anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-55XH9505_wylaczenie monitu o wzroście energii

profile.country.PL.title
koledo_sony
Użytkownik

KD-55XH9505_wylaczenie monitu o wzroście energii

"może to spowodować wzrost energii w porównaniu ze standardową konfiguracją" 

Zwracam się z prośbą przede wszystkim do Sony Centre. 

Jak możliwe, żeby taki monit pojawiał się przy każdej ważnej dla mnie wartości? Proszę o wskazanie gdzie mogę wyłączyć tę opcję. 

 

21 ODPOW. 21
profile.country.PL.title
Jacek_O
Poszukiwacz

Ten problem tyczy sie wielu modeli TV Sony (rowniez w moim 55XH8077 i jest to naprawde skandaliczne, zeby dawac taka irytujaca opcje, i to jeszcze w podstawowych funkcjach sterowania TV (czyli obraz , jego przelaczenie i ustawianie).

Nie udalo mi sie znalez miejsca, gzdie moge to dezaktywowac. Zdaje sie, ze trzeb bedzie odinstalowac aktuallizacje aplikacji TV Launcher w menu Androida (Sklep Google, My apps).

Nigdy bym nie kupij TV z takim monitem w menu. 

profile.country.PL.title
koledo_sony
Użytkownik

Panie Jacku,
miałem jednak nadzieję, że nikt na taki pomysł wymyślenia "menu" nie
wpadnie i to bez możliwości wyłączenia.
Czy możemy tutaj prosić o ustosunkowanie się kogoś od SONY i przyjęcie
wniosku i zmianę tego w najbliższych aktualizacjach?

Pozdr,
Daniel Chmielewski
profile.country.PL.title
koledo_sony
Użytkownik

Aha i też mi się wydaje, że jak go kupiłem i chwilę używałem, to nie było tego monitu, dopiero jak pojawiła się aktualizacja oprogramowania... Pytanie czy można cofnąć aktualizację? 

profile.country.PL.title
yaro626
Użytkownik

U mnie w xh90 też to jest i na razie nie znalazłem jak to wyłączyć być może nie da się.

Raczej nie cofniesz ani nie wgrasz poprzedniej,zabezpieczenia,chyba ze tv miałby roota.

profile.country.PL.title
Jacek_O
Poszukiwacz

Panie Danielu, walczyłem z tym dłuższą chwile ale bezskutecznie.

Za chwile z pewnością uzbiera się grono poirytowanych tym jawnym i absurdalnym sabotażem klientów i wtedy może Sony cos nam powie.

Błędy zawsze się zdarzają i to jest zrozumiale ale celowe pakowanie takiej pseudo-ekologii nie może być tolerowane.

Tymczasowe rozwiązanie to powrót do ustawień fabrycznych i zablokowanie aktualizacji. Można dalej aktualizować poszczególne aplikacje ręcznie, z poziomu Sklepu Google (jak ktoś ogarnia takie sprawy). Ale tak czy inaczej kiedyś musimy zaktualizować nasz produkt.

Pozdrawiam,

Jacek

profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

Czyż by to najnowsza aktualizacja wniosła takie bzdurne rozwiązanie w postaci informacji?

W moim xh9096 nie mam na razie takich wynalazków ale nie mam także najnowszej aktualizacji v6.0429 bo nie instalowałem z pendriva i chyba na razie zablokuje automatyczne aktualizacje, u mnie wszystko hula normalnie.

profile.country.PL.title
koledo_sony
Użytkownik

no dzięki bardzo za Twoją opinię.

Ja tv korzystam tylko w połączeniu z PC. Więc ustawiam do ustawień fabrycznych i blokuje aktualizacje. Ale ręce można załamać, że ktoś takie coś wymyśla...

 

a z innej beczki: jak z cda.pl sobie radzicie? Apka jest fatalna. Na dziś korzystam z przeglądarki... ale też ... nie urywa:) Szkoda, że nie ma od początku napisanej apki pod tv...

profile.country.PL.title
koledo_sony
Użytkownik

Niestety reset do ustawień fabrycznych nic nie dał :(:(

profile.country.PL.title
Jacek_O
Poszukiwacz

Apka CDA jest ostatecznie nienajgorsza. Jak sie do niej przyzwyczaic jest calkiem dobra (tak uwazam po dluzszym uzytkowanie i negatywnym nastawieniu na poczatku)  i niezwykle szybka. Jedyne co brakuje to oceny filmow widzianej z poziomu ich ikonek. No i czasem komentazy.

Jak wspomniałeś innym rozwiazaniem jest zwyczajnie przegladarka internetowa.