anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Częstotliwość odświeżania

profile.country.PL.title
Qulfon
Użytkownik

Częstotliwość odświeżania

Witam, mój problem polega na jakości obrazu z telewizji kablowej poprzez moduł CI. Obraz rozmazany , gruboziarnisty, brak w nim czystosci i płynności. Tv xf9005, pokazuje w info że jakość obrazu to 1080i /25HZ, właśnie dlaczego 25Hz? Nie znalazłem nigdzie ustawień zmiany rozdzielczości, zmiana motionflow i kliszy nie wnosi poprawy, uptade zrobione, reset zrobiłem, bez zmian. Model wymieniłem po problemach z poprzednim xg8096, i z deszczu pod rynnę. U sąsiada obraz płynny, ładny 1080i /50Hz tv LG. W czym problem?

18 ODPOW. 18
profile.country.PL.title
Qulfon
Użytkownik

Właśnie sprawa nie jest oczywista. Kabel włożony do dekodera i na tv super, ten sam kabel włożony do gniazda telewizyjnego bezpośrednio w tv, obraz kaszana.

profile.country.PL.title
kosa16051971
Użytkownik

Kolego Qulfon jakiego masz operatora kablowego,UPC?

Kosecki
profile.country.PL.title
Qulfon
Użytkownik

Sat-Mont-Service, Sosnowiec.

profile.country.PL.title
Qulfon
Użytkownik

IMG_20200711_125838.jpg

Co teraz zrobić?

P. S. Poprawka, dekoder siadł po podłączeniu hdmi do gniazda tv z crc 😀

profile.country.PL.title
Qulfon
Użytkownik

Czy ktoś się orientuje, która opcja w tv jest odpowiedzialna za ostrość obrazu? Mam rozmyte twarze, wzrok się męczy, masakra jakaś.

profile.country.PL.title
kosa16051971
Użytkownik

Ja co prawda mam model XD8505 ale u mnie wchodzę w obraz,ustawienia zaawansowane,czystość,a następnie OSTROŚĆ.

Kosecki
profile.country.PL.title
Qulfon
Użytkownik

Tak, wiem dziękuję. Problem w tym że obraz się rozmywa i wyostrza, jakby któraś z opcji tak działała, tylko nie wiem która. Sama regulacja ostrości nic nie daje.

profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Cześć Qlfon,

Tutaj podpinam jeszcze odpowiedź, jaką uzyskaliśmy dla Ciebie z Supportu:

-----------

Podstawowa sprawa, telewizor wyswietla taki obraz na jaki pozwala mu sygnał/urzadzenie, które jest jego źródłem. Jesli moduł CI nie jest w pełni kompatybilny, mogą pojawić się różnego rodzaju problemu.

Druga sprawa, Tv ma 100 Hz ekran, ale 1080/25 Hz, jest to informacja dotyczaca własnie owego sygnału. Jeśli tv dostał sygnal 1080 25 Hz, to taki własnie wyswietli.

----------------

Pozdrawiam, 

Agnieszka_J

profile.country.PL.title
irekbr
Poszukiwacz

Witam, mam pytanie, tv Sony 55x90J - UPC moduł CI+ kanały na pasku info 1080i/25Hz a matryca 100 Hz - czemu tak? Na tym samym kablu i hz.PNGmodule stary Panasonic z matrycą 50 hz pokazuje 1080i/50 Hz. Ktoś umie pomóc?