anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

kd65-xh9505 współpraca z laptopem

profile.country.PL.title
pablo700
Użytkownik

kd65-xh9505 współpraca z laptopem

Cześć jako nowy użytkownik na forum i jednocześni telewizora z góry przeprasza jeżeli moje pytania będą głupie. Czy jest  możliwość przesłania bezprzewodowo zdjęć,filmów z laptopa na telewizor wg info z Sony niema takiej możliwości ,trochę słabo jak na topowy model telewizora ,testowany przeze mnie sprzęt konkurencyjnej firmy nie miał z tym problemu . Czy po aktualizacji miał ktoś problem ze sterowaniem soundbara [samsung] -przy zmianie głośność na soundbarze nie zmieniają się cyferki na telewizorze i dekodera c+ -pilot telewizora pomimo konfiguracji z dekoderem nie włącza dekodera ale wyłącza.

21 ODPOW. 21
profile.country.PL.title
pablo700
Użytkownik

Soundbar mam połączony hdmi arc dzwię kok, ale sterowanie głośnością za pomocą pilota tv rozjeżdża  się ze wskaźnikiem w tv przed aktualizacją było ok.Problem z przesyłanie multimediów chyba rozwiązałem spójrz na mój poprzedni post.youTube netflix ok tylko brak możliwości przesłania filmu pobranego z NETFLIXA z laptopa na tv na samsungu wszystko działa

profile.country.PL.title
pablo700
Użytkownik

proszę wyjaśni mi trochę twój sposób nie mogę znaleźć w xh9505 serwera multimedió

profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

pablo700 nie wgłębiałem się za bardzo, jak przywiozłem telewizor ze sklepu i uruchomiłem to laptop jest widziany przez telewizor. Jak wchodzę w wejścia to mam server multimediów ale tylko wtedy jak laptop jest włączony. Chociaż jak wchodzę w wejścia i naciskam + to serwer multimediów jest widoczny ustawiony na automat żeby się uruchomił jak laptop jest widziany. Może jest to powiązane z Windows Media Player bo jak wchodzę w jego ustawienia i u góry po lewej stronie jest zakładka strumieniowanie i tam mam wyszczególnione oba telewizory Sony. Z resztą miałem wcześniej malutki leciwy Sony 22 cale i też miał ten serwer multimediów. Może nie składnie to napisałem ale tak to u mnie wygląda.

profile.country.PL.title
Bobrow
Użytkownik

Witam Towarzystwo,

nie dawało mi spokoju brak korzystania z funkcji zdalnego ekranu  z lapka w moim 65XH9505.

Najpierw spróbowałem udostępnić strumieniowe przesyłanie plików-o dziwo działa (wg opisu kolegi).

Jest to dość uciążliwe-trzeba za każdym razem wybierać dany film ,żeby go odtworzyć.

Próbowałem jeszcze raz na dwóch różnych lapkach uruchomić w TV wi-fi direct, bez rezultalu...

Jedyne co naprawdę w miarę działa , to jeśli TV i lapek pracują w tej samej sieci , to otwieramy googla na lapeczku i wybieramy przesyłaj , a następnie w źródle przesyłaj pulpit.

Wszystko działa jak należy-widzę po prostu to samo co na lapku.

Wg mnie to jedyne lekarstwo na skuteczne przesyłanie obrazu z lapka na ten TV...

Fakt jest jednak taki , że to trochę obciach -aby w TV Sony nie działała funkcja wi-fi direct...

Tymczasem

 

profile.country.PL.title
Bobrow
Użytkownik

To co jeszcze zauważyłem , to jednak odtwarzanie filmów z przycięciami (identycznie jak z telefonu przy klonowaniu obrazu) oraz trzeba czasem dwa razy włączyć rzutowanie (jak to w Sony bywa-nie zawsze zatrybi za pierwszym razem😉).

Jeśli chodzi o wygodne korzystanie z lapka na dużym ekranie , to jest to rozwiązanie wystarczające.

Oczywiście nie można zamknąć googla-trzeba zrzucić na belkę i możemy sobie gmyrać  w naszym lapku... 

profile.country.PL.title
pablo700
Użytkownik

Witam ponownie kolego Bobrow spróbuj sposobu kolegi  Stanley50 sposób chyba też jest do zaakceptowania. Rozumiem że telewizor użytkujesz już jakiś czas czy mógłbyś podesłać jak kalibrację.

profile.country.PL.title
Bobrow
Użytkownik

No właśnie zrobiłem tak jak kol Stanley50 napisał-wszystko działa wg serwera plików.

To rozwiązanie posiada ograniczenie ,że nie ma możliwości rzutu obrazu z laptopa (tj tapety z ikonkami), tylko trzeba przechodzić plik po pliku lub otwierać wybrany np film w lapku i zaznaczać opcję wyślij.Jest to po prostu dłuższe w obsłudze i nie wygodne.

Jestem przyzwyczajony do korzystania z laptopa i po prostu chciałbym mieć jego zdalny pulpit, szczególnie przy korzystaniu z Googla. Rzutowanie obrazu poprzez serwer plików jest dla mnie mocno uciążliwe-dlatego zależy mi na zwykłej (jak się okazuje dla Sony czasem proste i oczywiste funkcje urastają do Himalajów techincznych rozwiązań...) funkcjonalności zdalnego pulpitu lapek-TV... 

Odnośnie kalibracji obrazu , to po prostu regulowałem wszystkim tak ,aby mojego oka nie drażniło.

Z tego co zauważyłem, to redukcja szumów obrazu nie działa jak należy i jeszcze jeden ulepszacz.

Sam obraz z dekodera Canal+ 4K moim zdaniem bez zarzutu (o ile jest dobrej jakości nadawany sygnał), Netflix jedne filmy super -inne ziarnisty obraz (a szczególnie przerobione stare filmy na 4K-porażka...to samo w zwykłym HD o niebo lepsze) 

Ot, i tyle

profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

Bobrow, nie do końca tak jest z tym przechodzeniem plik po pliku, mam na laptopie filmy pobrane z CDA, Netflixa czy innych źródeł w jednym folderze, zdjęcia w następnym i to wszystko. Na telewizorze wchodzę kolejno, wejścia-serwer multimediów-komputer domowy bo tak mam nazwany i mam foldery muzyka, obrazy, video a w nich to co umieszczone na laptopie w tych folderach. Wchodzę np. do folderu filmy i wybieram film który mi się podoba, klik i leci. To samo ze zdjęciami, choć mało ich oglądam. Natomiast jeżeli chodzi o zdalny pulpit to nie wgłębiałem się w to bo nie lawiruje za pomocą telewizora po laptopie.

profile.country.PL.title
Bobrow
Użytkownik

Korzystanie z lapka jest różne-ja mam filmy i fotki tylko z tel , trochę plików firmowych i przeglądarkę.

Prawda jest taka ,że częściej robię zrzut z tel na TV (klonowanie ogólnie działa , ale jak to w Sony bywa- nie do końca jak należy , filmiki "utykają" na ułamek sek...ale fotki ok).

Przeglądarka  czasem się przydaje jak mamy jakieś towarzyskie spotkanie i coś trzeba zobaczyć, sprawdzić, rozstrzygnąć imprezowy spór,itp.Mikrofon się nie sprawdza w takim zgiełku, najlepiej pisać z lapka i oglądać wynik szukania na TV...oczywiście to dla mnie jest tak najlepiej i niczego w żadnym wypadku nie chciałbym narzucać innym.

Wolność Tomku w swoim domku (chociaż tyle jeszcze...)

Pzdr

profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

Bobrow: Jak już gdzieś we wcześniejszych postach pisałem, że ilu jest użytkowników tyle przyzwyczajeń i potrzeb. Ja opisałem tylko jak korzystam z przesyłania strumieniowego z lapka na telewizor o którym mowa w temacie i nie było w tym intencji narzucania komuś korzystania ze sprzętu. Też korzystam z przesyłania ekranu z telefonu na drugi telewizor np. wysyłanie z Ipli czy TVN Player bo wycieli mi te aplikacje z tego leciwego 7 letniego sony. Ale u mnie naprawdę nic nie utyka, filmy lecą płynnie.