anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-55x8005c - plamy na ekranie / nadmierne zabrudzenie !

profile.country.PL.title
DarQcz
Użytkownik

KD-55x8005c - plamy na ekranie / nadmierne zabrudzenie !

Witam Wszystkich.

 

Piszę bo może Wam też przydarzyła się taka "przygoda", a może ja po prostu mam pecha.

W styczniu 2016r. kupiłem TV jak w tytule. Przez rok super, działa, śmiga, hula, itp... Podłączyłem moduł Cam, więc jest jeszcze lepiej bo nie muszę mieć dekodera, bajka. Ale w grudniu 2016r. zaczęły pojawiać się dziwne plany na ekranie. Widać je tylko na jasnym tle. Na początku myślałem, że to jakieś zabdurdzenie z zewnątrz, więc przetarłem i nic. Kupiłem piankę do ekranów, przeczyściłem i nic. Od stycznia plamy zaczęły rosnąć i pojawiać się nowe.

Szukałem na forach, ale nic nie znalazłem na ten temat, więc postanowiłem zgłosić na infolini Sony problem. Bardzo sprawnie przyjęli zgłoszenie i umówiłem się, że wyślę foto problemu. Wysłałem i już w kolejnych dniach umówiłem się z technikiem, który przyjechał po telewizor. Technik porobił zdjęcia, posprawdzał co się dało sprawdzić. Ściągnęliśmy TV razem z uchwytu (wisiał na ścianie w dużym pokoju), ładnie zapakowaliśmy i pojechał do serwisu. Niestety po 2 dniach telefon, że to jest zabrudzenie wewnętrzne matrycy i to nie jest do naprawy. Pani z serwisu nie powiedziała mi nic więcej, poza tym że podała nr tel do jakiegoś eksperta w Radomiu. Zadzwoniłem, grzecznie zapytałem o co chodzi, a Pan jeszcze grzeczniej opowiedział mi, że jest zabrudzenie pomiędzy matrycą a zewnętrzną warstwą ochronną spowodowane nadmiernym zakurzeniem w pomieszczeniu (duży pokój w mieszkaniu, 1 piętro, TV wisi na ścianie). Więc zapytałem jak to możliwe, a pan wyjaśnił mi, że zdarza się to jak ktoś mieszka np przy kopalni, ruchliwej drodze, budowie, itp... czyli w bloku w środku miasta. Zapytałem coo z tym można zrobić, Pan powiedział że nic, po prostu tak jest i tak będzie. Zapytałem jak to możliwe, że matryca zabrudziła się od środka, pan powiedział że matryce nie są szczelne bo muszą mieć wentylację - zrozumiałe. Zapytałem w takim razie w jakich warunkach mam przechowywać TV, w warunkach sterylnych !!!???? Pan mi nic nie odpowiedział. Powiedział, że tego się nie rozbiera i nie czyści, a jak serwis sam się podejmie, to on za to odpowiada (serwis chciał policzyć za usługę 350zł).

CO mam zrobić drogie SONY. TV za 4500zł brudzi się przy pierwszej zimie i co dalej? Okryć folią, zrobić szczelną gablotę, umyć karcherem??? Czy ktoś zna jakieś rozwiązanie?

Dziś TV przyjechał do mnie i zastanawiam się co mam robić, czy czekać aż kurz całkowicie pokryje ekran i wtedy plamy się wyrównają, czy do kogoś się jeszcze zwrócić?

Byłbym wdzięczny za pomoc Waszą, a może i SONY się zainteresuje tematem i odpowie.

Dziękuję.

9 ODPOW. 9
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Dziękujemy za zapytanie.

Autoryzowany Serwis Sony po zapoznaniu się z problemem wydaje decyzję na podstawie wytycznych ujętych w gwarancji firmy Sony. Niestety w przypadku wydania decyzji, wszelkie uwagi bądź zażalenia należy kierować do Działu Obsługi Klienta Sony.

Ponadto każdy klient może skorzystac z niezależnej rękojmi u sprzedawcy.

 

Pozdrawiamy, zespół Sony

profile.country.PL.title
DarQcz
Użytkownik

Ja wszystko rozumiem, polityki, procedury, gwarancje, zapisy, gwiazdki, itp...

Nurtuje mniej 1 rzecz, jak to jest możliwe, że TV sam się zabrudził i to nie jest wada produktu, jeśli zabrudzenie jest od "wewnątrz". Rozumiem uszkodzenie mechaniczne, zabrudzenie od zewnątrz, coś na co ja jako użytkownik mam wpływ. Wg. serwisu musiałbym trzymać TV w szklanej sterylnej bańce, żeby przypadkiem kurz się nie osiadał na sprzęcie (który generuje pole elektromagnetyczne). Będę sobie zgłaszał rękojmię, ale to troszkę nie poważne. Może i serwis ma takie procedury, ale podejście do klienta żadne. Zamiast cokolwiek doradzić, pomóc, zaproponować, dostałem tylko info bierz pan TV, a jak chcesz wyczyścić zapłac 350zł i nie gwarantujemy, że pomoże. SŁABO.

 

A i jeszcze jedno, mam 2 znajomych, którzy mają podbnej wielkości sprzęty LG, SAMSUNGA i jakoś tam nic się takiego nie dzieje, a mają troszkę dłużej ode mnie. Myślałem, że jak kupie SONY (marka, prestiż, itp...) to nie będę miał problemów, mogłem kupić jakiegoś ekonoma z LG albo SAMSUNGA, przyjajmniej nie plułbym sobie w brodę, że taka marka, a serwis leży w stosunku do innych marek. SZKODA>

profile.country.PL.title
piotr0801
Nowicjusz

Ja mam podobnie co prawda po zgłoszeniu zabrudzenia wymienili na nowy ale mija rok i plamy spowrotem tego gościa który zachwalał Sony z mm to bym chciał dorwać super sprzęt gość z serwisu panie tak teraz jest z ledami stary Sharp i nie ma śladu kurzu zgłaszam na serwis i wystawiam na olix a kupię na pewno nie sony

profile.country.PL.title
piotr0801
Nowicjusz

Niestety dziś porozmawia z serwisem okazuje się że już nie wymienią mi telewizorka bo zrobili to już raz i mają zakaz rozbierania do czyszczenia więc zostałem z brudnym telewizorem Ponoć to tylko dzieje się w okolicach Południowej Polski No następnym razem będę sprzedawcę o wywieszkę ze telewizor może ulec zabrudzenia  od środka z powodu takiej a nie innej budowy no ale oni o tym nie wspominają tylko polecają super markę 

profile.country.PL.title
Nicola2011
Poszukiwacz

Mam to samo zobaczymy w jaki sposób Serwis teraz oczyści firmę SONY od wad by nie ponosili koszta na gwarancji. Z firmami to tak jak ZUZ zdolność do pracy

 

 

profile.country.PL.title
Nicola2011
Poszukiwacz

Tak tylko jak tu wygrać taką sprawę z sieciówkami jak Media Markt czy RTV EURO AGD oni mają swoje prawa i klientów mają gdzieś byle pozbyć się wadliwego sprzętu za zmową z MARKAMI TV

profile.country.PL.title
Karas79
Użytkownik

Zobacz tutaj mam ten sam problem i rozpoczynam procedurę z UOKiK. Sony robi sobie z nas jaja. Im nas więcej tym lepiej dla nas .

Sony KD-55XH9096 plamy na matrycy - Sony

profile.country.PL.title
teresa1975
Poszukiwacz

Sony zrobiło się teraz jedno oszustwo nie stać ich opłacać za serwis moją prośbę też odrzucają do czyszczenia matrycy

profile.country.PL.title
SylwiaDxxx
Poszukiwacz

Proponuję opisać na stronach wysoko pozycjonowanych np https://portal-konsumenta.com

 lub opiniak.com czy jeszcze innych z opiniami, aby ostrzec   ludzi