anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony 65XF9005 - co zrobić aby soundbar nie włączał się razem z TV?

profile.country.PL.title
Pankracy666
Użytkownik

Sony 65XF9005 - co zrobić aby soundbar nie włączał się razem z TV?

Witam,

 

Mam pytanie, co zrobić lub jakich ustawień szukać aby soundbar nie włączał się razem z telewizorem?

Podłączałem pod arc, hdmi + optyczne i samo optyczne. Za każdym razem gdy włączam TV lub przełączam się pomiędzy źródłami sygnału zawsze włącza się soundbar, który muszę wyłączyć ręcznie i mnie to irytuje.

 

Jakiej opcji szukać? ewentualnie jak podłączyć to wszystko żeby soundbar włączał się tylko wtedy kiedy ja chcę czyli pilotem?

 

Pozdrawiam  

18 ODPOW. 18
profile.country.PL.title
AND.N_11
Użytkownik

Na to pytanie już mi trudniej odpowiedzieć. Miałem jakiś czas tani soundbar od Sony (TV również XF9005) i rzeczywiście po hdmi i optyku uruchamiał się automatycznie. Spadku jakości nie zauważyłem, ale to było taniutkie urządzenie. Zdarzało się co prawda, że czasami tracił połączenie po bluetooth. Rzadko, bo rzadko, ale jednak.

profile.country.PL.title
Ziio1420
Użytkownik

W moim xh9005 można wyłączyć zewnętrzne źródło dźwięku aby podczas włączenia telewizora nie włączał się soundbar lub amplituner

Ustawienia, obraz i dźwięk, wyjścia audio, priorytet systemu audio należy wyłączyć.

Aby włączyć soundbar, amplituner w tym samym menu należy zmienić głośnik tv lub system audio

profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

Ziio1420-To ustawienie dotyczy urządzeń rozpoznanych zgodnych z bravia sync, podłączonych po HDMI.

profile.country.PL.title
Ziio1420
Użytkownik

Mój brat ma soundbar samsunga po wyłączeniu tej funkcji też działa jak u mnie czyli nie włącza się.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Jeśli soundbar włącza się automatycznie przy podłączonym tylko kablu optycznym. To trzeba poszukać w ustawieniach soundbara czy nie ma opcji w której jest możliwość wyłączenia jego automatycznego włączania po wykrycie wiązki świetlnej.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Pankracy666
Użytkownik

Nie ma takiej opcji soundbar... 

 

Krew mnie zaraz zaleje. Co za porażka. Mam ciągle pod górkę z tym telewizorem. Ręce opadają. 

 

Zaraz mi zostanie tylko podłączenie soundbary pod wyjście słuchawkowe do TV :/...... 

profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

Spoiler

Średnie rozwiązanie, odcinasz głośniki telewizora z użycia. Ja bym jeszcze spróbował przywrócić do fabrycznych i w pierwszej kolejności podłączyć optyk. Coś musi być nie tak w ustawieniach bo u mnie działa wszystko niezależnie od siebie połączone optykiem. Nawet jak mam włączone czy wyłączone bravia sync nie robi to żadnego znaczenia bo sprawdzałem wszelkie ustawienia. Jedynie co mi wyłącza dźwięk w soundbarze to ustawienie audio na głośnik tv.

profile.country.PL.title
Pankracy666
Użytkownik

W takim razie tak zrobię. Podłączę samego optyka, wszystko na hard reset, potem odłączę jeszcze dla wszystkiego zasilanie na kilka min i zobaczę czy to coś da.

 

Już tracę nadzieję, że się uda. 

profile.country.PL.title
Pankracy666
Użytkownik

Zrobiłem reset TV i soundbary, nic nie pomogło. Zrobiłem reset TV i soundbary i potem odłączyłem wszystko od prądu na 15 minut. Przez optyk ciągle się soundbar włącza. Podłączyłem przez HDMI, wyłączyłem funkcje bravia sync i teraz jest w porządku z tym, że na youtube nie ma dźwięku z listwy tylko z TV, na netflix działa. Nawet jak wybiorę w opcjach aby dźwięk szedł z audio nie z TV.

 

Ogólnie kolejna porażka i kpina.