anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KE-55XH9005 - znikajace autmatycznie pozycje sposrod programow

profile.country.PL.title
RoODoO
Poszukiwacz

KE-55XH9005 - znikajace autmatycznie pozycje sposrod programow

Czesc.
Problem jest nastepujacy. 
Do TV SONY KE-55XH9005 mam podlaczony kabel od satelity. 
Telewizor fabrycznie ma 9999 pozycji, ktore mozna wypelnic programami. 
W moim przypadku to okolo 1200 programow TV i 700 radiowych, ktore tuner sam wynalazl.
Mam ustawione pierwsze 60 programow (od 61 programu to juz czysto przypadkowe pozycje).

Ale problem jest taki:
Pozycja nr:                  Nazwa kanalu
1                                   pierwszy TV
2                                  drugi TV
3                                  trzeci TV
4                                czwarty TV
....
31                              trzydiesty pierwszy TV
32                             trzydziesty TV
.... 
59                              piecdziesiaty dziewiaty TV
60                              szescdziesiaty TV
61                                jakis program TV
62                                jakis kolejny program TV

Problem:
pozycja nr 6, 20, 32, 33 i 39  sa usuwane z pamieci, tak, ze nie ma programow   SZOSTY TV, DWUDIESTY TV, TRZYDIESTY DRUGI TV itd... ALE CO CIEKAWE! nie ma tez poyzcji na ktorych te programy byly zapisane.... czyli przelaczasz sobie 2, na 3 na 4 na 5 i nastepnie wskakuje 7 bo 6 nie ma w ogole w pamieci... to samo  17, 18, 19 sa, a 20 pozycji juz nie ma (z 19 przechodzi na 21). 
Co ciekawe, po wgraniu programow od nowa... sa przez chwile, ale jesli wlacze ktorys progam, z tych ktore znikajac, to dziala 4 sekundy i nastepnie mi przelacza na losowo inny kanal (np. pozycja 40, albo 341 albo 971 albo 35)... 
Kiedys znikaly 2 pozycji wraz z programami zapisanymi na tych pozycjach teraz znika 8 - 10 porogramow razem z pozycjami.
Przywracanie do ustawien fabrycznych tez nie pomaga. TV standardowo wyszukuje 1200 programow TV i 700 radiowych, potem daje import listy z USB... chwile dziala wszystko, a pozniej pozycje sie od nowa wymazuja z pamieci TV. czasem znikaja od razu, czasem po 20 minutach (ale jesli wlacze znikajaca pozycje to 4 sec. i od razu przelacza na inny kanal i juz nie mam do czego wracac).
Akutalizacje sa wszystkie.  Co moge zrobic z tym problemem oprocz wyrzucenia tego TV na smietnik? Ktos podpowie jak sobie poradzic z tym problemem? Moze ktos mial podobne doswiadczenia?


10 ODPOW. 10
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

A może problem leży po stronie dekodera? 

profile.country.PL.title
RoODoO
Poszukiwacz

tak, a ten dekoder jest w TV wbudowany...    

profile.country.PL.title
johnnoo
Użytkownik

Co prawda mam inny model XJ94 ale zdaje się że miałem podobny problem jak po wyszukaniu programów z TV kablowej usunąłem "niechciane" programy i na ich miejsce przesunąłem inne. Rozwiązaniem u mnie było po automatycznym wyszukiwaniu nie usuwanie niechcianych programów tylko przesunięcie ich gdzieś na koniec listy.

profile.country.PL.title
RoODoO
Poszukiwacz

Taak, ale w moim przypadku jest tak:
- ustawiam TV od nowa 
- skanuje antene
- znajduje  sie tam 1200 programow TV,
- ustawiam recznie  programy od 1 do 60 (te kanaly, ktore czasem ogladamy - w TV ogolnie nie ma na co patrzec) lub importuje liste (na jednym PENDRIVE mam liste ustawiona w TV, ktora pozniej eksportowalem, na drugim PENDREIVE mam liste, ktora ustawilem na PC w programie do ustawiania listy programow)
- wlaczam telewizor, patrze na telewizje CDA, ktora mam przez internet, potem na glupiego NETFLIKXA, na ktorym tez nic ciekawego nie ma, potem wlaczam SPOTIFY, a nastepnie wchodze w tryb TV - TUNER SATELITARNY i na przyklad "TELEWIZJA SZESNASTA TV" - ogladam program 4 sekundy, czasem trwa to nawet 8 sekund i... PROGRAM ZNIKA, TV sam przelacza na pozycje np. 42 gdzie jest "TELEWIZJA CZTERDZIESTA DRUGA TV" - wtedy wybieram na pilocie 1 (jeden) i 6 (szesc) czyli chce wejsc na 16 pozycje, ale na liscie mam tylko 160 - 16 nie ma - znikla... po androidowsku.... W ogole kto wpadl na pomysl aby taki badziew jak ANDROID wsadzic w TV.... ani to fajne, ani przydatne... ja wiem, ze to tanie jak barszcz, bo wyprodukowanie TV, ktory w sklepie kosztuje 4500 zl to kosz dla fabryki jakies 340 zl plus pracownicy 150 zl i plus transport 50 zl czyli w marzy, podatkach i oplatach recyclingowych jest jakies 3900 zl... wiec nie rozumiem, dlaczego ktos mnie uszczesliwia rozwiazaniami, ktore sa szmelcem i nie dzialaja, a jak mowie sprzedawcy, albo SUPPORTOWI ze mam problem z tym plastykowym plaskim badziewiem to rozklada rece i mowi zebym wyslal TV do serwisu... przy czym jak pomysle, ze mam przyniesc drabine, mordowac sie potem z demontazem, pakowac telewizor, wiezsc go do depotu DHL, potem czekac laskawie, az dostane telewizior z powrotem po tygodniu lub dwoch i znow sie mordowac z montazem to mi sie odechciewa i z zalem wspominam czasy RUBINOW, ELEKTRONOW i innych ALLADYNOW z czasow PRL. wtedy chociaz w kazdej wiosce byl ZURT i ktos tam sie znal na tym jak naprawiac... a teraz co masz? jakiegos leszcza na infolinii, ktory o niczym nie ma pojecia, a potrafi tylko powiedziec, ze trzeba wyslac, ba nawet nie sprobuje pomoc wysluchujac problemu analizujac go i sprobowac podpowiedziec rozwiatanie, potem masz radosnych idiotow z komputerem na tzw "serwisie" ktory umie tylko podpiac komputer, po to zeby nacisnac (jak kiedys malpa w kosmosie) guzik, aby na ekranie komputera pojawilo sie rozwiazanie... ktore zwykle konczy sie wymiana TV na nowy... dziadowskie czasy.... a mi nadal nikt nie chce pomoc z firmy SONY, ktora do niedawna bardzo sobie cenilem. Ale jakosc (nie mam tu na mysli produktow) spadla poprzez optymalizacje kosztow obslugi... nic dziwnego, ze SONY stac na kurierow i ciagle wymiany, jak produkt, ktory kosztuje ze 200 -400 zl sprzedaje za 3500 - 5000 zl.

profile.country.PL.title
johnnoo
Użytkownik

Pytanie, czy te programy znikają ci już po przeskanowaniu programów czy po wgraniu swojej listy?

profile.country.PL.title
RoODoO
Poszukiwacz

Dobre pytanie - nie wlaczam zadnych programow przed wgraniem listy, wiec nie potrafie odpowiedziec.

Zawsze:
1) SKANOWANIE
2) po wlaczeniu trybu TV wgranie listy (nie pamietam ale chyba tez jest opcja wgrania listy tuz po skanowaniu) - zawsze z tego korzystam.


profile.country.PL.title
RoODoO
Poszukiwacz

w sumie nie dziwilo by mnie, jak by sie sam program zgubil, 

ale ze wywala pozycje, na ktorych mozna zapisac (do ktorej mozna przypisac dowolny program) - to tego nie rozumie...



Wyglada to tak, jak bys mial pusty tuner (na kazdym programie snieg) i nagle z listy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 itd... znikaly 4 7 i np 10 i zostaje lista pustych programow 1 2 3   5 6   8 9   11 12 itd.

Wydaje sie, ze to problem oprogramowania.

Probowalem przenosic te kanaly na inne pozycje (alternatywne listy) i co dziwne,  jesli np. program TELEWIZJA TRWAM W NADZIEJI NA LEPSZE JUTRO byla na poyzcji 4 i cala ta poyzcja sama sie kasowala, a na alternatywnej liscie umiescilem ja np. na 99 pozycji to wtedy ta pozycja 99 znikala z moja ulubiona dajmy na to stacja TELEWIZJA TRWAM W NADZIEJI NA LEPSZE JUTRO.

Dlatego uwazam, ze za to odpowiada ELEKTRONIKA i jej ANDZIADOWSKIE oprogramowanie. Nie wiem co na to wplywa, ale nie jestem jedyny, ktory ma taki (nazwijmy to) "problem".

profile.country.PL.title
kosa16051971
Użytkownik

Przerabiałem to 5 lat temu,też korzystam z tunera wbudowanego w tv,u mnie po zaprogramowaniu kanałów na satelicie wyłączyłem automatyczną aktualizację kanałów satelitarnych.

Kosecki
profile.country.PL.title
RoODoO
Poszukiwacz

mam wylaczona taka aktualizacje. . .  ogolnie jestem na nie i wylaczam wszystko co dzieje sie bez mojej zgody i wiedzy w kazdym urzadzeniu. tak samo robie z qukies i wszystkimi aktualizacjami. Niestety to nie to.