anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

kd65-xh9505 współpraca z laptopem

profile.country.PL.title
pablo700
Użytkownik

kd65-xh9505 współpraca z laptopem

Cześć jako nowy użytkownik na forum i jednocześni telewizora z góry przeprasza jeżeli moje pytania będą głupie. Czy jest  możliwość przesłania bezprzewodowo zdjęć,filmów z laptopa na telewizor wg info z Sony niema takiej możliwości ,trochę słabo jak na topowy model telewizora ,testowany przeze mnie sprzęt konkurencyjnej firmy nie miał z tym problemu . Czy po aktualizacji miał ktoś problem ze sterowaniem soundbara [samsung] -przy zmianie głośność na soundbarze nie zmieniają się cyferki na telewizorze i dekodera c+ -pilot telewizora pomimo konfiguracji z dekoderem nie włącza dekodera ale wyłącza.

21 ODPOW. 21
profile.country.PL.title
Bobrow
Użytkownik

Cześć,

mam ten sam TV i rzeczywiście problem z obrazem po wi-fi z lapka.

"Normalnie" powinno być tak ,że jeśli uruchomi się wi-fi direct w  TV i przyłączy do tej sieci lapka -to obraz powinien być.U mnie w TV procedura nawiązania łączności przebiega prawidłowo-ale nie ma obrazu...

Kiedy w chodzę w parametry TV i sprawdzam podłączone urządzenia -to widzę , że lapek niby nie wspiera technologii wi-fi direct...chociaż ten sam lapek u syna na TV Samsung (z działającym jak należy ) wi-fi direct działa...

Ale jest światełko w tunelu...podłączasz TV i lapka do tej samej sieci i np w googlu wybierasz chyba wyślij do...i TV

Taki to standard SONY...niestety 

Powodzenia

profile.country.PL.title
pablo700
Użytkownik

sposób który opisujesz pozwala chyba tylko na przesłanie [skopiownie ] stron z wyszukiwarki internetowej a mi chodzi np. o zdjęcia i filmy pobrane z Netflixa , w samsungu qe65q90t którego używałem przez tydzień nie było żadnego problemu z przesyłaniem treści z laptopa

profile.country.PL.title
Bobrow
Użytkownik

Możesz jeszcze spróbować zainstalować Androidowe apki-bo na zabudowany w TV wi-fi direct raczej nie ma co liczyć (inny lapek także nie współpracuje z tym TV , ale działa z innymi urządzeniami z tym systemem...)  

profile.country.PL.title
pablo700
Użytkownik

innego lapka nie sprawdzałem, sorry że głupio pytam ale podpowiedz jakie apkki masz na myśli jest to mój pierwszy telewizor z androidem nie chciałby go jeszcze bardziej popsuć niż producent

profile.country.PL.title
Bobrow
Użytkownik

Ja z tych apek nie korzystam, widziałem np Airscreen, Fastcast, itp.

Radzę nie instaluj płatnych-zapewne się okaże ,że zabulisz -a z  tym TV nie będzie działało... 

profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

Nie wiem jak jest z przesyłaniem pulpitu laptopa bo mój jest nie pierwszej młodości i nie obsługuje chromecasta, natomiast jeżeli chodzi o przesyłanie multimediów to i w telewizorze z 7 letnim stażem i teraźniejszym z października 2020 XH 9096 wchodzę w wejścia, server multimediów i na obu telewizorach wyświetla mi się mój laptop. Oczywiście potem mam video, foto, muzyka i takie tam. Wyświetlam sobie filmy, zdjęcia, co tam mam w folderach na lapku. Myślę że XH 9505 powinien bez trudu to ogarniać.

profile.country.PL.title
Bobrow
Użytkownik

Ale to też nie to samo.Np jak chcę oglądać fotki z tel , to bez problemu działa klonowanie (IOS)-bravo ,sukcesik !.

Ale jak po prostu chciałbym skorzystać z bezprzewodowego ekranu do lapka , to dlaczego nie jest to możliwe-skoro TV ma taką funkcję ?

To niestety nie jest jednostkowa sprawa-jeśli poczytamy o problemach w TV Sony , to jest ich niestety całkiem sporo...

Na plus działa wg mnie tylko jedno-jeśli nadawany obraz jest dobrej klasy, to obraz w TV jest super.

Poziom bieli po za zasięgiem wielu innych marek...

Cała reszta dot obrębu Smart TV jest wg mnie tylko atrapą tego "Smarta"...

Trochę to wygląda tak jak by Sony  był najbardziej "analogowym TV " wśród wszystkich "cyfrowych" (a może Smart) TV...

Przykro tylko ,że kupując TV w klasie "premium" mamy tyle niedoróbek  lub wręcz nie działających funkcji ...za które przecież zapłaciliśmy...

Sony raczej nie wpisuje w swoich materiałach reklamowych ,że coś działa mega wolno/zacina się czy resetuje/w ogóle nie działa...

Coś pominąłem lub napisałem nie zgodne z prawdą ?

profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

Spoiler
Nigdy nie rozgryzałem wyświetlania pulpitu laptopa na ekranie telewizora, bo i po co, natomiast przesyłanie strumieniowe z laptopa do telewizora to ma sens, laptop wypoczywa na biurku a ja w innym pokoju wyświetlam film, zdjęcia co tam potrzebuję nie fatygując się do lapka. Jeżeli chodzi o pozostałe mankamenty o których piszesz nic takiego nie doświadczam, Netflix, Youtube czy inne treści bez zarzutu. Obraz, dźwięk po optyku do soudbara też ok. Może jestem mało wymagający ale dla mnie wszystko super. Oczywiście są drobne wkurzające babole, chociaż by info o zużyciu energii, myślę że poprawią to w następnej aktualizacji. Czytając inne fora wiodących producentów telewizorów też nie jest tak różowo.
profile.country.PL.title
pablo700
Użytkownik

Panowie chyba znalazłem rozwiązanie problemu przesyłania multimediów na tv, Jako że jestem laikiem opiszę to w bardzo nie profesjonalny ,pierwszy sposób to chyba pomysł kolegi Bobrow ,uruchamiamy przeglądarkę chrom otwieramy trzy kropeczki(dopasowanie i kontrolowanie google chrom,wybieramy przesyłaj wybieramy źródło-prześlij pulpit zaznaczamy swój tv i mamy pulpit na telewizorze. Drugi sposób:otwieramy w komputerze Ustawienia>Centrum sieci i udostępniania>Opcje przesyłania strumieniowego >powinniśmy zobaczyć swój telewizor >zaznaczamy Dozwolone akceptujemy >OK i gotowe.Otwieramy folder zmultimediami {filmy ,muzyka,zdjęcia} klikamy prawym przyciskiem myszy na plik który chcemy obejrzęć wybieramy rzutuj (prześlij)na urządzenie zaznaczamy swój tv uruchomi się odtwarzacz ,cieszymy się naszymi zdjęciami,filmem na telewizorze😂 Pierwszy sposób nie pozwala oglądać filmów pobranych z Netflixa (wyświetlany jest tylko dźwięk)Niestety xh9505 jest gównianym smart tv zastanawiam się nad zwrotem ,samsung qe65q90t nie ma takich problemów (testowałem) boję się tylko DSE i tym podobnych.Sorry jak napisałem nieskładnie ale taki zemnie fachowiec i tak lepszy niż pomoc Sony która w rozmowie telefonicznej powiedziała że niema możliwości przesłać filmów bezprzewodowo.Może ktoś ma pomysł na mój problem ze wskaźnikiem siły dzwięku opisany w moim pierwszym poście.