anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-77AG9

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

KD-77AG9

Witam !

Mam kilka problemów ze wspomnianym TV.
Pierwszy zgłoszony do serwisu występuje pasek na górze ekranu okresowo czasami po kilku minutach, później znika. Występuje tylko na wbudowanych tunerach w TV: UPC, Astra, DVB-T, czy ktoś na oledzie ma podobny problem jak w linkach poniżej:

https://photos.app.goo.gl/v1Dkz4rVTjXwxjHr6

https://photos.google.com/u/1/share/AF1QipOmX6WKp-YY6_vZ0FpV4qXaUT1gEZu21U3KiJlQ0CI010QpfJkF1fO0ZTtK...

Pasek jest na górze ekranu najbardziej widoczny przy zmianie kanałów lub przy zmianie sceny z jasnej na ciemną.


Kolejne problemy zaobserwowałem w aplikach: Youtube i Player od TVN. Okresowo przerywa na ułamek sekundy dźwięk i na kinie domowym i na głośnikach TV. W innych aplikacjach dźwięk jest ok, dźwięk z tunera TV (satelita, upc) na kinie domowych też ok.
Oprogramowanie zainstalowane jest najnowsze z 24 lutego.
Czy ktoś z osób które posiadają wersję OLED AF8 lub AG9 ma podobne problemy ?
Proszę też o wypowiedź eksperta SONY.

 

Pozdrawiam

 

 

17 ODPOW. 17
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie ekspertyza z serwisu. Jeśli chodzi o problem z aplikacjami Youtube i TVN player to problem najprawdopodobniej leży po stronie aplikacji, możesz spróbować je odinstalować i a następnie od nowa zaktualizować. Jeżeli problem nie ustąpi to skontaktuj się z supportem.

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

Witam !

Odinstalowanie aplikacji nic nie pomogło, najgorzej z przerywającym dźwiękiem jest na playerze od TVN.

Sprawa zgłoszona do supportu Sony i do pomocy Player.pl.

Odnośnie paska na górze ekranu serwis przyjechał i zobaczył okresowo występujący pasek. W mojej ocenie wygląda to na problem softwarowy. Serwis w tym momencie nie dysponuje innym takim telewizorem, by sprawdzić czy wspomniany problem na kanałach TV występuje na innych odbiornikach AF8 lub AG9.
Czy problemy z tego forum są przekazywane do producenta, by ten mógł poprawiać błędy w oprogramowaniu ?

 

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

Witam !
Ze względu na duże kłopoty z serwisem SONY i opisywane tu przypadki, że klienci przez dwa miesiące są bez telewizorów, nie zgodziłem się na zabranie telewizora przez serwis. Miałem prawie pewność, że wspomniana usterka występuję na wszystkich oledach z serii AG9. Okazało się, że miałem racje. Być może problem ten dotyczy też serii AF8 i starszych.
Kupiłem wczoraj z możliwością zwrotu mniejszą wersję AG9 czyli KD-55AG9 podłączyłem ją w innej lokalizacji tylko pod antenę DVB-T bez konfigurowania Android, bez Wi-Fi itp.

Po drugim włączeniu telewizora po kilku minutach na DVB-T pojawił się na górze ekranu wspomniany pasek. Zostanie złożone kolejne zgłoszenie do serwisu z nowym RMA. Wspomniany problem dotyczy wszystkich odbiorników AG9. Zakupiony przeze mnie wyprodukowany jest w lutym 2021.

 

Linki do filmów pokazujące pasek, na końcu filmu jest model telewizora i numer seryjny:

 

https://photos.app.goo.gl/y2btuNHPPELQLwHs8


https://photos.app.goo.gl/EJyCdrqkYqvKB5eP9

 

Proszę o to by firma SONY jak najszybciej rozpoczęła pracę nad usunięciem wspomnianej wady.

Ta sama usterka jest na dwóch różnych telewizorach OLED z serii AG9, więc jest na wszystkich.

(dotyczy KD-77AG9)

(testowany drugi TV KD-55AG9 sn: 6083324)20210306_173246.jpg20210306_173317.jpg20210306_172211.jpg

profile.country.PL.title
w26rysiek
Użytkownik

Czy w ustawieniach ekranu masz " wszystkie piksele"?

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

Witam, w polu wyświetlania mam ustawione "normalne" czyli wartość środkowa, tak dla kanałów telewizyjnych jest domyślnie we wszystkich telewizorach Sony. Na "wszystkie piksele" są na niektórych kanałach widoczne wąskie czarne pasy i loga są mocno oddalone od krawędzi ekranu.

 

profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Witaj Kurtion,

Poprosiłam o asystę kolegów z Suportu i przekazuję ich odpowiedź, mam nadzieję, że okaże się ona pomocna:

----------------

Z naszej strony możemy założyć zgłoszenie, które zostanie przekazane do działu reklamacji, który każde ze zgłoszeń rozpatruje w sposób indywidualny.

Celem powższego prosimy o bezpośredni kontakt telefoniczny:

 

Telefon: +48 22 30 60 694

E-mail: customersupport.pl@eu.sony.com

Nasze linie są otwarte w godzinach 09:00 - 18:00 od poniedziałku do piątku.

------------------------------

Pozdrawiam, Agnieszka_J

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

Rozmawiałem z supportem, początkowo nie chcieli przyjąć reklamacji, bo nie ma oficjalnej ekspertyzy serwisu. Po 30 minutach rozmowy i naciskach reklamacja została przyjęta. Dostałem odpowiedź od supportu, że mam dostarczyć ekspertyzę z serwisu i wtedy rozpatrzą reklamację. Serwis MIK RADOM mając pełną dokumentację i możliwość zweryfikowania problemu nie robi tego i sprawa jest otwarta i czeka na rozstrzygnięcie. Można przecież wystawić diagnozę u klienta skoro serwis partnerski widział opisaną usterkę lub zjawisko. Przypomnę jeszcze raz, że opisany problem wystąpił też w innym, nowym wyjętym z kartonu telewizorze KD-55AG9 podłączonym w innej lokalizacji. Jest to dowód na to, że opisany problem występuję masowo i trzeba rozpocząć pracę nad wyeliminowaniem tego zjawiska w oprogramowaniu.

profile.country.PL.title
maxrev1
Użytkownik

Nie wróżę Ci niestety powodzenia, z doświadczenia wiem, że w SONY panuje zasada, że dopóki tv działa jakkolwiek by to nie wyglądało to jest zgodny ze specyfikacją producenta, żadne wady nie kwalifikują się do naprawy bądź wymiany TV. Wiem bo 1szym razem gdy kupiłem TV, dostałem ze sklepu niby nowy egzemplarz z wypalonym logiem CANAL+, tak w LCD- chyba jedyny przypadek na świecie. Sprzedali mi po prostu TV który miał nalatane milion godzin na wystawce NC+ -  co zauważyłem po kilku miesiącach i zamiast zgłosić na rękojmię do sprzedawcy skorzystałem z gwarancji i serwisu SONY. To był dramat 2 miesiące bez TV, oczywiście zastępczego też nie dali. W serwisie udawali, że nic nie widzą. Po awanturach, mailach do Holandii itp, wreszcie z łaską podjęli decyzję o wymianie TV. 2 razy do serwisu przyjechał używany TV na wymianę dla mnie, który był gorszy od mojego. Po 2 i pół miesiąca dostałem ten na którym wyszły obecne kwiatki co opisuje w innym wątku.

Pozdrawiam i życzę wytrwałości, nie będzie ani łatwo ani przyjemnie. Jak masz kasę i czas idź od razu do sądu bo szkoda życia.

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

Dostałem odpowiedź z serwisu. Już nie twierdzą, że może być to wina sygnału, dostrzegają zjawisko, ale uważają że nie kwalifikuje się do naprawy gwarancyjnej i rzekomo jest zgodne ze specyfikacją producenta. Niestety nie otrzymałem owej specyfikacji, która by potwierdzała że dany problem/wada powinna występować w telewizorze premium serii Master. Support Sony zadaje w kółko te same pytania i prosi o przedstawienie tego co już im wysłałem. Oczywiście to zrobiłem, a co tam, może przeoczyli i chcą pomóc :slight_smile: