anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD55XE9005 i głośniki 5.1

profile.country.PL.title
Samptos010
Poszukiwacz

KD55XE9005 i głośniki 5.1

Witam. 

 

Mam problem z moimi głośnikami auna areal 825 

 

Głośniki podpięte przez ,,optical audio input'' traci dźwięk po paru minutach. Najpierw głośniki zaczynają trzeszczeć a potem dźwięk znika. Gdy wyłączę i włączę głośniki wszystko dzieje się od nowa. ( Tylko tutaj działa 5.1) 

Gdy głośniki są przez to podpięte to nie da się ustawić głośności (tylko przez głośniki) i działają bardzo cicho.

 

Głośniki sparowane przez bluetooth nie puszczają dźwięku 5.1. wszystkie głośniki działają ale tylko w 2.1 nawet jak zmienię ustawienia w głośnikach.

 

Jest jakaś inna możliwość podłączenia tego do tv aby dźwięk 5.1 działał? Lub można puścić 5.1 przez bluetooth? 

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Sprawdził by na początek na innym urządzeniu z wejściem optycznym czy jest ten sam efekt. Jeśli nie, to pogrzebał bym w ustawieniach zaawansowanych audio TV. 

To sterowanie głosnościa by wskazywało że jest stały poziom na wyjściu optycznym. Sprawdź czy nie da sie tego zmienić.

Po BT 5.1 to słabo to widzę (strumień 330 kb/s to za mało na dobry dźwięk w przyzwoitej kompresji)

Wejścia HDMI to w tym zestawie głośników zdaje się nie ma, bo to by załatwiło problem.

profile.country.PL.title
Samptos010
Poszukiwacz

Zmieniałem ustawienia i efekt jest ten sam.

 

Na innym tv od konkurencji wszystko jest ok.

 

Dźwięk po bt jest ok tylko chodzi w 2.1 

 

Nie ma HDMI wejścia.

 

Jest jakaś inna możliwość podłączenia tego do tv? Czytałem o jakimś converterze. To by załatwiło sprawę?