też można ale model ten posiada funkcję bez użycia właśnie rąk

profile.country.PL.title
Janwikto
Użytkownik

Dla modeli z wbudowanym mikrofonem w TV należy w ustawieniach załączyć odpowiednią opcję tzn.

ustawienia > preferencje urządzenia > asystent Google > wykrywanie OK Google 

ewentualnie ustawienia > Google > wykrywanie OK Google 

Po załączeniu opcji i przy TV połączonym z internetem aby używać wbudowanego mikrofonu należy zaczynać od startowej komendy OK Google aby móc korzystać z mikrofonu do wyszukiwania albo innych komend.

Ja mam mikrofon w pilocie więc nie mam 100 % pewności że to co opisałem zadziała

profile.country.PL.title
Artur-73
Użytkownik

No właśnie nie mogę znaleźć preferencje urządzenia > asystent Google > wykrywanie OK Google 

 

ewentualnie ustawienia > Google > wykrywanie OK Google z pilota to działa 

 

profile.country.PL.title
Janwikto
Użytkownik

Z przewodnika do serii XR wynika że jest fizyczny przełącznik wbudowanego mikrofonu w TV tuż obok przełącznika zasilania - str 4  wielojęzycznej instrukcji Przewodnik

profile.country.PL.title
Artur-73
Użytkownik

Też już próbowałem i nic.

Podejrzewam to to jakaś wada albo uszkodzenie.

profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

Nie mam tego telewizora ale może nie masz włączonego asystenta google, u mnie żeby zadziałał nawet z pilota to musiałem go włączyć, ustawienia/prywatność,asystent google i tam jest parę ustawień. Wiadomo że konieczny jest internet ale to raczej pewne że telewizor połączony. No i jak pisałem wyżej na pewno nie zadziała jak będzie ustawiony język polski czy może nawet region.