anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KE-55XH9005 - znikajace programy

profile.country.PL.title
RoODoO
Poszukiwacz

KE-55XH9005 - znikajace programy

Czesc.
Problem: z listy programow znikaja pozycje.
Dotyczy tunera SATELITARNEGO.
Nowy TV - odpalasz wybierajac TUNER SAT. Masz do dyspozycji 9999 pozycji. Nastepnie wyszukujesz kanaly TV i radio.  Ustalasz kolejnosc (robisz liste programow). Pozniej export na PENDRIVE. 
Po kilku dniach okazuje sie, ze z listy wywalilo kilka pozycji - np z zakresu od 1 do 100 znika   6, 16, 27, 49.
Robisz import z PENDRIVA - nic nie daje. Nadal przelaczajac kanal po kanale telewizor nie posiada pozycji 6, 16, 27, 49. 
Jesli przywrocisz stacje telewizyjne ktore byly na w/w pozycjach to zapisza sie obok (np. jesli oryginalnie na pozycji 6 byl program TELEWIZJA BAJKI to mozes go przywrocic, ale nie da sie tego zrobic na pozycji 6 bo jej nie ma!!!).
Jedyne co mozna zrobic to ZRESETOWAC ustawienia anteny, wyszukac kanaly i je ustawic od nowa (lub zaimportowac y PENDRIVE).

Ktos moze mi powiedziec o co temu wynalazkowi chodzi i dlaczego usuwa pozycje z listy programow?

Tlumacze i objasniam:
problem wyglada tak, jak by w EXCEL byly ustawioen wiersze, i nagle z listy wiersz komputer sam sobie usunal niektore z nich bez mozliwosci przywrocenia (nawet pustego wiersza). Poprostu wiersz (czy poyzcja w liscie programow TV) znika i numer nie jest dostepny  (jest przeskok 1,2,3,4,5,   7,8,9   - brakuje 6 - fizycznie nie ma takiej pozycji).

Irytujacy problem!

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Czy problem pojawia się po ułożeniu listy programów za pomocą Sony Channel Editor? (Łatwe dodawanie, porządkowanie i usuwanie kanałów: Sony Channel Editor | Sony PL)

 

Jeżeli problem się powtarza, możesz go zgłosić do działu wsparcia technicznego przez formularz https://services.sony.pl/supportmvc/pl/Contact/Email?cat=electronics lub telefonicznie pod numerem: +48 223060694.

profile.country.PL.title
RoODoO
Poszukiwacz

Czesc

Ja nie wiem co to za forum, kto tu odpowiada - w sumie myslalem ze to nowoczesny kanal do kontaktu z klientem...

Opisalem chyba dosc jasno problem.
Telewizor ma w TUNERZE ma (dajmy na to przykladowa wartosc) 1000 pozycji o numerach od 1 do 1000. Do kazdej pozycji mozna przypisac stacje, np:
poz. 1 to TV TRWAM
poz 2 to TV SONY
poz 3 to TV OGORKI
poz 4to TV POMIDORY
poz 5 to TVWPPISPOWP
poz 6 to TV OFF
poz 7 to TV NIE WIEM
poz 8 to TV NIE DO WIARY
poz 9 to TV PROP
poz 10 to TV INNE 

itd...

Czasem z listy znika cala pozycja - np poz 2 razem z przypisanym TV SONY  - czyli przelaczasz plusikiem po kanalach i masz 1  potem skacze do 3, nastpenie 4, 5, 6 itd... - jak widac zgubila sie poz 2 - nie ma,  skasowala sie, wymazala....  TV SONY mozna odyzskac wyszukujac od nowa kanaly, ale FIZYCZNIE NA LISCIE BRAK POYZCJI 2 dlatego SONY  mozna przypisac tylko i wylacznie do innej pozycji  (TAK JAK KIEDYS W ELEKTRONIE bylo 7 guzikow odpowiadajacych za program    i nagle jeden guzik sie zepsul...  np guzik nr 2. stacje TV  odzyskasz ale nie zaprogramujesz aby byla pod 2 ka...).

Problem mozna rozwiazac RESETUJAC TV i ustawiajac go od nowa. 

Ta aplikacja co tam jest podana nizej, tak swietna jest... ale widzi POZYCJE w TUNERZE te ktore sa, jesli TV ja usunal z listy wierszy to ten program tego wiersza nie widzi i nie odnowi listy wierszy. 

profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

Nie wiem czy zauważyłeś ale nie jest to forum typowo poradnikowe a raczej wymiana doświadczeń między użytkownikami, nikt nad tym nie panuje ale w niektórych przypadkach można się dowiedzieć i skorzystać z porady.

Wracając do twojego problemu nie wiem czy Ci to pomoże ale ja miałem podobne sytuacje, oczywiście nie z tunerem satelitarnym. Jeżeli telewizor wyszukał kanały, następnie w programie Sony Editor poukładałem sobie po swojemu i wgrałem je z pendriva to miałem takie klocki. Natomiast jak przywróciłem telewizor do ustawień fabrycznych i nie wyszukując kanałów wgrałem je z pendriva to mam spokój ze znikającymi lub dublującymi się kanałami.

profile.country.PL.title
RoODoO
Poszukiwacz

Jak mozna im tam cos napisac jak formularz nie dziala... Oj Sony Sony... slabo to wyglada... co raz gorzej... sprzet nie dzaiala... formularz tez - moze specjalnie co by nie pisac o nie dzialajacych urzadzeniach?

Szkoda... bo sam soundbar gra przyzwoicie (w polaczeniu z niskotonowym) - ale to ciagle wylaczanie sie listwy jest mega irytujace...

profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

 
 
 
Ja wchodząc na stronę https://www.sony.pl/electronics/support i potem kontakt z zespołem pomocy technicznej nigdy nie miałem problemu z wypełnieniem formularza, przesłaniem i odpowiedzią w okolicach dwóch no góra czterech dni. Chociaż odpowiedzi strasznie wyuczone typu kopiuj/wklej. Ale próbować trzeba może Ciebie zadowolą.
profile.country.PL.title
Juzeg76
Użytkownik

Mi ostatnio odpisali 

Napisałem że w pilocie przycisk zle działa nie odskakuje ,czy mogę wymienić pilota ewentualnie gdzie i jak  zgłosić na serwis...? otrzymałem odpowiedź oczywiście kopiuj wklej że mam sprawdzić baterie.,ręce opadają