anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-65XH9077 i sterowanie dekoderem UPC Horizon

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
Piotrek_k
Użytkownik

KD-65XH9077 i sterowanie dekoderem UPC Horizon

Witam Wszystkich, proszę o podpowiedź czy istnieje możliwość aby pilot z KD-65XH9077 sterował dekoderem UPC Horizon? Próbowałem robić konfigurację sterowania ale nie przełącza kanałów już w momencie konfiguracji. Czy należy użyć jakiś odpowiednich ustawień?

Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedzi.

15 ODPOW. 15
profile.country.PL.title
Piotrek_k
Użytkownik

 

profile.country.PL.title
S3phi40T
Poszukiwacz

@Piotrek_k  model poproszę :slight_smile: 

profile.country.PL.title
Piotrek_k
Użytkownik

 

Nie działa update oprogramowania w dekoderze Horizon, nie działa przywrócenie fabryki i konfiguracja bez podłączonych kabli HDMI.

profile.country.PL.title
Piotrek_k
Użytkownik

Czyli nikt nic nie wie... 😞 Szkoda.

profile.country.PL.title
Piotrek_k
Użytkownik

Sprawa rozwiązana! Jeśli jednak chodzi o pomoc ze strony Sony to pozostawia to wiele złych odczuć. Najczęściej pomoc to tylko jakiś link do ogólnodostępnych informacji z której każdy już pewnie korzystał. Jeżeli ktoś już pisze na forum to myślę, że korzystał z ogólnodostępnych informacji.

Najgorsze to to, że firma Sony niby jeden z gigantów w dziedzinie elektroniki ale podejście do klientów najgorsze z możliwych. Nawet w lowcostowych firmach produkujących zegarki jak H*ami pomoc jest zdecydowanie lepsza.

Ale do sedna. Należy wyciągnąć kabel HDMI z gniazda w które wpięty jest dekoder. W ustawieniach należy zresetować/usunąć bieżące ustawienia konfiguracji dekodera. Następnie rozpocząć konfigurację od nowa bez podłączonego kabla HDMI. W momencie wyboru producenta wybieram opcje UPC a później Horizon. W następnym oknie gdzie pokazuje się podgląd obrazu z dekodera naciskam kilka razy CH+ i działa. 

Można wyłączać dekoder z prądu, ustawienia są zapamiętane. Nie próbowałem soft resetu telewizora, czy będzie pamiętał konfigurację.

profile.country.PL.title
Marcin333
Poszukiwacz

Probowalem kilkadziesiat razy. Kompletnie nie rozumiem kiedy trzeba wyjac to HDMI i kiedy je ponownie wlozyc. 

Dochodze do miejsca gdzie kaze mi wcisnac ProgUp i zakonczenie procesu nic nie daje. Probowalem tez podajac nazwe UPC i potem Horizon. 

Ktos moze pomoc ? Rozwiazanie pozwoliloby sie pozbyc jednego pilota. 

 

1. Zakładam ze najpierw wyciagam kabel z gniazda HDMI1 bo u mnie tam jest wpiety dekoder Horizon.

2. Usuwam te ustawienia dekodera - potrzebne poszcegolne kroki jak to usunac.

3. Rozpoczynam konfiguracje dekodera bez podlaczonego HDMI. 

4. W momencie wyboru producenta wybieram UPC i potem Horizon. 

5. “W nastepnym oknie gdzie pokazuje sie podlad obrazu z dekodera” - jak moze sie pokazywac podglad obrazu z dekodera skoro jego HDMI jest wypiete ???

6. Kiedy spowrotem wkladam HDMI ?