anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z obrazem - małe okienko KD-55XE9005

profile.country.PL.title
Rafalon83
Poszukiwacz

Problem z obrazem - małe okienko KD-55XE9005

Witam!

 

Od wczorajszego wieczora, tj.12.07 prześladuje mnie problem z prawidłowym obrazem kanałów HD (zwłaszcza np. TVN HD HEVC, TVN7 HD HEVC itd.METRO HD HEVC,) Posiadam model KD-55XE9005, wersja oprogramowania PKG6.7165.0360EUA. Po wybraniu kanału TVN HD HEVC obraz jest prawidłowo rozszerzony (jak dotychczas był) ,po kilku sekundach (około 10-ciu) pojawia mi się nagle małe prostokątne okienko - jak niżej na zdjęciu w górnym lewym rogu. Reszta ekranu jest czarna. Dźwięk działa bez zarzutu. O dziwo TVP1 HD i inne programy z tej "działki" działają także bez zarzutu. 

Nie zmieniałem żadnych ustawień oprócz rozmowy z pomocą techniczną gdzie polecono mi wyczyszczenie w ustawieniach Pamięć>Dane w pamięci podręcznej. Wykonałem ten zabieg. Nic nie pomogło. "Miękki" reset także nie pomógł. 

PS. Jakość i poziom sygnału podczas "oglądania" np. TVN HD HEVC podczas "małego" okienka wynoszą 100%.

 

Nie mam pojęcia co może być przyczyną takiego zachowania ? Ktoś ma jakiś pomysł? Byłbym bardzo wdzięczny!

 

 

IMG_20210713_122214.jpg

dwa_sony.jpg

8 ODPOW. 8
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Jaki sygnał jest wprowadzony do telewizora? Czy jest to sygnał naziemny, kablowy czy satelitarny?

 

Aby wykluczyć wszelkie błędy oprogramowania lub ustawień najlepiej jest przywrócić telewizor do ustawień fabrycznych.

profile.country.PL.title
Rafalon83
Poszukiwacz

Witam

 

Podłączony jest do sygnału naziemnego. Żadne dekodery itp. nie były i nie są podłączone do telewizora. 

 

 

 

profile.country.PL.title
Rafalon83
Poszukiwacz

PS. Zauważyłem przypadkiem, że kiedy obraz jest już z małym okienkiem i nacisne w tym czasie na pilocie mały przycisk EXIT obraz wraca do normalnej 'wielkosci'...ale niestety na chwilę, dosłownie na pół minuty. 😞 

profile.country.PL.title
Rafalon83
Poszukiwacz

Nie chciałbym być <nachalny>  ale jeżeli ktoś ma jakiś pomysł , wskazówkę byłbym bardzo wdzięczny.

PS. Mam przywrócić telewizor do ustawień fabrycznych? 

profile.country.PL.title
Gregory58
Użytkownik

Problem ten dotyczy przesyłu testowego muxa TVN HEVC oraz sygnału HBBTV występuje również  na niektórych telewizorach Samsunga. Rozwiązaniem jest wyłączenie HBBTV w ustawieniach telewizora lub wyłączenie karty wifi.

W Sonym KD65XH9505 mam możliwość wyłączenia HBBTV dla poszczególnych kanałów tv , ale nie mam tego problemu co u Ciebie więc nie sprawdzę. Temat poruszany na forum Emitela (nadawcy muxa)

profile.country.PL.title
KrissKEJ
Użytkownik

"Jaki sygnał jest wprowadzony do telewizora? Czy jest to sygnał naziemny, kablowy czy satelitarny?

 

Aby wykluczyć wszelkie błędy oprogramowania lub ustawień najlepiej jest przywrócić telewizor do ustawień fabrycznych." - tak odpowiada ekspert od sony. Jedyna słuszna rada ustawienia fabryczne. Śmiech na sali.

Dzięki Gregory58 za ogarnięcie tematu

profile.country.PL.title
Krzysztof78
Nowicjusz

  • Odłącz Internet od telewizora i zobaczysz wtedy o co chodzi. 
  • O system HBBTV
  • Odpisz

 

 

profile.country.PL.title
Krzysztof78
Nowicjusz

Poprostu wyłącz funkcję HBBTV  w telewizorze i będzie ok.

Ja tak zrobiłem bo na TTV miałem to samo.