anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD 55X8508C tryb TV naziemna

jackf41
Poszukiwacz

KD 55X8508C tryb TV naziemna

Mam podłączoną do telewizora cyfrową telewizję kablową (moduł CI+) i cyfrową telewizję naziemną (z anteny). Gdzie w ustawieniach można wybrać tryb TV naziemna i TV kablowa by móc się przełączać z pilota ?

4 ODPOW. 4
stojak123
Użytkownik

Przyciskiem digital/analog

jackf41
Poszukiwacz

Gdyby to było takie proste.

Ale jak sama nazwa wskazuje przycisk przełącza tylko cyfrowe wejście anteny na analogowe i odwrotnie.

W moim przypadku są to dwa sygnały cyfrowe, tylko jeden jest z kablówki DVB-C a drugi z anteny DVB-T.

Nie są to sygnały kompatybilne ze sobą a także sygnał z anteny DVB-T nie jest odtwarzany przez wejście analogowe. W Polsce nie jest nadawana już telewizja analogowa.

Chodzi mi o rozwiązanie które, jest stosowane w konkurencyjnym do Sony sprzęcie gdzie w ustawieniach cyfrowe wejście antenowe jest podzielone na dwie opcje. Można wybrać "naziemne" lub "kablowe".

Gdzie w ustawieniach TV Sony jest taka opcja ?

 

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Nie wiem czy o to chodzi.... Ustawienia/Zarządzaj Wejściami/ Lista Usług Cam Odkryć-dojdzie w menu Wejscia kolejna grafika ekranu z Lista Usług CAM .... W czasie oglądania naziemnej cyfrowej użyj na pilocie lewego przycisku na samej górze z ikoną ekranu i strzałki. Tam się przełącza wszystkie wejscia .

jackf41
Poszukiwacz

Dziękuję za podpowiedź ale nie o to chodzi.

Moduł CAM to moduł tzw. dostępu warunkowego on nie dekoduje sygnału z anteny tylko odkodowuje płatne programy i generalnie cyfrowy przekaz z telewizji kablowej lub satelitarnej. Z tego co wiem w Polsce tylko Cyfrowy Polsat nadaje zakodowane programy z MUX-a ale nie oferuje do nich modułów CAM i kart dostępowych tylko trzeba mieć osobny dekoder.

Pozostała w Polsce naziemna telewizja cyfrowa nie jest kodowana to znaczy że, można ją ogladać bez modułu CAM wystarczy że, telewizor ma dekoder DVB-T. Mój ma zgodnie ze specyfikacją techniczną producenta ma tunery DVB-T/DVB-T2, DVB-C,DVB-S/DVB-S2 i analogowy czyli ma wszystkie możliwe systemy umożliwiające odbiór tv cyfrowej naziemnej, kablowej i satelitarnej. Tyle jeśli chodzi o tzw. "hardware" czyli to co fizycznie jest zamontowane w telewizorze.

Nie ma natomiast możliwości przełączania wejścia antenowego z tunera kablowego na naziemny i odwrotnie za pomocą pilota lub funkcji w menu. Jest to wyłącznie wina fabrycznego oprogramowania telewizora. Producent po prostu nie wprowadził go.

Pojawia się pytanie po co to wszystko ?

Moim zdaniem dla paru istotnych w komforcie odbioru programów rzeczy:

  1. gdy chcę ogladać tv naziemną muszę wyjąć z gniazda telewizora kabel kablówki i podłączyc antenę zewnętrzną i odwrotnie gdy chcę znowu oglądać kablówkę (tv ma tylko 1 gniazdo na antenę)
  2. tv kablowe "tną" sygnał tv w ten sposób że, nie można skorzystać z usługi HBB TV którą oferuje TVP. Z anteny zewnętrznej jest to możliwe
  3. i wreszcie w moim przypadku zdarza się że, kablówka pada i trzeba przełączyć sie na antenę. Jest to szczególnie denerwujące gdy dzieje się to w trakcie ogladania filmu lub meczu albo innego interesujacego programu.

Dziwię się że, taki producent jak SONY nie stosuje tak prostego przełącznika "softowego" w swoim oprogramowaniu. Konkurencja już od dawna udostępnia to rozwiązanie w swoich produktach.

Dla porównania Bravia HX850 która, została wybrana najlepszym tv 2012 roku przez EISA też nie miała takiej mozliwości i do dzisiaj nic się nie zmieniło w tv Sony z 2015 r.

Pozdrawiam