anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-77AG9 - kolejne rozczarowanie serwisem

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

KD-77AG9 - kolejne rozczarowanie serwisem

Od ponad półtora roku SONY nie rozwiązało problemu zawijającego się paska na górze ekranu na telewizji naziemnej, kablowej - UPC i satelitarnej przez tuner w TV (OLED KD-77AG9). Od września 2021 nie pojawiło się nowe oprogramowanie, które by wyeliminowało tą wadę. Producent wie o tej wadzie, przyznaje się, ale dla niego temat jest zamknięty, bo można wg producenta wyłączyć overscan i jest OK, dla mnie nie jest to rozwiązanie problemu. Dodatkowo zgłosiłem uszkodzone piksele na ekranie na białym tle było ich kilka. Wg normy nie może być ich więcej niż 4. Ani technik, który przyszedł zrobić zdjęcia, ani koordynator SONY w MIK RADOM nie potrafili określić czy te niedziałające piksele na białym tle są ciemne czy świecące. Po przepychankach producent określił, że są to pół świecące piksele, których producent nie uwzględnia (half bright dot). Mam wrażenie, że producent uznaniowo zatwierdza lub odrzuca reklamacje gwarancyjne i wydaje się, że tworzy normy i reguły na poczekaniu. Kompetencje serwisów lokalnych pracujących dla MIK RADOM pozostawiają wiele do życzenia. Wszystkie rady i informacje od technika, który ma rzekomo 30 letnie doświadczenie okazały się nieprawdziwe. Koordynator marki SONY w serwisie MIK RADOM również dwukrotnie wprowadził mnie w błąd, przeprosił po fakcie, ale taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. W mojej ocenie powinni tam pracować ludzie z doświadczeniem i odpowiednimi kwalifikacjami, w końcu jest to autoryzowany serwis producenta. MIK RADOM cały czas podkreśla, że są to decyzje producenta, a nie serwisu co pokazuje, że producent z roku na rok odrzuca coraz więcej reklamacji.
Wspomniana wada paska na górze ekranu była od nowości telewizora i występuje na wbudowanych tunerach we wszystkich telewizorach AG9 Master Series. Telewizor sprzedałem i zakupiłem SONY XR-83A90J tam ta wada jak i inne mniejsze zostały wyeliminowane (np. przerywający dźwięk ATMOS na amplitunerze itp). SONY powinno wymienić telewizor na inny model wolny od wad. Tak się jednak nie stało: zgłoszenie RMA i odwołanie od decyzji serwisu zostało ponownie w całości odrzucone.

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Masz zdjęcie tego efektu ,,zawijania paska''? Intryguje mnie jak to wyglada

profile.country.PL.title
maria1003
Użytkownik

Posiadam AG9 z 2019 roku i u mnie ten problem z paskiem na wbudowanym tunerze nie występuje.Tak że nie pisz,że wszystkie AG9 mają ten problem.Może trafił Ci się egzemplarz z taką wadą.Co do samego telewizora chodzi bez zarzutu zarówno dźwięk i obraz po prostu super.Jak dla mnie to był udany zakup, pozdrawiam 

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

Ta wada w mojej ocenie występuje na wszystkich AG9, sprawdzałem też na KD-55AG9 i również ten problem występował na wbudowanych tunerach (nie na dekoderze zewnętrznym) i dotyczyło to wszystkich źródeł: naziemna, satelita, kablowa. Dodatkowo producent przyznał się do tej nazwijmy przypadłości w tym odbiorniku. Mam to na mailu. Coś więc musi być na rzeczy skoro problem występował na dwóch różnych odbiornikach AG9 wyprodukowanych w 2020 i w 02/2021. Technik, który był robić zdjęcia również znał tą usterkę w tym TV. Stwierdził, że za mało ludzi to zgłasza. W telewizorze XR83A90J z roku modelowego 2021 już tego problemu nie ma. Maria1003 publikowałem swego czasu filmy pokazujące tą przypadłość na dwóch różnych telewizorach AG9.
Niestety filmów już nie mam, a AG9 sprzedany.