anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-55XE8096 po aktualizacji nie wyłącza się pilotem dekodera

profile.country.PL.title
sofirex
Poszukiwacz

KD-55XE8096 po aktualizacji nie wyłącza się pilotem dekodera

Po najnowszej aktualizacji, tv KD-55XE8096 nie wyłącza się z pilota dekodera.

Tylko funkcja wyłączania nie działa.

Dotychczas funkcja ta (włączanie/wyłączanie) działała, po aktualizacji nie działa.

Funkcje HDMI-CEC w TV i dekoderze ustawione prawidłowo.

Dekoder Polsat cyfrowy - EVOBOX LIVE

 

Czy to błąd aktualizacji, czy innych ustawień w TV?

 

 

 

10 ODPOW. 10
profile.country.PL.title
Barbara_K
Moderator

Cześć, zapytałam o poradę wsparcie techniczne. Jak odpowiedzą, dam znać.

profile.country.PL.title
sofirex
Poszukiwacz

Super, dzięki, będę czekał z niecierpliwością na odpowiedź ze wsparcia technicznego.

profile.country.PL.title
butcher71
Użytkownik

po aktualizacji mam to samo w KD-65AG8 i dekoderze platformy canal+

profile.country.PL.title
Barbara_K
Moderator

Cześć, 

 

Odpowiedź z supportu:

 

Poniżej przekazuję link do artykułu dotyczącego pracy telewizora z pilotami urządzeń zewnętrznych:

https://bit.ly/39cNfNi

 

 

profile.country.PL.title
sofirex
Poszukiwacz

Dzięki za odpowiedź.

Jak na support to odpowiedź standardowa - problem leży w urządzeniu zewnętrznym.

Szkoda, że nie wzięli pod uwagę, że przed aktualizacją działało.

Poza tym obsługa pilotem zewnętrznym działa, tylko pilot nie wyłącza telewizora. Pozostałe funkcje pilota (włączanie, głośność itp.) działają bez zarzutu.

Proszę o informacje czy odpowiedź z supportu jest dla was zadawalająca,

 

profile.country.PL.title
butcher71
Użytkownik

Zadałem sobie trud i powróciłem do ustawień fabrycznych. Niestety problem pozostał.

Wg mnie to wina oprogramowania, gdyż przed aktualizacją włączanie i wyłaczanie pilotem od dekodera platformy canal+ działało. Teraz włączam tv i dekoder pilotem od dekodera, natomiast oba urządzenia wyłączam pilotem od tv.

Zobaczę również jak tv będzie się zachowywał po resecie, ponieważ po aktualizacji do Androida 9, potrafił się przy włączeniu uruchamiać jakby właśnie był dopiero co po aktualizacji (animowane logo androida).

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
SZYMON.T
Poszukiwacz

Mam niestety to samo. Po aktualizacji mojego 55xf8505 mogę jedynie włączyć tv pilotem dekodera a wyłączyć muszę pilotem od tv żeby obydwa urządzenia się wyłączyły razem. Do tej pory działało wszystko ok. Kupując tv Sony kierowałem się m.in. że taka marka daje profesjonalne wsparcie. Niestety myliłem się. Jeszcze taki drobny szczegół którego nie mogę zrozumieć: dlaczego na pilocie od tv nie ma przycisku do timera tylko trzeba wchodzić w menu...

Jak by Ci się udało uporać z problemem to daj znać:)

profile.country.PL.title
Soczewa
Nowicjusz

Po ostatniej aktualizacji KD-49XF8596 również nie mam możliwości wyłączenia telewizora pilotem od dekodera (cyfrowy Polsat). Siedziałem w ustawieniach ponad godzinę i się poddałem i dopiero wpadłem na to forum. Dzięki za podpowiedź i mam nadzieję że Sony szybko rozwiaze ten problem. 

profile.country.PL.title
przemek82
Użytkownik

Najnowsza aktualizacja wprowadzila ze sobą masę błędów. Support odbija piłeczkę jak może. Pozostaje czekać na poprawki do aktualizacji... oby jak najszybciej